Teraz jest 19 mar 2024, o 05:54

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: NapoleonV
PostNapisane: 7 cze 2017, o 10:01 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 8 gru 2011, o 23:29
Posty: 20
Szanowni Państwo,
Chciałbym z pomocą forum prosić Administratorów o zainteresowanie się problemem serii wydawniczych , których publikację rozpoczęło wydawnictwo NapoleonV, a które zostały przerwane bez żadnej informacji kiedy będą kontynuowane. Chodzi między innymi o "Historię konsulatu i cesarstwa" Thiersa, a także inne pozycje dotyczące epoki napoleońskiej. Wydawnictwo Pana Marszałka coraz dynamiczniej rozwija się i weszło w wiele nowych obszarów historii ( na pewno odgrywały tu rolę także względy ekonomiczne) ale wydaje mi się, iż swój początkowy rozwój zawdzięcza także nam miłośnikom epoki napoleońskiej i kontynuowanie dalszego ciągu rozpoczętych publikacji byłoby oznaką szacunku dla czytelników, którzy zainwestowali niemałe przecież środki na rozpoczęte książki.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NapoleonV
PostNapisane: 7 cze 2017, o 14:58 
Offline
Chevalier
Chevalier

Dołączył(a): 14 lut 2010, o 13:40
Posty: 3563
Dyskusję nad zmianą tematyki historycznej oraz zaniechania przez wydawnictwo niektórych tytułów napoleońskich można prześledzić na stronie http://www.historycy.org w zakładce poświęconej wydawnictwu NapoleoV. Konkluzja jest ogólnie taka, że się np. Thiersa nie opłaca się wydawać dla 200 nabywców, tak samo z Omanem. Wstrzymanie wydawania jest spowodowane przede wszystkim względami ekonomicznymi. Oczywiście można ciągle monitować o dalsze wydawanie wstrzymanych serii, ale jak na razie bez rezultatu.


Ostatnio edytowano 7 cze 2017, o 16:25 przez sewer, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NapoleonV
PostNapisane: 7 cze 2017, o 15:18 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 8 gru 2011, o 23:29
Posty: 20
Dziękuje za informację. Natomiast tłumaczenie wydawnictwa wydaje się co najmniej niepoważne. Mam praktycznie wszystkie ich książki, wydałem na nie krocie , na początku wydawano praktycznie tylko pozycje z naszej epoki i to My spowodowaliśmy jego rozwój. Poza tym zawarto ze mną swoistą umowę na wydanie całości. Gdybym wiedział, że wydawca jest niepoważny nie zainwestowałbym w wydane tomy. Oszukano mnie. Na moje pieniądze i dobrą opinię nie mają co liczyć.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NapoleonV
PostNapisane: 7 cze 2017, o 15:37 
Offline
Chevalier
Chevalier

Dołączył(a): 14 lut 2010, o 13:40
Posty: 3563
Też mam sporo ich książek z epoki napoleońskiej i też jestem rozczarowany, że prawdopodobnie nie skompletuję całego Thiersa czy Omana (ciągle się łudzę, że jednak kiedyś). Poczekamy, zobaczymy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NapoleonV
PostNapisane: 7 cze 2017, o 16:18 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 8 gru 2011, o 23:29
Posty: 20
Jest ekonomia, jest i coś takiego jak przyzwoitość. Nie wierzę, że Pan Marszałek kalkulował Thiersa albo Omana na 20 albo 200 tysięcy odbiorców. Na pewno napiszę do niego co na ten temat myślę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NapoleonV
PostNapisane: 8 cze 2017, o 08:51 
Offline
Roi des Espagnes et des Indes
Roi des Espagnes et des Indes
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 10:01
Posty: 1362
Sprawa wydania całego Thiersa i Omna wydaje mi się przegrana i łatwo mogę wyobrazić sobie przyczyny tej porażki, ale szczególnie mnie martwi, że wydawnictwo sygnowane imieniem Napoleona jakby zaniechało wydawania tematyki napoleońskiej, która nie pojawia się nawet w "obrazkowych" ospreyach. Czyżby tematyka ta miała tak mało odbiorców, podczas gdy II wojna światowa zawala wszystkie półki w księgarniach i znajduje ciągle czytelników? Bardzo mnie to dziwi.

_________________
"Historia jest wersją przeszłych wypadków, na które ludzie zdecydowali się zgodzić."
"Tak oto rodzą się bajki zwane umownie historią."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NapoleonV
PostNapisane: 8 cze 2017, o 11:44 
Offline
Caporal-Fourrier
Caporal-Fourrier

Dołączył(a): 30 maja 2010, o 11:34
Posty: 63
Oczywiście nie kalkulowaliśmy Thiersa i Omana na 20 tys. osób, ale na 500. Niestety w obu przypadkach liczba ta sięgnęła nieco ponad 200.

Zapewne każdy z Was pracuje i za swoją pracę chce otrzymać wynagrodzenie.
Co ma napisać wydawca osobom zaangażowanym w projekty które przynoszą straty? Niestety nie otrzymacie zapłaty bo książki które zrobiliście przynoszą straty?
Jeśli taki argument do Was nie trafia to nie wiem jaki może trafić.

W oba projekty włożyliśmy bardzo dużo pracy, Czytelnicy jej nie docenili, zdarza się, ale czy to powód żeby nie próbować? Na całe szczęście większość naszych projektów się udaje.

Rzeczywiście mniej wydajemy napoleoników, trochę nasycaliśmy rynek, poza tym zdobyliśmy doświadczenie i już nie będziemy angażować się w tłumaczenie książek o słabej lub niewiadomej jakości co niestety się zdarzało i staranniej będziemy dobierać tytuły.

Jeśli zależy Wam na jakiejś serii, żeby była kontynuowana to trzeba ją reklamować i polecać, macie znajomych, są osoby których kilka pozytywnych słów potrafi zachęcić do wsparcia jakiegoś projektu. Niestety na forach internetowych jeśli już ktoś coś pisze to z pretensją do wydawcy, bo cena wysoka, okładka brzydka, mapek mało itp., zamiast zachęcać to zniechęca się potencjalnych Czytelników, a później pretensja do wydawcy, że nie może dokończyć serii, a przecież już kilkadziesiąt egzemplarzy może zaważyć na tym czy coś jesteśmy w stanie wydać.

Kończąc optymistycznie i pesymistycznie, Oman na razie nie będzie kontynuowany, Thiers mimo wszystko będzie jak tylko zwolnią się nam moce przerobowe (i to już zapowiadałem na forum historycy a znów widzę wpisy osoby które tę moją zapowiedź czytały a pisze coś odwrotnego, po co? nie wiem).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NapoleonV
PostNapisane: 8 cze 2017, o 12:03 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 8 gru 2011, o 23:29
Posty: 20
Dziękuje za odpowiedź. Nie czytałem wątku z historyków, stąd moje pytanie. Cieszę się, że chociaż Thiers będzie kontynuowany. To duża sprawa. Kupowałem u Pana książki o tematyce napoleońskiej kiedy jeszcze nie prowadził Pan wydawnictwa tylko antykwariat, można więc powiedzieć,że jako klient przeszedłem wiernie całą drogę jaką Pan przeszedł stąd moje rozgoryczenie z faktu, iż na mojej półce będą tylko kawałki pewnych pozycji. Nie mniej jednak gratuluje sukcesu wydawnictwa, natomiast pozwoli Pan jednak, że zanim kupię I tom jakiejś publikacji poczekam aż wyda Pan drugi (po prostu lubię mieć całość).

Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów w oczekiwaniu na kolejnego Thiersa,

M.J

P.S : Czy mógłby Pan uchylić rąbka tajemnicy czy jeszcze czegoś o naszej epoce można się spodziewać w 2017 ? Może jakieś biografie ...?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NapoleonV
PostNapisane: 8 cze 2017, o 12:36 
Offline
Caporal-Fourrier
Caporal-Fourrier

Dołączył(a): 30 maja 2010, o 11:34
Posty: 63
Przeszliśmy bardzo długą i trudną drogę, mam nadzieję, że jeszcze dłuższa przed nami.

Każdy projekt jest w rękach Czytelników, jeśli I tom jakiegoś projektu się nie sprzeda nie ma co liczyć że pojawi się II, z doświadczenia wiem, że sprzedaż i tak nie będzie dużo większa po wydaniu kompletu, są tematy które po prostu nie interesują Czytelników.

Do Omana może kiedyś wrócimy, może powstanie jakiś serial o wojnie na półwyspie, może Czytelnicy się skrzykną i zrobią dobry pijar i przybędzie trochę nowych osób i będzie dla kogo robić kolejne tomy :)

W tym roku będą na pewno Fortyfikacje KW Belostyka, monumentalna praca, wydana jedynie w maszynopisie, piękna sprawa, tłumacz staje na uszach żeby to wyszło jak najlepiej.
Ponadto będzie kampania wiosenna 1813 w dwóch tomach, I tom czeka już na sprawdzenie.
Będzie Six i jego generalicja, ale to pewnie w przyszłym roku.
Na razie tyle mi przychodzi do głowy, ale mamy tyle projektów, że mogło mi coś umknąć.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NapoleonV
PostNapisane: 8 cze 2017, o 12:42 
Offline
Chevalier
Chevalier

Dołączył(a): 14 lut 2010, o 13:40
Posty: 3563
Wydawco, do dzieła! Czekam niecierpliwie, choć rozumiem ograniczenia i ryzyko ekonomiczne.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL