Teraz jest 28 mar 2024, o 15:05

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 lut 2010, o 22:38 
Offline
Général de brigade
Général de brigade
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2010, o 06:45
Posty: 1248
Post użytkownika Gipsy

:roll:

Część Duroc, wprawdzie nie jest to miejsce na kontynuowanie tego tematu, ale bardzo krotko.
SPD - Socjalistyczna Partia Niemiec, w szkole partyjnej SPD w latach 1907-1914 nauczala miedzy innymi Roza Luxemburg, w tym czasie tez wydala " The Accumulation of Capital" (wydany w języku polskim w 1951 roku) W 1914 roku po wybuchu I-szej Wojny Swiatowej, Roza Luxemburg i niemiecki socjalista Karol Liebknecht utworzyli rewolucyjna frakcje w ramach SPD pod nazwa "Spartacist". W roku 1918 frakcja ta zostala transformowana na Komunistyczna Partie Niemiec. W styczniu 1919 roku partia ta podjela nieudana probe powstania przeciwko rzadowi niemieckiemu, Roza Luxemburg i Karol Liebknecht zostali aresztowani i straceni 15 stycznia 1919.


Pzdr.

_________________
"W polityce głupota nie stanowi przeszkody."
Napoleon


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lut 2010, o 22:39 
Offline
Général de brigade
Général de brigade
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2010, o 06:45
Posty: 1248
Post użytkownika Duroc

No właśnie Gipsy...8-)
Luxemburg i Libknecht byli radykalnym "odpadem" z SPD, z którego wywodzili sie niemieccy komuniści. Nie nalezy ich jednak mylic z socjalistami. Czy nie widzisz tu żadnych różnic :?:
I jeszcze jedno: oboje działacze zostali zamordowani, a nie straceni.
Trzym się! :)

_________________
"W polityce głupota nie stanowi przeszkody."
Napoleon


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lut 2010, o 22:40 
Offline
Général de brigade
Général de brigade
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2010, o 06:45
Posty: 1248
Post użytkownika Duncan laird McLean

:|m jakoś trudno mi żałowac kobiety ktora twierdziła że "niepodleglośc Polski to zgniły burżuazyjny przeżytek"
Niemniej jest faktem że sytuacja w Niemczech była nieustabilizowana, bojówki komunistyczne rosły w siłę a zarówno Lenin jak i Tuchaczewski uważali że tylko klęska pod Warszawą uratowała Niemcy ( a tym samym cały Zachód) przed Rewolucją

_________________
"W polityce głupota nie stanowi przeszkody."
Napoleon


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lut 2010, o 22:41 
Offline
Général de brigade
Général de brigade
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2010, o 06:45
Posty: 1248
Post użytkownika Stary

Witam Panowie.
Obiecałem, że wrócę do dyskusji, ale na spokojnie przeczytałem nasze wypowiedzi i doszedłem do wniosku, że kontynuacja sporu będzie zwykłym biciem piany (dosyć mocno ćwiczyliście to ostatnio).
Jednak nie uchylam się od niewygodnych pytań - jeżeli ktoś chciałby mi przypieprzyć to chętnie służę.
Pozdrwiam
Stary

_________________
"W polityce głupota nie stanowi przeszkody."
Napoleon


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lut 2010, o 22:41 
Offline
Général de brigade
Général de brigade
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2010, o 06:45
Posty: 1248
Post użytkownika Santa

Skąd takie masochistyczne zamiary Stary hę?

_________________
"W polityce głupota nie stanowi przeszkody."
Napoleon


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lut 2010, o 22:42 
Offline
Général de brigade
Général de brigade
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2010, o 06:45
Posty: 1248
Post użytkownika Castiglione

Dostałem od p. Jarosława Czubatego garść ciekawych informacji na powyższy temat, więc pozwalam je sobie tutaj zamieścić:
Cytuj:
Szperając ostatnio w internecie, a konkretnie na forum napoleon.gery (chciałem sprawdzic imiona szefa szw. Deschampsa, znalazłem, dziękuję) natknąłem się na szeroką dyskusję sprzed lat na temat zamiaru zajęcia skarbca jasnogórskiego przez Francuzów w grudniu 1806 r. Nie mam, niestety, czasu sprawdzać, czy jej uczestnicy ustalili przebieg wydarzeń, ale na podstawie przeprowadzonej kwerendy, mogę dorzucić, że:
1) skarbiec był spakowany i gotowy do wywiezienia. Zrezygnowano z niego na skutek rozkazu Davouta, u którego interweniował Dąbrowski, zaalarmowany przez zakonników i okoliczną szlachtę.
2) Skarby zwrócono, ale: Oficerowie francuscy "dać sobie kazali niektóre z rzeczy drogich", m.in. Deschamps - "diament kosztowny z sukienki Matki Boskiej", "diament brylantowy z kapy perłowej i kielich złoty", "karabelę kosztowną i tabliczkę jaspisową"; płk Guyon - brylant z kapy, lustro koralowe, medal zloty, "karabelę w złoto i kamienie kosztowne oprawną" , koronę złotą i pierścień; kpt de Jean - diamenty z kapy, karabela i "trąba srebrna po Turkach"; kpt Ortant - dwa kamienie z kapy. Do tego zginął szczyt od kapy (pelikan z pereł wysadzany drogimi kamieniami)
Guyon był zatem w Częstochowie w początkach grudnia 1806 - ale nie wiadomo, czy w momencie zajęcia twierdzy.
Może kogoś to zainteresuje.
Ukłony i pozdrowienia,
Jarosław Czubaty

_________________
"W polityce głupota nie stanowi przeszkody."
Napoleon


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL