Teraz jest 28 mar 2024, o 12:58

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 sie 2010, o 00:02 
Offline
Roi de Danemark
Roi de Danemark
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2010, o 23:58
Posty: 736
A to typ kasku którego dragoni gwardii nie używali. Zalecany przez przepis z 1811, dla dragonów liniowych.
Załącznik:
Untitled028.jpg

Załącznik:
Untitled085.jpg

Załącznik:
Untitled085a.jpg

Załącznik:
3.jpg


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sie 2010, o 14:00 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 2 cze 2010, o 21:04
Posty: 14
Wielkie dzięki :) Nadal jednak nie widze róznicy miedzy oficerskim a żołnierskim. Mam jeszcze kolejne pytanie, może naiwne, mianowicie czy oficerowie mogli mieć takze przytroczone karabiny do siodeł?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sie 2010, o 19:25 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 2 cze 2010, o 21:04
Posty: 14
Witam ponownie :)
Chciałbym sie dowiedzieć, czy ktoś może użytkował karabiny z www.szable.pl od pana Jacka Popińskiego i jaką ma o nich opinię.Jak narazie znalazłem tylko jego oferte odnośnie karabinu dragońskiego w altermnatywie do Pedersoliego. Może ktoś potrafiłby znaleźć ten typ karabinu na stronach francuskich, moja znajomość jak na razie na to nie pozwala :oops: Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sie 2010, o 00:28 
Offline
Roi de Danemark
Roi de Danemark
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2010, o 23:58
Posty: 736
Cytuj:
Wielkie dzięki :) Nadal jednak nie widze róznicy miedzy oficerskim a żołnierskim. Mam jeszcze kolejne pytanie, może naiwne, mianowicie czy oficerowie mogli mieć takze przytroczone karabiny do siodeł?


Jeżeli chodzi o karabiny u oficerów, to prawdę mówiąc nic mi na ten temat nie wiadomo.
Zresztą transport karabinka dragońskiego, był trochę bardziej kłopotliwy od tego, którego używalni na przykład szaserzy. Były one bowiem trochę dłuższe i pewnie dlatego mocowano je do siodła lufą do góry, osadzając kolbę w specjalnej skórzanej tulei. Rozwiązanie to w porównaniu z tym, którego zażywała kawaleria lekka ( karabinek mocowany do specjalnego pasa, przewieszonego przez ramię) uniemożliwiało szybkie jego użycie, na przykład podczas jazdy. Dlatego, tak na zdrowy rozum nie wydaje mi się żeby oficerowie chcieli krępować sobie ruchy podobnym ustrojstwem.
A co do kasków to faktycznie ja też nie widzę żadnej różnicy. Chyba że w grę wchodzą jakieś niedostrzegalne przez nas niuanse.
Pozdrawiam.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 wrz 2010, o 14:34 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 2 cze 2010, o 21:04
Posty: 14
Witam ;)
Na dobry początek kuiłem an IX dragoński pedersoliego :) Posukuję kasku, chyba znalazłem coś adekwatnego http://www.ima-usa.com/product_info.php ... 711dac0833 :) Jak myślicie, wyglada podobnie do oryginału./? Chociaż z tego co widzę futro jest przyciete równo u góry w stosunku do blachy grzebienia, a nie w łuki. Czy ktoś posiada jakieś doswiadczenia z przesyłkami z usa? pytam o podatek i vat oraz dostawcę?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 paź 2010, o 16:39 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 2 cze 2010, o 21:04
Posty: 14
Witam.
W końcu znalazłem kask :D w Europie http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... 53950#shId .Czy ktoś może chociaz w przybliżeniu przetłumaczyć mi jego opis. Czy możliwa jest jego galwanizacja, jak sadzicie. ;)
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lis 2010, o 00:03 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 2 cze 2010, o 21:04
Posty: 14
horhe napisał(a):
Aż tak mocny,to się nie czuję, by zrobić od podstaw cały kask, ale wiem gdzie można kupić skórę lamparcią, całkiem legalnie, albo też cielęcą drukowaną na lamparta. Szok, drukowane włosie i wygląda jak prawdziwa. Tygrysy też mają, tzn te podrabiane. Jakby coś z mundurem trzeba by pomóc,to się polecam.

Witam :)
Prosze kolege horhe o namiary lub ewentualnie podeanie orientacyjnej ceny na pw:)
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lis 2010, o 22:05 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 2 cze 2010, o 21:04
Posty: 14
Witam ponownie ;)
Kask zamówiłem w krajowej pracowni metaloplastycznej :) teraz chciałbym prosic o informacje na temat pałasza grenadierów konnych gwardii (i dragonów) http://www.armae.com/contemporain/14xix ... ecadre.htm.
Pozdrawiam wszystkich :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 mar 2011, o 21:59 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 2 cze 2010, o 21:04
Posty: 14
Witam ponownie :)
Powoli zbieram elementy oporzadzenia, co widac na zdjęciu ;) Czy któryś z kolegów dysponuje informacjami odnośnie ładownicy i rapci do pałasza? Mogą dotyczyć także grenadierów konnych gwardii :)
Pozdrawiam wszystkich :)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 mar 2011, o 00:12 
Offline
General de brigade et baron de l'Empire
General de brigade et baron de l'Empire
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lut 2011, o 03:15
Posty: 61
-Oficerowie dragonow (Linia i Gwardia), nie uzywali karabinow jak rowniez ladownic.
-Kaski oficerow gwardyjskiego pulku dragonow (Dragons de I´Imperatrice), byly w odroznieniu do zolnierskich pozlacane i bagaciej zdobione.
-Kaski "a la Minerva", weszly do mody po 1810 roku (w pulkach dragonskich i kirasjerskich), jak jednak wiadomo pulk dragonow gwardii utworzony zostal w roku 1806, noszono wiec do roku 1810/11 helmy dragonskie starego wzoru ( jako przyklad moze tu sluzyc ilustracja Zimmermanna).
-Palasz dragonow gwardii byl identyczny z palaszem grenadierow konnych, ( a la Montmorency), ozdobiony Granatem na oslonie dloni.
Ilustracje pasa glownego wloze jutro.

Pzdr.

_________________
Haut les tetes, Jarnidiou! Ce sont des boulets, pas de la merde!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL