Teraz jest 28 mar 2024, o 13:13

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 paź 2010, o 17:39 
...a ja dziękuję i za te fotografie co są - jak widzę l'Arc de Carrousel oblegany przez turystów i przez gołębie.
Pozdrowienia


Góra
  
 
PostNapisane: 23 maja 2011, o 21:17 
Offline
Tambour
Tambour

Dołączył(a): 26 lut 2011, o 23:39
Posty: 159
Też chciałbym pojechać ! Mam już plan :
- Kościół Inwalidów
- Cmentarze
- Łuk Triumfalny
- Muzea
O pomoc napiszę kiedy indziej jak będę tam jechał i przy okazji jak ktoś ma pieniądze, czas itp. itd. może popłynie sobie na Korsykę do Ajaccio :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 maja 2011, o 21:33 
Napoleon8898 napisał(a):
O pomoc napiszę kiedy indziej jak będę tam jechał i przy okazji jak ktoś ma pieniądze, czas itp. itd. może popłynie sobie na Korsykę do Ajaccio

A to wcale nie jest kosztowna "...impreza..." ponieważ z Marsylii i z Tulonu (ale rzadziej) na tą wyspę pływają "...wodne autobusy..." czyli statki a la prom i są względnie tanie. W hotelu "Kalliste" - mieści się w starym domiszczu z czasów Napoleona przy ulicy - jak to w Ajaccio - Cours Napoleon Nr.51 można znaleźć pokój owszem za 150 euro, ale i za 35 (woda do mycia ze zbiornika na dziedzińcu, tak było dwa lata temu), ale są i tańsze.
Życzę miłych wrażeń.


Góra
  
 
PostNapisane: 16 sie 2011, o 16:59 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 30 paź 2010, o 11:32
Posty: 2
Byłem tydzień i "jestem z siebie zadowolony". Natomiast nie wiem dlaczego nikt nie wspomniał ani słowem o Malmaison, co ja niechybnie czynię. 20min. drogi autobusem ze stacji przy nowym łuku i już możemy podziwiać masę pamiątek po Cesarzu i chyba bardziej Pani Cesarzowej. No i oczywiście oryginał Davida ze słynnym przekraczaniem Alp. co ciekawe wnętrza w dużej mierze oryginalne (wystrój często odkupiony i ustawiony w pierwotnym miejscu), no i mało zwiedzających, bo to już trzeba chcieć dojechać. Poza tym standard, czyli Grób, Muzeum Armii (łza się w oku zakręciła przy szarym płaszczu i dywanie spod Lipska), Luwr (przy obrazie Koronacji tak z 40min :) ), cmentarz (trochę kłopotów z odszukaniem Neya i innych, potem już z górki) i spacery po starszej części Paryża. Piękne miasto... Tak sobie myślę że jeszcze się zahaczy.
Za wskazówki wszelkie powyższe serdecznie dziękuję! przydały się, a jakże.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sie 2011, o 19:03 
Malmaison - przepraszam, że piszę tak szczerze, ale bardzo często jestem w Paryżu - to miejsce szczególne. Lubię w porze wczesnojesiennej - koniec września, gdy jest już zdecydowanie mniej turystów - pojechać tam na pół dnia, chodzić po alejkach nie tylko tych wyznaczonych, ale i przemknąć sie do części "...dzikiej..." gdzie do tej pory w stawach żyją karpie w rozmiarze XXXLLL, wiecznie głodne, ale o tej samej lustrzanej łusce co w czasach Cesarzowej Józefiny i Cesarzowej Eugenii (bo to właśnie Jej zawdzięczamy większość odrestaurowanego Malmaison) która tam przyjeżdżała łowić te "...rybki...". Pod cedrem - tym Józefiny - już można znaleźć jakąś "...szyszeczkę..." która spadając spokojnie nabije guza na głowie. I ostatnie glicynie...po prostu mam chwilami wrażenie, że gdzieś za jakimś drzewem spotkam może nie samego "...l'Empereur..." ale przynajmniej Duroca albo któregoś z marszałków. A może (czy miał Pan szczęście trafic w Malmaison na wystawę strojów z epoki - przepiękne kreacje) zaszeleści suknia "...l'Imperatrice...".
Takie jest moje Malmaison - może przekornie, nie stół z Marszałkami, nie złota zastawa na stole, ale ów park, drzewa i jesienna cisza. Jak może w banalnej ale pięknej piosence z musicalu S.Lama "Napoleon" "...Malmaison - ma maison...ta maison, Josephine..."
...i kilka fotografii. Sypialnia Cesarza i złoty serwis


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL