Teraz jest 28 mar 2024, o 12:19

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 586 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 59  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 lip 2013, o 18:19 
Medyków mam prawie "...obrobionych...". Brandt, Roliński, Celiński i Baldauf - tu jest tekst w naszej uczelnianej gazecie. http://mdw.wum.edu.pl/11-2012.
Co do innych - "Działyńczyk" świadkiem jak zostałam potraktowana w 2011 roku gdy trochę za głośno powiedziało mi się o zniszczonym epitafium Bogusławskiego.
A z artylerzystów I Rzeczpospolitej - dość regularnie wyrywam trawę na skromnej ziemnej mogiłce Magiera (brata Antoniego) który zginął "...przy dziale..." podczas Insurekcji Kościuszkowskiej.


Góra
  
 
PostNapisane: 11 lip 2013, o 16:43 
...oto właśnie ta mogiłka.
Najbardziej martwi mnie grób Baldaufa bo jest to tylko tablica zapadająca się w ziemię. A to CZŁOWIEK co z Polakami związał całe swoje życie: był w Legionach we Włoszech, później w Legii Naddunajskiej następnie jako lekarz lazaretowy w Legii Nadwiślańskiej, był pod Moskwą, nad Berezyną, pod Lipskiem i choć mógł zostać wrócił z "...garstką Polaków..." do Warszawy (ten cytat z Niemcewicza jest na miejscu, szedł z oddziałem konwojującym zwłoki Księcia Józefa Poniatowskiego), był jednym z najbardziej upartych i nielubianych przez Ks. Konstantego lekarzy dywizyjnych, zresztą w 1830 roku - autentycznie w obawie o swoje życie - podał się do dymisji. W czasie Powstania Listopadowego wspierał Kaczkowskiego - stracił cały majątek. I znów - mógł wyjechać, a w Warszawie został jako lekarz najuboższych. W testamencie zapisał "...to co miał..." dla swoich pacjentów i prosił by na Powązki odwiózł Jego trumnę zwykły karawan dla ubogich. Płytę położyło Towarzystwo Lekarskie Warszawskie.
...a teraz mam "...pietra..." że zniknie.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
  
 
PostNapisane: 20 lip 2013, o 20:59 
Offline
Duc d'Essling
Duc d'Essling
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lut 2010, o 22:42
Posty: 1626
Sprawdzam czy działa, bo tak tu cicho i nie tylko o zmierzchu ...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lip 2013, o 16:50 
Mon General
...myślę, że to aura tak działa. Ja dziś byłam na polu bitwy pod Czarnowem, wody we Wkrze niezbyt dużo więc zajrzałam w parę kątów na "...morzu trzcin...". Komarzyce również były uprzejme nie kąsać co sekunda czyli mile spędzone letnie przedpołudnie zgodnie z frazą Ks. Jana Twardowskiego
"...w Polsce lipiec jest najpiękniejszy nad wodą...".
I był.
Pozdrawiam


Góra
  
 
PostNapisane: 22 lip 2013, o 00:47 
Offline
Colonel
Colonel

Dołączył(a): 22 lis 2010, o 22:21
Posty: 383
A czemu Konstanty go nie lubił i drżał o swoje życie?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lip 2013, o 19:14 
...być może jakimś wyjaśnieniem jest tradycja Kościoła Wschodniego. 20 lipca wypada święto "...proroka Bożego Eliasza..." kiedy to może uderzyć grom "...z jasnego nieba..." i zabić jeśli się coś miało na sumieniu. Podobnie 8 lipca jest święto "...Prochora biskupa..." również związane z pogodą, a mianowicie burzami i ulewnym deszczem. U O. Kolberga oraz u Z. Glogera mamy zanotowane przysłowie popularne na Chełmszczyźnie "...na Świętego Prokopa (słowiańska odmiana Prochora) zmoknie na polu kopa...".
Pozdrowienia


Góra
  
 
PostNapisane: 12 sie 2013, o 18:21 
Offline
Chevalier
Chevalier

Dołączył(a): 14 lut 2010, o 13:40
Posty: 3567
a ja tak z innej beczki, właśnie przeczytałem, że sprzedano Twierdzę Modlin. Ciekawe co z niej zostanie?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sie 2013, o 13:32 
Offline
Roi de Vénétie et duc d'Arcole
Roi de Vénétie et duc d'Arcole
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2010, o 16:15
Posty: 364
Lokalizacja: Xięstwo Warszawskie
sewer napisał(a):
a ja tak z innej beczki, właśnie przeczytałem, że sprzedano Twierdzę Modlin. Ciekawe co z niej zostanie?

Oby uratowano redutę Napoleona

_________________
O Francyo...
Gdzie zmarzły biegun, strefy płomieniste,
Tagus, Kon, Tyber toczą swe potoki,
Gdzie strony Wołgi, bory jej cieniste,
Gdzie szczyt gmachów egipskich przebija obłoki,
Walczących za cię, sępom zostawione,
Sterczą Polaków kości rozrzucone....


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sie 2013, o 13:41 
Offline
Général de brigade
Général de brigade
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 lut 2010, o 21:07
Posty: 1269
Ja mam nadzieję, że ktoś to kupił właśnie dlatego, że zwęszył interes na reducie Napoleona... Oby tak było...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sie 2013, o 16:40 
Offline
Roi de Westphalie et duc de Frioul
Roi de Westphalie et duc de Frioul
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 13:53
Posty: 1727
Ja natomiast obawiam się, że oznacza to jej przemianę w "Historyczny Park Rozrywki" czy coś w tym rodzaju...

_________________
e-mail: Duroc@poczta.fm
"Oddal się Najjaśniejszy Panie, to Cię zbyt udręcza!"
Geraud Christophe Duroc, książę Friulu, wielki marszałek pałacu
Ostatnie słowa... :(


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 586 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 59  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL