Teraz jest 29 mar 2024, o 02:05

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 sie 2011, o 17:52 
Offline
duc de Sandomierz, Maréchal d'Empire
duc de Sandomierz, Maréchal d'Empire
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2010, o 22:42
Posty: 5316
Lokalizacja: galicyjskie ciemności
Allegro.

_________________
,,Messieurs,prevenez les grenadiers que le premier d'entre eux qui m'amene un Prussien prissonier ,je le fais fusiller''.Gen.Roguet.Ligny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sie 2011, o 18:27 
Offline
Tambour
Tambour

Dołączył(a): 26 lut 2011, o 23:39
Posty: 159
Najprostszy sposób ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2012, o 09:50 
Offline
Vice-roi d'Italie
Vice-roi d'Italie
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 17:37
Posty: 1315
Dziś o 21.40 w TVP2 Duchy Goyi w reż. Milosa Formana
polecam trailer hiszpanski 8-) Moim zdaniem - może nawet lepszy od samego filmu :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=Mt5hIffD0yQ&feature=fvst
Z realiami Hiszpanii i biografią Goyi trochę sie dzielo Formana "rozjeżdża" na korzyść stereotypów, ale... warto obejrzeć, chociazby ze wzgledu na aktorstwo Skarsgaarda i Bardema, oraz dla scen tworzenia "Caprichos".
pzdr - apacz

_________________
Trzeba być uprzejmym i dowcipnym wieczorem na balu, a nazajutrz rano umieć polec w bitwie
Stendhal


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2012, o 17:41 
...jak to u Formana bywa - z realiami różnie bywa, ale film ze wszech miar godzien obejrzenia. Klimat jednak gra w nim ogromną rolę.


Góra
  
 
PostNapisane: 1 lis 2012, o 12:05 
Offline
Vice-roi d'Italie
Vice-roi d'Italie
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 17:37
Posty: 1315
Dziś o godz. 20.00 na kanale Viasat History będzie wyświetlony 5 odcinek serialu historyczno-dokumentalnego o Napoleonie. Niestety przegapiłem pierwsze trzy odcinki i początek czwartego, ale po tym, co zobaczyłem, już wiem, że mam czego żałować :( . Serial jest świeżą produkcją francuską daleką od anglosaskich stereotypów. Jest w nim dużo dobrej ikonografii :) , cytowane są dokumenty z epoki i pamiętniki (m.in. Coigneta i Talleyranda). Wypowiadaja się historycy (ale nie tylko) z różnych krajów. Najwięcej jest wypowiedzi Thierry'ego Letza z Foundation Napoleon i Davida Chanteranne - redaktora naczelnego Revue du Souvenir Napoleonien (a więc młodszego pokolenia historyków francuskich). Wszystko co zobaczyłem i usłyszałem zrobiło na mnie jak najlepsze wrażenie :D . A przede wszystkim szczegółowość serialu. Ostatni jaki widziałem, piąty odcinek, kończy się na Jenie i Auerstaedt... W następnym będzie o Iławie i chyba o Polsce :) . Tylko trochę drażniące sa dla mnie używane czasami archaiczne już animacje komputerowe i "screeny" z gier (bodajże Napoleon Total War) używane przy omawianiu bitew. Niemniej na razie jest czego posłuchać i na czym oko zwiesić :lol: Kto może, niech ogląda.
Tu jest reklamówka serialu:
http://www.youtube.com/watch?v=9inTChC-7-w
pzdr
apacz

_________________
Trzeba być uprzejmym i dowcipnym wieczorem na balu, a nazajutrz rano umieć polec w bitwie
Stendhal


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lis 2012, o 14:23 
Offline
Vice-roi d'Italie
Vice-roi d'Italie
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 17:37
Posty: 1315
Widziałem odcinek o kampanii 1807 r. powstaniu Księstwa Warszawskiego i początku wojny w Hiszpanii. Bardzo ciekawe... 8-) Według autorów pokój w Tylży nie byl żadnym kompromisem, ale dyktatem zwycięzcy, a warunkiem najtrudniejszym dla Aleksandra bylo powstanie Księstwa Warszawskiego (pokazana przy okazji mapka okazała się wpadką - była niepodobna do niczego :? ). Trochę czasu poświęcono pani Walewskiej, nie przeceniając jednak jej wpływu na Cesarza. Podkreślano jej silną wolę i inteligencję :shock: Niestety p. Chanteranne powielał historie z autobiografii Walewskiej, jakoby poślubienie Anastazego Walewskiego bylo wyrazem jej patriotyzmu... (Brandys rozprawił się z tym i innymi mitami w "Kłopotach z panią Walewską"). Było kilka zdań o "polskich błotach" i entuzjaźmie mieszkańców Poznania i Warszawy. Ale największe zaskoczenie dla mnie to cały jakby "akapit" poświęcony bitwie pod Somosierrą. Byla analiza przebiegu bitwy i wypowiedzi m.in. księdza z parafii Somosierry, stojącego na tle polskiej flagi i reprodukcji obrazu Wojtka Kossaka, który mówil o męstwie Polaków :) Z niecierpliwością czekam na pozostałe odcinki :D A koleżeństwo zachęcam do obejrzenia.
pzdr - apacz

_________________
Trzeba być uprzejmym i dowcipnym wieczorem na balu, a nazajutrz rano umieć polec w bitwie
Stendhal


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lis 2012, o 20:55 
Offline
Roi des Espagnes et des Indes
Roi des Espagnes et des Indes
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 10:01
Posty: 1363
Niestety "telewizyjnie" tkwie w XX wieku i raczej tego nie zobaczę :cry:

_________________
"Historia jest wersją przeszłych wypadków, na które ludzie zdecydowali się zgodzić."
"Tak oto rodzą się bajki zwane umownie historią."


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lis 2012, o 18:11 
Offline
Général de brigade
Général de brigade
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2010, o 19:07
Posty: 1252
No właśnie, to jest podstawowy problem. Trzeba mieć nadzieję, że kiedyś serial wyjdzie na DVD.

_________________
Pole bitwy jest miejscem gdzie króluje chaos. Zwycięża ten kto potrafi ujarzmić ten chaos, zarówno jego własny jak i przeciwnika.
- Napoleon


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sty 2013, o 11:52 
Offline
Caporal
Caporal
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lip 2011, o 18:24
Posty: 37
Na TV HISTORIA powtarzają WIELKĄ GRĘ. Kilka dni temu był odcinek o Napoleonie. Proszek o pomoc w znalezieniu numeru odcinka albo jakiegoś archiwum lub strony gdzie można to obejrzeć. Nie mogę się dokopać :-S


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 lut 2013, o 14:54 
Offline
Caporal
Caporal
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lip 2011, o 18:24
Posty: 37
Już obejrzałem. Krótka gra to była, nie polecam szukania.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL