Teraz jest 28 mar 2024, o 16:10

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 lis 2011, o 19:25 
Offline
Caporal-Fourrier
Caporal-Fourrier

Dołączył(a): 10 mar 2010, o 11:14
Posty: 53
Jest coraz większy problem ze znalezieniem sukna do celów mundurowych. Nie mówię już tutaj o wyrobie, wykonanym w technice i jakości osiemnastowiecznej, ale w ogóle o jakimkolwiek suknie.

Badam sprawę zamówienia sukna mundurowago, które spełniałoby minimum naszych wymagań. Już wiem, że będą to ilości rzędu 200 - 300 m jednego koloru, co będzie kosztowało kilkanaście tysięcy złotych (cena jednego metra raczej nie zejdzie poniżej 50 zł).

W związku z tym chciałbym uzyskać opinię na kilka spraw:
- jaka ilość sukna byłaby potrzebna grupie (długość w metrach, przy przeciętnej szerokości 1,5 m).
- jaka gramatura byłaby najlepsza (przeciętne sukno płaszczowe lub flausz ma obecnie ok. 550 - 600 g / mb; wydaje mi się ze mundury szyte z takiego sukna są za grube, my mamy spodnie i kamizelki z sukna 490 i na lato są za ciepłe).
- na jaki kolor jest najwieksze zapotrzebowanie - domyślam się, że granat, ale może lepiej białe, do samodzielnego farbowania.
- jaka zawartość sztucznego dodatku jest dopuszczalna - standardowo stosuje się 20%, ale być może uda się znaleźć wykonawcę, który zrobi 100% wełny.

Proszę nie traktować sobie, że coś obiecuję - sprawdzam tylko możliwości. Jeśli się okaże, że w środowisku będzie zapotrzebowanie na takie minimalne zamówienie, to sprawa ruszy z miejsca, jeśli nie - pozostanie tylko w sferze planów. Prosiłbym również o określanie zapotrzebowania dla całych grup z uwzględnieniem jakiegość zapasu na przyszłość - sądzę, że tylko w taki sposób określimy rzeczywiste potrzeby i możliwości.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lis 2011, o 13:03 
Offline
Caporal-Fourrier
Caporal-Fourrier

Dołączył(a): 14 lis 2011, o 11:56
Posty: 68
Mniejsze ilości mozna zamawiać od kolegów z Białorusi. W chwili obecnej to mniej więcej koszt 50-60 zł za metr. Jakościowo zróżnicowane, ale w chwili obecnej, gdy zaczyna brakować towaru ja przyswajam jak w epoce... co się da.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 gru 2011, o 20:09 
Offline
Caporal-Fourrier
Caporal-Fourrier

Dołączył(a): 10 mar 2010, o 11:14
Posty: 53
Hmmm, za taką cenę we Włoszech mogę kupić, bez specjalnej łaski.

No cóż, całkowity brak odzewu na propozycję (nie tylko tu) świadczy, że nie ma problemu z zaopatrzeniem w sukno, widocznie tylko ja nie mogę sobie z tym poradzić. Odpuszczam więc sprawę, bo 200 metrów sukna nie będzie mi potrzebne.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL