Teraz jest 28 mar 2024, o 18:30

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 paź 2012, o 12:43 
Offline
Caporal-Fourrier
Caporal-Fourrier

Dołączył(a): 26 sty 2012, o 00:39
Posty: 87
Cześć

Chciałem zapytać o stronę "główną", pod której egidą funkcjonuje niniejsze forum.
Kiedy nastąpi jakieś przeprojektowanie jej wyglądu? 423 piksele szerokości dla ramki z tekstem oraz mała czcionka sprawiają, że czytanie artykułu jest udręką. Przy możliwościach współczesnych monitorów można spokojnie pokusić się o co najmniej podwojenie przestrzeni na tekst. Jeśli przy okazji przeorganizowane zostało by menu do nawigacji po działach i artykułach to już było by w ogóle cudnie, ale ucieszył by mnie już sam plan minimum.

_________________
http://www.facebook.com/33deligne


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 paź 2012, o 20:58 
Offline
Duc de Castiglione
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2010, o 02:17
Posty: 1175
Pewnie to ja powinienem odpowiedzieć.
Serwis powstawał ponad 11 lat temu w zupełnie innych warunkach. I zapewne masz rację, że jest już mocno archaiczny.
Może rzeczywiście kiedyś zajmę się jego całkowitą przebudową, aby dostosować go do współczesności. Możliwe też, że pozostanie w takiej właśnie postaci lub całkiem zniknie z sieci. Nie potrafię przewidzieć, jak potoczą się jego losy. I tak przetrwał znacznie dłużej niż inne w pełni niekomercyjne projekty historyczne, które w tamtych czasach zaistniały w sieci.
Na razie mam radę. Korzystając z serwisu wciśnij sobie klawisze ctrl +
To bardzo pomaga, a i czytać można całkiem komfortowo.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 paź 2012, o 21:53 
Offline
Caporal-Fourrier
Caporal-Fourrier

Dołączył(a): 26 sty 2012, o 00:39
Posty: 87
Ctrl+, tak robię :)
Mojego posta nie traktuj proszę też jak ataku. Uważam po prostu, że dobrze było by spróbować kiedyś postąpić technologicznie do przodu, gdyż ergonomicznie i użytecznościowo będzie coraz gorzej. Wzrastające UX ogółu użytkowników będzie konfliktowało z ograniczeniami strony i wywoływało ich frustrację. Piszę to gdyż zauważyłem potwierdzenie swoich obserwacji m.in. u użytkowników wykopu.
Gdybym mógł jakoś pomóc przy reorganizacji strony, to w miarę potrzeb i możliwości chętnie się udzielę.

_________________
http://www.facebook.com/33deligne


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 paź 2012, o 22:59 
Offline
Duc de Castiglione
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2010, o 02:17
Posty: 1175
Nie potraktowałem tego jak atak.
Artykułów jest setki. Trochę się tego nazbierało przez te wszystkie lata. Może kiedyś, na emeryturze :lol: się tym zajmę. To żart rzecz jasna. Ale w najbliższym czasie naprawdę nie ma szans na przebudowę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 paź 2012, o 23:25 
Offline
Duc d'Essling
Duc d'Essling
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lut 2010, o 22:42
Posty: 1626
Castiglione napisał(a):
Na razie mam radę. Korzystając z serwisu wciśnij sobie klawisze ctrl +
To bardzo pomaga, a i czytać można całkiem komfortowo.


Właśnie nacisnąłem. Działa. Cóż po tylu latach się dowiedziałem, człowiek uczy się całe życie. Lepiej późno niż wcale. Nie będę już edytować takiej liczby literufek co dotąd :lol: :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL