Teraz jest 25 lis 2017, o 02:56

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Komunikat
PostNapisane: 29 wrz 2016, o 18:34 
Duc de Castiglione

Zapewne większość użytkowników tego forum (tych, którzy są tu od lat i tych, którzy zaglądają tu okazjonalnie) zauważyła, że od początku roku na stronie głównej serwisu pojawiły się reklamy. Długo się przed tym broniłem, ale rosnące z roku na rok koszty utrzymania serwera i domeny, zmusiły mnie do tego, aby je zamieszczać. Miało to być rozwiązanie problemów finansowych związanych z funkcjonowaniem wortalu Napoleon.org.pl i tegoż forum również. Kilka dni temu opłaciłem serwer na kolejny rok funkcjonowania serwisu. Niestety przychody z reklam pokryły tylko 40% całej kwoty potrzebnej na pokrycie kosztów. Z żalem więc informuję, że prawdopodobnie będzie to ostatni rok działalności Napoleon.org.pl w sieci Internet.
Przykro mi to pisać… ale cóż… ja swój dług wobec Napoleona spłaciłem.
Przez te wszystkie lata zmienił się Internet i wortal stał się w tym wszystkim cokolwiek anachroniczny, zresztą forum również nie budzi takich namiętności jak przed kilku laty. Coraz mniej osób tu zagląda, pisze jeszcze mniej. Widać jesteśmy coraz mniej potrzebni.
Wiem, że nikt tego nie lubi, ale wydawało mi się, że kliknięcie w reklamę raz na jakiś czas, nie będzie jakimś wielkim problemem. Tym bardziej, że zamieszczamy reklamy książek z ceneo związanych z epoką napoleońską. Wydawało mi się, cóż komu szkodzi zajrzeć do sklepu internetowego? Nie musi nawet niczego kupić. Wystarczy, że kliknie w ofertę.
Wielu ludzi blokuje reklamy poprzez Adblocka lub inaczej (sam zresztą to robiłem). Ale może odblokujcie go na Napoleon.org.pl i kliknijcie czasem w reklamę, którą wyświetlamy. Może dzięki temu przetrwamy w sieci dłużej? A nie tylko do następnego września…
Wasz Administrator

Tytuł: Re: Komunikat
PostNapisane: 1 paź 2016, o 18:50 
duc de Sandomierz, Maréchal d'Empire
duc de Sandomierz, Maréchal d'Empire

Nasz Administratorze.

Czy dobrowolne datki chętnych Forumowiczów nie poprawiłyby sytuacji :idea:

PostNapisane: 1 paź 2016, o 21:55 
Sergent-Major
Sergent-Major

Popieram propozycję, niech każdy w miarę swoich możliwości i oczywiście dobrowolnie wesprze portal.

PostNapisane: 1 paź 2016, o 23:25 
Duc de Castiglione

To już było przerabiane. Nie sprawdziło się :(
Powyżej napisałem, jak można wesprzeć wortal.

PostNapisane: 4 paź 2016, o 00:42 
Sergent
Sergent

A o jakiej ilości wyklikanych reklam w skali roku jest mowa ?
Pozdrawiam, P.

PostNapisane: 8 paź 2016, o 18:58 
Soldat
Soldat

To o czym pisze w komunikacie Castiglione jest smutną prawdą. Coraz mniej ludzi tu zagląda, prawie nikt nic nie pisze. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele: jedni się wypisali, inni nie piszą gdyż zostali obśmiani prze jeszcze innych, jeszcze inni nie mają nic do powiedzenia/napisania itd. Forum umarło śmiercią naturalną, bo być może stało się zbyt elitarne dla jednych lub za mało powszechne dla drugich, tzn. tematyka jest zbyt wąska i w tym bym upatrywał głównej przyczyny agonii. Proponuję jednakże i oby Castiglione nie poczytał mi tego za afront, aby jedyny żywy watek - plebiscyt na Złotą Pszczołę po likwidacji tego forum przenieść docelowo na forum historycy.org. Tam link z plebiscytem już się sprawdził i z tamtego forum ludzie przekierowują się na tutejsze. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy; przewaga tamtego forum polega na większej powszechności tzn. jest więcej wątków: książki + dyskusja, choć z tą ostatnią kiepsko; ludzie piszą głównie co powinno się ukazać i co by widzieli, ale już po jej ukazaniu zero refleksji nad książką. Jako pomysłodawca Złotej Pszczoły widziałbym Ciebie Castiglione jako moderatora tej sekcji i przypuszczam, że kolega Wysoki, którego osobiście znam, nie miałby nic przeciwko. Wybacz mi Castiglione że wypowiadam się trochę za Ciebie, ale Złota Pszczoła jest "wartością" tego forum, którą warto pielęgnować, gdyż dzięki niej chociaż raz do roku dyskusja o Napoleonie naprawdę ożywa i budzi emocje.

PostNapisane: 9 paź 2016, o 23:27 
Roi des Espagnes et des Indes
Roi des Espagnes et des Indes

Choć może finanse w naszej sytuacji nie są najważniejsze, zapytam, trochę niedyskretnie, jak z opłatami radzi sobie portal historyków? :?:

PostNapisane: 12 paź 2016, o 18:20 
Soldat
Soldat

Oczywiście nie miałbym nic przeciwko (a wręcz przeciwnie), ale mam nadzieję, że tak drastycznej decyzji podejmować nie trzeba będzie podejmować i tutejsze forum spokojnie przetrwa i będzie istnieć dalej. Zwłaszcza, ze jak rozumiem jest duża szansa na rozwiązanie - wystarczy klikać reklamy.

Cytuj:
zapytam, trochę niedyskretnie, jak z opłatami radzi sobie portal historyków?

Z jednej strony przechowywanie serwera mamy za darmo na podstawie odpowiedniej umowy z właścicielem serwerowni (co czasem, tak jak ostatnio wczesnym latem generuje pewne problemy, bo oczywiście usługa nie obejmuje obsługi), z drugiej na koncie zgromadzoną dosyć poważną kwotę, która jest wykorzystywana na bieżące konieczności napraw i serwisowania.
W razie potrzeby można sięgnąć po pieniądze ze sprzedaży egzemplarzy patronackich, które dotąd były przeznaczane na konkursy a ostatnio na zakup baneru reklamowego. Nie są to jakieś wielkie kwoty ale sięgają na obecną chwilę paruset złotych rocznie - ziarnko do ziarnka...

Może poza reklamami właśnie coś takiego było by pomysłem na dodatkowe pieniądze dla Napoleon.org?

PostNapisane: 3 mar 2017, o 11:53 
Duc de Castiglione

Ponowię swój apel/prośbę... :oops: bo po przejściowej naprawdę znaczącej poprawie sytuacji... znów wszystko wróciło do stanu pierwotnego :( , czyli wszystko wskazuje na to, że do września nie zbierzemy odpowiedniej kwoty. Chyba, że czytelnicy wortalu znów się trochę zmobilizują.

PostNapisane: 17 mar 2017, o 15:31 
Soldat
Soldat

Patrzę i zwyczajnie nie widzę reklam... :(
W którym miejscu forum powinny się wyświetlać?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]