Teraz jest 19 kwi 2024, o 22:51

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 236 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 24  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 lip 2011, o 08:24 
Offline
Vice-roi d'Italie
Vice-roi d'Italie
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 17:37
Posty: 1315
Cytuj:
Z tego co czytałem badania rozpoczęto zanim został prezydentem.

Przy takim podejściu to powinniście być wdzięczni chyba jeszcze Wałęsie, bo o ile pamiętam, to za jego czasów rozpoczęto planowanie i badania :lol: a może nawet za Jaruzela??? :? :ugeek:
A tak serio to powstrzymajcie się koledzy od osobistych wycieczek politycznych (w którąkolwiek stronę), bo to broń obosieczna, i nie miejsce na takie wyznania (są inne fora, które zajmują się współczesną polityką). Będę bronil apolityczności tego forum jak niepodległości!
Howgh!

_________________
Trzeba być uprzejmym i dowcipnym wieczorem na balu, a nazajutrz rano umieć polec w bitwie
Stendhal


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lip 2011, o 09:00 
Offline
Comte de Lobau et Maréchal d'Empire
Comte de Lobau et Maréchal d'Empire
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lut 2010, o 02:48
Posty: 141
apacz napisał(a):
Cytuj:
Będę bronil apolityczności tego forum jak niepodległości!
Howgh!


Dobrze wiedzieć ;). Masz rację, tyko czasami ciężko się powstrzymać... :twisted:

_________________
Mon Mouton est un lion
Napoleon


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sie 2011, o 12:21 
Offline
Comte de Lobau et Maréchal d'Empire
Comte de Lobau et Maréchal d'Empire
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lut 2010, o 02:48
Posty: 141
http://interia360.pl/artykul/1982r-osob ... enda,20130

8-)

_________________
Mon Mouton est un lion
Napoleon


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 paź 2012, o 18:16 
Offline
Vice-roi d'Italie
Vice-roi d'Italie
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 17:37
Posty: 1315
Zakupiłem dziś "Ale historia Extra" :lol: poświęcony kampanii 1812 r. Jak dla mnie jedno z lepszych "gazetowych" (czyli dodatków do różnych gazet, tygodników itp) wydawnictw o epoce. Przynajmniej pod względem warstwy ilustracyjnej 8-) A jakie jest zdanie koleżeństwa?
http://wyborcza.pl/0,129220.html
pzdr - apacz

_________________
Trzeba być uprzejmym i dowcipnym wieczorem na balu, a nazajutrz rano umieć polec w bitwie
Stendhal


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 paź 2012, o 23:19 
Offline
Chevalier
Chevalier

Dołączył(a): 9 lut 2010, o 22:33
Posty: 16
Samo wydawnictwo ok. Faktycznie zwłaszcza ilustracyjnie, ale trudno wymagać w takim wydawnictwie opracowań naukowych. Niestety jest jedna plama - tego się nie spodziewałem, zważywszy na autorów - w wybranej bibliografii nie ma Nawrota, Askenazego ale za to polecają Kowalczyka i Smitta - [url]A TO JEST DRAMAT !!! [/url] :twisted: :twisted: :twisted: . Przecież przeciętny czytelnik nie odróżni porządnych rzeczy od tego chłamu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 paź 2012, o 14:38 
Offline
Chevalier
Chevalier

Dołączył(a): 14 lut 2010, o 13:40
Posty: 3576
Nawrota nie ma , ale Askenazy jest. Kowalczyk no cóż, jego polecana praca jest typowo odtwórcza, więc ani niczego nie wnosi ani krzywdy nie robi


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 paź 2012, o 13:36 
Offline
Vice-roi d'Italie
Vice-roi d'Italie
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 17:37
Posty: 1315
Zdarzyła się jednak w ikonografii jedna "aszybka" :( W rankingu rosyjskich dowódców, biogram Barclaya de Tolly ilustruje facjata gen. Balka. Niemniej nadal podtrzymuję swoją opinię, że to najlepsze "gazetowe" wydawnictwo o 1812

_________________
Trzeba być uprzejmym i dowcipnym wieczorem na balu, a nazajutrz rano umieć polec w bitwie
Stendhal


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 paź 2012, o 19:24 
...parę słów o mojej "...działce..." czyli tekście "Taśmowe amputacje" z "Alehistoria extra".
Niestety - stereoptypy i to niedokładnie podane.
Wyłuszczenie ze stawu - Larrey jako technikę operacyjną wprowadził już wcześniej (i wiedział co robi - vide przypadek żołnierza operowanego po bitwie pod Gołyminem, opisany w tzw. "...wykładach Boyera..." przy wysokich urazach ramienia bardzo często chirurdzy do rannych po prostu się nie dotykali, On tak i miał całkiem przyzwoite wyniki mimo okaleczającego zabiegu). Skąd te procenty jeśli czy Triaire (jeden z pierwszych biografów Larrey'a) czy J.J. Ferrandis (zupełnie współcześnie) podchodzą do tego tematu bardzo ostrożnie. Zliczenie z "Recueil" niewiele daje.
Ani słowa o tym - a Larrey w "Memoires" pisze wielokrotnie czasem nawet dość sarkastycznie - co było przyczyną takiej fatalnej sytuacji.
...na "...okrasę..." cytat ode mnie: J.D. Larrey - "Memoires" kampania 1812.
"...powiadomiono mnie, że może dojść do walnej bitwy ("...za pięć dwunasta..." - Borodino) ja zostałem sam z jednym asystentem, a ambulanse gdzieś wlekły się za nami..."(od Smoleńska nie dostał ani razu koni do zaprzęgów na zmianę)
Chyba wystarczy...


Góra
  
 
PostNapisane: 18 paź 2012, o 16:50 
Offline
Vice-roi d'Italie
Vice-roi d'Italie
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 17:37
Posty: 1315
Kolejne wydawnictwo rocznicowe i... znów ta sama okładka!!! To jakiś spisek chyba! :o :lol:
Ciekawe co Michnik z Wildsteinem ugadali tym promowaniem Davida? No chyba, że to jakiś ukryty "przekaz" dla wtajemniczonych z obu stron naszej polskiej barykady?.... :lol:
http://www.historia.uwazamrze.pl/
A tak serio, to ciekaw jestem zawartości :?:
pzdr - apacz

_________________
Trzeba być uprzejmym i dowcipnym wieczorem na balu, a nazajutrz rano umieć polec w bitwie
Stendhal


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 paź 2012, o 17:52 
Offline
Roi des Espagnes et des Indes
Roi des Espagnes et des Indes
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 10:01
Posty: 1367
Cytuj:
Z Waldemarem Łysiakiem — ostatnim polskim bonapartystą

ale tego to nie rozumiem :mrgreen:

_________________
"Historia jest wersją przeszłych wypadków, na które ludzie zdecydowali się zgodzić."
"Tak oto rodzą się bajki zwane umownie historią."


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 236 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 24  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL