Teraz jest 19 mar 2024, o 13:22

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 mar 2015, o 23:26 
Offline
Roi de Hollande et grand-duc de Luxembourg
Roi de Hollande et grand-duc de Luxembourg
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 01:27
Posty: 495
Aleksander Rembowski – “Źródła do historii Pułku Polskiego Lekkokonnego Gwardii Napoleona I” - 3 punkty
Andrzej Ziółkowski - “Pułki Ułanów Księstwa Warszawskiego – 6-ty, 3-ci, 2-gi – 1807-1812”. - 2 punkty


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 mar 2015, o 12:07 
Offline
Roi de Saxe et duc de Varsovie
Roi de Saxe et duc de Varsovie
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2010, o 23:49
Posty: 2719
1. Śląsk w dobie kampanii napoleońskich 3 pkt
2. Patrycjusz Malicki -Jena i Auerstaedt 2 pkt
3. Studia nad epoką napoleońską pod redakcją Marcina Baranowskiego tom I - 1 pkt.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 mar 2015, o 12:33 
Offline
Caporal
Caporal

Dołączył(a): 7 mar 2010, o 14:47
Posty: 48
Przychylam się do zdania naszego Kolegi, Zenobiego.

Również uważam, że w tym głosowaniu powinniśmy oddawać głosy na naszych autorów i promować Polskę. Niektórzy z autorów już nie żyją, albo są za oceanem, a polskie prace trafią w większości do naszych bibliotek, choć pod względem warsztatowym nie ustępują książkom wydawanym za Odrą.
Mój wybór to:

A. Ziółkowski ''Pułki ułanów Księstwa Warszawskiego, 1807-1812'', - 3 punkty
P. Malicki ''1806. Jena - Auerstadt'', - 2 punkty
A. Olejniczak ''Wielka Armia na Dolnym Śląsku w 1813 roku'', - 1 punkt
G.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 mar 2015, o 12:51 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 30 mar 2010, o 20:39
Posty: 16
Według tych samych zasad jak zawsze, głosuję na:
3 punkty - Patrycjusz Malicki, 1806: Jena-Auerstädt
2 punkty - Andrzej Olejniczak, Wielka Armia na Dolnym Śląsku w 1813 roku
1 punkt - Mirosław Bujko, Kampania na Śląsku i bitwa nad Kaczawą


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 mar 2015, o 16:54 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 16 lut 2010, o 16:18
Posty: 5
Sokołow, Armia Napoleona - 3 pkt
Malicki, Jena-Auerstadt - 2 pkt
Sokołow, Austerlitz - 1 pkt

Na marginesie dyskusji: głosujemy na najlepszą książkę napoleońską roku, a nie na najlepszą książkę napoleońską roku polskiego autora ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 mar 2015, o 21:17 
Offline
Sergent-Major
Sergent-Major

Dołączył(a): 1 lut 2010, o 23:07
Posty: 180
1. James R. Arnold & Ralph R. Reinertsen, Kryzys w śniegu. Kampania zimowa 1806-1807 ROKU. Wielka Armia przeciwko Armii Carskiej. - 3pkt
2. Patrycjusz Malicki "Jena i Auerstaedt" 2 pkt
3. "Śląsk w dobie kampanii napoleońskich" 1 pkt


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 mar 2015, o 21:47 
Offline
Colonel
Colonel

Dołączył(a): 22 lis 2010, o 22:21
Posty: 383
Pozwolę sobie zauważyć, że wydawanie prac obcojęzycznych jest czasem trudniejsze, gdyż wymaga nie tylko dobrego tłumaczenia, jak również solidnej redakcji. Dodatkowo należy wybrać odpowiednią pracę, bo mimo, że za granicą ukazuje się znacznie więcej dobrych prac (i w ogóle o wiele więcej prac po prostu), to sporo jest gniotów. Tak więc głosowanie na prace polskich autorów, bo są z naszego kraju uważam za źle rozumiany patriotyzm. Pochodzenie autora ma znikome znaczenie, ba cenię bardziej ludzi, którzy musieli pokonać barierę językową i przebyć większą drogę (fizycznie) badając temat, niż tych, którzy mają łatwiej. Nie mam zamiaru twierdzić, że nasi autorzy mają łatwiej, ani w inny sposób umniejszać ich robotę. Ale nie chciałbym również, aby deprecjonowano osiągnięcia takiego Gilla, Sokołowa, czy innych starszych autorów zagranicznych.

Moje typy są następujące:

1. P. Malicki, Jena i Auerstadt. - jak dla mnie znakomita praca autora na źródłach, kapitalny motyw z wyjazdem i zdjęciami na polu bitwy, jedyną wadą jest bardzo suchy język i brak większej ilości cytowanych źródeł opisujących walki.
2. F. Bouvier, Kampania wiosenna 1796 roku we Włoszech tom I - bardzo dobra praca tłumaczeniowa naszego forumowego kolegi Duroca, a język samego opracowania został znakomicie oddany.
3. M. Bujko, Kampania na Śląsku i bitwa nad Kaczawą - naprawdę sprawnie napisana praca, o niebo lepsza od dawnego dzieła Olczaka, sprawnie złożona. Przejrzysty opis bitwy.

Jednocześnie z przyjemnością chciałbym zauważyć, że to kolejny rok, w którym ukazało się mnóstwo znakomitych prac. Ze swojej strony tylko ubolewam, że z bardzo dużą częścią nie zdążyłem się zapoznać (stąd na niektóre z nich nie chciałem głosować "w ciemno", mimo, iż słyszałem sporo dobrych opinii). Ale z dwojga złego, lepiej aby był przesyt, niż niedosyt ;).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 kwi 2015, o 11:50 
Offline
Duc de Castiglione
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2010, o 02:17
Posty: 1175
Podsumowanie:

Zwycięstwo i Złota Pszczoła 2014:

Obrazek

Patrycjusz Malicki, 1806: Jena-Auerstädt.
Wydawca: NapoleonV


49 pkt.

2.
Oleg Sokołow, Armia Napoleona.
Wydawnictwo: Napoleon V


45 pkt.

3.
James R. Arnold & Ralph R. Reinertsen, Kryzys w śniegu. KAMPANIA ZIMOWA 1806-1807 ROKU. Wielka Armia przeciwko Armii Carskiej.
Wydawnictwo: Napoleon V


28 pkt.

4. John Gill, 1809 Grom nad Dunajem. Zwycięstwa Napoleona nad Habsburgami. Tom I ABENSBERG. - 25 pkt.
5. Studia nad epoką napoleońską tom I pod red. Marcina Baranowskiego. - 14 pkt.
5. Andrzej Ziółkowski, Pułki Ułanów Księstwa Warszawskiego – 6-ty, 3-ci, 2-gi – 1807-1812. - 14 pkt.
7. Andrzej Olejniczak, Wielka Armia na Dolnym Śląsku w 1813 roku. - 11 pkt.
8. Oleg Sokołow, Austerlitz. Śmiertelne zmagania Francji z Europą i Rosją. - 10 pkt.
9. Śląsk w dobie kampanii napoleońskich, Studia pod redakcją Dariusza Nawrota. - 9 pkt.
10. Rudolf Friederich, Historia kampanii jesiennej 1813 roku tom II Od Kulm do Lipska. - 8 pkt.

Głosowało: 44 osoby


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 kwi 2015, o 14:31 
Offline
Roi de Westphalie et duc de Frioul
Roi de Westphalie et duc de Frioul
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 13:53
Posty: 1727
Cytuj:
bardzo dobra praca tłumaczeniowa naszego forumowego kolegi Duroca, a język samego opracowania został znakomicie oddany.
:oops:

_________________
e-mail: Duroc@poczta.fm
"Oddal się Najjaśniejszy Panie, to Cię zbyt udręcza!"
Geraud Christophe Duroc, książę Friulu, wielki marszałek pałacu
Ostatnie słowa... :(


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 kwi 2015, o 09:55 
Offline
Obrist
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lut 2010, o 22:29
Posty: 52
Bardzo dziękuję wszystkim za oddane głosy. Za docenienie i wyróżnienie w ten sposób mojej książki pośród takiej konkurencji! Napisanie jej kosztowało mnie (i moją rodzinę) wiele. To bardzo motywujące i dające kopa na przyszłość. Ukłony również w stronę Wydawcy za bardzo sprawną finalizację całości.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL