Teraz jest 19 mar 2024, o 08:12

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 mar 2012, o 22:28 
Offline
Général de brigade
Général de brigade
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 lut 2010, o 21:07
Posty: 1269
Ja mam coś takiego:
CYPRIAN PINTOWSKI - syn Stanisława i Heleny Ciechomskiej, będąc w wojsku pruskiem, przeszedł 1808 r. do 11 pułku piechoty Księstwa Warszawskiego jako porucznik i w 1812 r. awansował na kapitana z przeznaczeniem do 4 pułku piechoty liniowej i wyszedł do dymisyi w randze majora; za waleczność otrzymał krzyż Legii Honorowej; umarł 1855 r. w m. Piątku, pozostawiwszy żonę Balbinę Kożuchowską. Miał brata Aleksandra. Wylegitymowany wraz z bratem w Królestwie 1839 r.

Bratem Cypriana był WOJCIECH nie Alekesnder jak napisałem


Ostatnio edytowano 9 maja 2012, o 20:49 przez desaix, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 maja 2012, o 18:45 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 23 lis 2010, o 20:57
Posty: 8
desaix. Mam gorącą prośbę: z jakiego żródła ta wiadomość(jest w niej kilka błedów), ale jestem b. ciekaw.Piotr Kwiryn Pintowski.Proszę o mail:[b][i]binek921@wp.pl[/i][/b].Pozdrowienia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 kwi 2013, o 13:36 
Offline
Général de brigade
Général de brigade
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 lut 2010, o 21:07
Posty: 1269
Przez przypadek natrafiłem na tajemniczą postać, mianowicie na niejakiego "count Zowaski". Może ktoś coś wie na temat tego człowieka?

http://archive.org/details/campfiresketche00derbgoog
Strona 597


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 maja 2013, o 13:22 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 24 kwi 2013, o 21:13
Posty: 2
Witam,

Może ktoś z forumowiczów natknął się przypadkiem na informacje dotyczące Jana Kraśnickiego. U Gembarzewskiego w liście imiennej oficerów księstwa warszawskiego 1809 - 1814 wymienionych jest 2 Kraśnickich.
Przy Janie - por. p. I jazdy; kap. p. 4 jazdy gal. fr

w książce o Ksawerym Krasickim jest zdanie: "Rozkazem z 1 czerwca 1809 r. komendant placu w Przemyślu Jan Kraśnicki powołał Ksawerego Krasickiego na szefa i organizatora kawalerii."

Być może Jan to mój bezpośreni przodek. Jeśli tak to prawdopodobnie w 1808 był już w 1 pułku. Jeśli tak to stacjonował w 1808 w Piasecznie - w którym aktualnie od kilkunastu lat mieszkam.

To co mi wiadomo na tema mojego Jana Kraśnickiego - h. Samson syn Wojciecha Kraśnickiego (zm przed 1784) i Franciszki Bagińskiej (Bagieńskiej) h. Radwan. Urodzony między 1744 - 1760 w Wielkopolsce. Żona Wiktoria Mańkowska h. Zaręba (córka Jana Nepomucena i Antoniny Gurowskiej) ślub ok 1784. Od 1789 do 1794 zamieszkiwał w Kopydłowie, par. Wilczyn pow. koniński (w 1790 posesor zastawny). Prawdopodobnie rodzina wyniosła się do par. Tłuchowo w ziemi dobrzyńskiej. Tam w 1802 zmarła Wiktoria a syn Antoni Kraśnicki bierze ślub w 1819. W tym akcie ślubu jest zapis "matka nie żyje a o ojcu nikt nie wie czy żyje". Stąd próba weryfikacji.

Czy są jakieś szanse na zweryfikowanie, czy opisany mój Jan Kraśnicki to ten sam Jan wymieniony u Gembarzewskiego ?
Będę wdzieczny za wszelkie info czy też sugestie gdzie spróbować znaleźć informacje.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 paź 2013, o 12:24 
Offline
Duc de Castiglione
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2010, o 02:17
Posty: 1175
Ot, życie jest pełne niespodzianek... :)
Dzięki pomocy jednego z naszych czytelników udało mi się ustalić dokładną datę urodzenia Jasia Dziewanowskiego. Okazało się, że wcale nie urodził się w 1782, jak stoi w większości źródeł, a 18 maja 1781. I nie w Płonnem, a w parafii Łążyn.
W załączeniu skan z księgi urodzin 1761-1781 Parafi Łążyn.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sty 2014, o 16:28 
Offline
Général de brigade
Général de brigade
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 lut 2010, o 21:07
Posty: 1269
W jednej z francuskich gazet znalazłem szkic biograficzny dotyczący Izraela Kempińskiego (tekst tego artykułu jest po niemiecku). Są to krótkie wypisy z jego pamiętnika dotyczące wojny w Hiszpanii. No właśnie. Czy ktoś może spotkał się z tą postacią i słyszał o takich pamiętnikach?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sty 2014, o 19:22 
Offline
Roi des Espagnes et des Indes
Roi des Espagnes et des Indes
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 10:01
Posty: 1362
Informacja wielce interesująca. A a jakim pułku służył?

_________________
"Historia jest wersją przeszłych wypadków, na które ludzie zdecydowali się zgodzić."
"Tak oto rodzą się bajki zwane umownie historią."


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sty 2014, o 19:24 
Offline
Général de brigade
Général de brigade
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 lut 2010, o 21:07
Posty: 1269
W legii nadwiślańskiej. Z artykułu wynika, że w tym pamiętniku podał jakieś szczegóły dotyczące Somosierry...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sty 2014, o 19:30 
Offline
Roi des Espagnes et des Indes
Roi des Espagnes et des Indes
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 10:01
Posty: 1362
Cytuj:
w tym pamiętniku podał jakieś szczegóły dotyczące Somosierry...

Wiedziałeś, czym przykuć moją uwagę. :lol:

_________________
"Historia jest wersją przeszłych wypadków, na które ludzie zdecydowali się zgodzić."
"Tak oto rodzą się bajki zwane umownie historią."


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sty 2014, o 19:41 
Offline
Général de brigade
Général de brigade
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 lut 2010, o 21:07
Posty: 1269
Postać ciekawa... Był żydem, wziął udział w całej kampanii w Hiszpanii, po powrocie do kraju założył fabrykę śrutu w Sieradzu. Pamiętniki podyktował swojej córce w 1862 r.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL