Teraz jest 19 mar 2024, o 10:25

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 42  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 lip 2015, o 15:50 
Offline
Major
Major
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 gru 2012, o 23:22
Posty: 589
najstarszy Richard był w 1809 krótko ambasadorem w Hiszpanii a potem ministrem spraw zagranicznych, w tym samym roku, funkcję ambasadora w Hiszpanii w 1809 roku przejął najmłodszy z Weellesley'ów - Henry, sprawował ją do 1821 roku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lip 2015, o 16:52 
Offline
duc de Sandomierz, Maréchal d'Empire
duc de Sandomierz, Maréchal d'Empire
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2010, o 22:42
Posty: 5314
Lokalizacja: galicyjskie ciemności
Kamp napisał(a):
Nie za bardzo, bo skoro prochów nie przeniesiono i przez cały czas były w tym samym miejscu, to po co o to pytać, gdzie były pierwotnie, sugerując, że zostały jednak przeniesione???

A w którym miejscu pytałem gdzie były umieszczone wcześniej??? lub gdzie zostały przeniesione???.W moim pytaniu stoi jak byk,że Poniatowski wydał odpowiednie rozkazy,a mogły one brzmieć:,,Monsieur Bontemps spotkaj się Pan z Potockim i naradźcie się gdzie te prochy ze Sw.Trójcy przenieść''.Widocznie nie stało już czasu w związku z zajęciem Warszawy przez Austriaków,i prochy zostały w kościele.

Ps.Sądzę że ta upierdliwość ma jakieś ,,drugie dno'',ale to już nie mój cyrk,i nie moje małpy.

Życzę miłej zabawy.

_________________
,,Messieurs,prevenez les grenadiers que le premier d'entre eux qui m'amene un Prussien prissonier ,je le fais fusiller''.Gen.Roguet.Ligny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lip 2015, o 18:48 
Offline
Roi de Baviere et de Wurtemberg
Roi de Baviere et de Wurtemberg
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 22:11
Posty: 7349
grenadier napisał(a):
Kamp napisał(a):
Nie za bardzo, bo skoro prochów nie przeniesiono i przez cały czas były w tym samym miejscu, to po co o to pytać, gdzie były pierwotnie, sugerując, że zostały jednak przeniesione???

A w którym miejscu pytałem gdzie były umieszczone wcześniej??? lub gdzie zostały przeniesione???.W moim pytaniu stoi jak byk,że Poniatowski wydał odpowiednie rozkazy,a mogły one brzmieć:,,Monsieur Bontemps spotkaj się Pan z Potockim i naradźcie się gdzie te prochy ze Sw.Trójcy przenieść''.Widocznie nie stało już czasu w związku z zajęciem Warszawy przez Austriaków,i prochy zostały w kościele.

Ps.Sądzę że ta upierdliwość ma jakieś ,,drugie dno'',ale to już nie mój cyrk,i nie moje małpy.

Życzę miłej zabawy.

Ee tam, Grenadierze, zaraz "drugie dno". Ani pierwszego, ani drugiego. Nie należy szukać dziury tam gdzie jej wcale nie ma. Po prostu wyraziłem moje zdanie i wątpliwości. To mi chyba wolno. I nie ma się o co od razu obrażać.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lip 2015, o 19:53 
Offline
Chevalier
Chevalier

Dołączył(a): 14 lut 2010, o 13:40
Posty: 3563
obergurt napisał(a):
najstarszy Richard był w 1809 krótko ambasadorem w Hiszpanii a potem ministrem spraw zagranicznych, w tym samym roku, funkcję ambasadora w Hiszpanii w 1809 roku przejął najmłodszy z Weellesley'ów - Henry, sprawował ją do 1821 roku


zgadza się źr. różne
Twoje pytanie


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 lip 2015, o 01:06 
Offline
Major
Major
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 gru 2012, o 23:22
Posty: 589
Dzięki:
Hodowla koni dla wojska była oczkiem w głowie wszystkich krajów walczących w epoce napoleońskiej. W tym celu tworzono m.in. państwowe stada ogierów pozwalające na produkcję wierzchowców w wymaganym typie. W tej epoce utworzono też pierwsze takie stado na terenie dawnej Rzeczypospolitej. Czyj rząd je utworzył i w którym roku ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 lip 2015, o 10:45 
Offline
Chevalier
Chevalier

Dołączył(a): 14 lut 2010, o 13:40
Posty: 3563
Prusy, Kwidzyn 1788


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 lip 2015, o 16:02 
Offline
Major
Major
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 gru 2012, o 23:22
Posty: 589
Kwidzyn nie na należał do dawnej Rzeczypospolitej, trochę też wyprzedziłeś epokę. Dla ułatwienia - interesujące stado nie było stadem pruskim


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 lip 2015, o 00:27 
Offline
Major
Major
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 gru 2012, o 23:22
Posty: 589
Odpowiedź:
W 1812 roku rząd austriacki utworzył stado ogierów i zapas koni remontowych w Olchowcach pod Sanokiem
Źródło: Witold Pruski - "Hodowla zwierząt gospodarskich w Galicji. Okres 1772-1881", Ossolineum 1975

Nowe pytanie:

Zarządzone przeez Bonapartego a prowadzone przez Dąbrowskiego wielkie manewry legionowe skończyły się awanturą, która oparła o Dyrektoriat Wykonawczy w Mediolanie. Czym była ona spowodowana ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 lip 2015, o 10:55 
Offline
Chevalier
Chevalier

Dołączył(a): 14 lut 2010, o 13:40
Posty: 3563
Spowodowana była skargą na Dąbrowskiego, który miał zbyt surowo traktować oficerów a pobłażać żołnierzom, którzy zniszczyli okoliczne winnice. Dąbrowski zapłacił wysokie odszkodowanie chłopom a dla bolońskiej gwardii wydał bankiet.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 lip 2015, o 11:22 
Offline
Major
Major
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 gru 2012, o 23:22
Posty: 589
Tak jest, działo się to we wrześniu 1797

źródło: Pachoński -"Legiony polskie"

Proszę o pytanie


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 42  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL