Teraz jest 28 mar 2024, o 14:08

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 356 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 gru 2012, o 19:10 
...dla mnie najlepszym dowodem, iż lubiliśmy Wschód jest polska szabla.


Góra
  
 
PostNapisane: 18 lut 2013, o 21:32 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 17 lut 2010, o 00:12
Posty: 12
Jestem właśnie w trakcie lektury arcyciekawej i godnej polecenia książki ''Ostrołęka 1831. Wspomnienia, rozkazy, relacje''.
Jest to wybór źródeł dotyczących wyprawy na gwardie, jak również samej bitwy pod Ostrołęką. Szczególnie zainteresował mnie rozdział omawiający źródła rosyjskie (a w nim fragmenty pamiętnika Adama Wurtemberga). Książka pięknie wydana.
Gorąco polecam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lut 2013, o 11:34 
Offline
Sergent-Major
Sergent-Major

Dołączył(a): 1 lut 2010, o 23:07
Posty: 180
Czy ta pozycja o Ostrołęce jest gdzieś do nabycia po przyjaźniejszej cenie niż 91 PLN?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lut 2013, o 19:53 
...a ja w szpitalnym kiosku pod stertą "Harlequinów" znalazłam Anny z Tyszkiewiczów Potockiej "Wspomnienia naocznego świadka". Bardzo starannie wydane "WydMG", z ilustracjami (niestety podano kto wybrał , ale skąd już nie). Własnie jestem na str. 125 czyli rozdział "Marszałek Davout"
...a treść - ploteczki, ploteczki, ploteczki. W sam raz na dyżur.


Ostatnio edytowano 8 maja 2013, o 18:41 przez Baldauf, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
PostNapisane: 23 lut 2013, o 21:54 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 17 lut 2010, o 00:12
Posty: 12
Książkę Ostrołęka 1831 kupiłem za 70 zł (łącznie z kosztami przesyłki) w Muzeum Kultury Kurpiowskiej (dział edukacji). Bardzo miła Pani wyjaśni jak załatwić wszystkie formalności związane z dokonaniem przelewu. Nakład książki 300 egzemplarzy.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 mar 2013, o 12:46 
Offline
Chevalier
Chevalier

Dołączył(a): 14 lut 2010, o 13:40
Posty: 3567
obecnie własnie zamówiłem Honor Legionu. Kampanie Kazimierza Luxa, tom 1 mam nadzieję, że bedzie warto


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 kwi 2013, o 20:15 
...i to jak warto - nie jest to powieść bardzo wysokich lotów, ale napisana ciekawie i w miarę osadzona w realiach (Autor się "...przyłożył..." gdyż rzeczywiście Dr. Hoffmann był konstruktorem małej łodzi podwodnej, a raczej pływającego kesonu, podobnie opisana próba otrucia przy pomocy związków fosforowych). Znalazłam w szpitalnym kiosku i z przyjemnością czytam.
Myślę, iż jeśli będzie miała kontynuację - czyli San Domingo (a tu moim zdaniem przygody Żymirskiego są jeszcze bardziej interesujące) i później to śmiało może być uznana za polską wersję przygód Sharpe'a.
A temat - dziewiczy.
Pozdrowienia


Ostatnio edytowano 8 maja 2013, o 18:42 przez Baldauf, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
PostNapisane: 10 kwi 2013, o 11:49 
Offline
Chevalier
Chevalier

Dołączył(a): 14 lut 2010, o 13:40
Posty: 3567
dzięki za polecenie, jestem w trakcie czytania i rzeczywiście czyta się lękko i przyjemnie. Dodatkowy smaczek to sprawdzanie ile autor zaczerpnął z historii a ile z własnej wyobraźni, polecam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 kwi 2013, o 17:06 
Sprawdziłam w starym "Manuale pharmacopearum" z którego dużo korzystali twórcy homeopatii. Fosfor - jak trucizna był znany przed 1803 rokiem czyli mógł go znać ów aptekarz.
...jak do tej pory błądzik maleńki jeden - nazwa placu od nazwiska Cavour, owszem częsta we Włoszech szczególnie centralnych, ale związana z Camille Cavour i walkami o zjednoczenie Włoch w połowie XIX wieku, po 1859 roku
Pozdrowienia


Góra
  
 
PostNapisane: 8 maja 2013, o 13:00 
Offline
Chevalier
Chevalier

Dołączył(a): 14 lut 2010, o 13:40
Posty: 3567
właśnie jestem na ukończeniu książki (pracy) Juliusza Willaumea "Fryderyk August jak książę warszawski ( 1807 - 1815). Rzeczywiście praca zapomniana, gdyż ukazała się tuż przed II wojną światową. ale praca godna polecenia, gdyż stara się odtworzyć ówczesne warunki panujące w księstwie z perspektywy władcy Saksonii. Co prawda więcej tam o samym funkcjonowaniu Księstwa Warszawskiego niż o jego władcy, ale przedstawiene w formie krytycznej pomysły Napoleona co zrobić z Księstwem są godne uwagi. Polecam tę pozycję szczególnie tym, którzy bezkrytycznie patrzą na Księstwo Warszawskie jako wyraz dobroci Napoleona


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 356 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL