Teraz jest 28 kwi 2024, o 16:07

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 356 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 36  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 sty 2012, o 16:37 
Offline
Tambour
Tambour

Dołączył(a): 26 lut 2011, o 23:39
Posty: 159
Coś nie o Napoleonie ale zrobiłem odpoczynek i...Porucznicy 1939. Genialna książka!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 sty 2012, o 20:11 
...co się rzadko zdarza nie przeczytałam, a "...połkęłam...". Swietnie napisane.
Wieczór sylwestrowy - do pierwszych ekscesów fajerwerkowo-petardowych :evil: spędziłam w towarzystwie "Jeńca Europy" (chyba po raz ósmy albo dziewiąty).
A z rzeczy poważniejszych - na wokandzie Eile czyli po "Książę Józef jako administrator" reszta administracji Księstwa Warszawskiego. Bardzo ciekawe przyczynki nawet kulinarne - mięso na bulion tylko z młodych wołów.
...a Las Cases czeka jakoś w kolejce...


Góra
  
 
PostNapisane: 3 sty 2012, o 20:35 
Offline
Tambour
Tambour

Dołączył(a): 26 lut 2011, o 23:39
Posty: 159
Poruczników? Cóż...ja też połknąłem bo pomimo mojego wieku wykorzystałem wolne i wciągnęło mnie do 5:00. Potem niestety ale na mieście rozpoczęło się życie i nie dało się skupić -_-. Eee tam...dziś powinienem dojść do końca albo prawie... ale dalsze części są w przygotowaniu :evil:. Niestety ale telewizja mnie nie opętała i sam mam parę dzieł :lol:
Ale sądząc co ''epickości'' tej części panu Tomaszowi zajmie długo pisanie...jedziemy na ryzyk fizyk i szukamy...znam przynajmniej tytuły następnych części jak każdy kto ma tą książkę:
Kapitanowie 1941
Pułkownicy 1944
Cóż tej trylogii Sienkiewicza może Polsce nie zastąpi ale za to ja potrafię nawet polubić Willa. Cóż...póki co bo tej złej strony Wehrmachtu nie pokazali. Pokazali tylko dotąd wspaniałego Freda piszącego listy do ukochanej Else. No ale na szczęście nie wszyscy byli źli. Dobra, najwyżej trzeba czekać może i do 2013 :(.
Za to poczytam fragmenty w necie i zacznę sam pisać...może to mi poprawi humor -_-. Chyba że pan Tomasz da pierwszą książkę w tym roku. Podobno wszystkie 4 wydał w tamtym. Może zdąży w tym wydać kolejną serię ;) . Tak czy inaczej ciekawostki historyczne...cóż pozostaje mi czekać. Szkoda że Warszawa jest tak daleko może z moich oszczędności udało by mi się kupić Elbing 1945 i na góra dwa tygodnie znowu poświęcić czas dziełom pana Stężały 8-)
Eee tam mi petardy nie przeszkadzają zwłaszcza że kiedyś bawiłem się w bombardowanie -_-. Gdy wspominamy zabawy z dzieciństwa wydają nam się głupie za to kiedyś były genialne.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 sty 2012, o 21:12 
Offline
duc de Sandomierz, Maréchal d'Empire
duc de Sandomierz, Maréchal d'Empire
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2010, o 22:42
Posty: 5335
Lokalizacja: galicyjskie ciemności
Napoleon8898 napisał(a):
.Porucznicy 1939. Genialna książka!

Nie czytałem i nie zamierzam.

Dedukując,kolejna chała typu ,,Czas honoru''czyli kilku herosów robi za całe WP,ZWZ,AK.

Ps.A w ramach poprawności politycznej to raczej Napoleonie złych Niemców nie zobaczysz.No może jakiegoś rodzynka.

_________________
,,Messieurs,prevenez les grenadiers que le premier d'entre eux qui m'amene un Prussien prissonier ,je le fais fusiller''.Gen.Roguet.Ligny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 sty 2012, o 21:40 
Offline
Tambour
Tambour

Dołączył(a): 26 lut 2011, o 23:39
Posty: 159
Akurat to jest o niebo lepsze od czasu honoru. I nie robi bohaterów. Raczej niestety nie powiem ''szko...'' narzekały na treningi, Jakub Morawski chciał weekend zamiast jakiś ćwiczeń, Rosjanie dopiero u mnie wkroczyli. Jakoś ja nie widzę mimo to w nich bohaterów. Ot co każdy walczący był bohaterem. WALCZĄCY.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 sty 2012, o 21:44 
Offline
Tambour
Tambour

Dołączył(a): 26 lut 2011, o 23:39
Posty: 159
A tak przy okazji skąd pan wie czy bohaterzy? Na zdaniu innych nie wolno się opierać a mówił pan że nie będzie czytał. Ja się tylko pytam ;).
Jeśli jest to niegrzeczne to proszę wybaczyć. A kilku nie. Wręcz przeciwnie znają coś takiego jak wycofać się i nie są bandą cyborgów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sty 2012, o 21:26 
Napoleon8898 napisał(a):
Eee tam mi petardy nie przeszkadzają zwłaszcza że kiedyś bawiłem się w bombardowanie

Mnie również nie - sama odpalam race i strzelam z broni czarnoprochowej, ale bardzo nie lubię jak po północy ponosi fantazja...i mam co robić - zawodowo oczywiście.
Do dyskusji o "Porucznicy 39".
Przypomnijmy sobie "Najeźdzców" i "...a znak nie będzie mu dany..." Dobraczyńskiego, może autor nie z tych "...topowych..." (choć "Bramy Lipska" i opowiadanie z cyklu "Spotkania Jasnogórskie" gdzie uwiecznił ostatnie wydarzenia z życia Ks. Józefa Poniatowskiego sa godne uwagi) ale radzę - dla porównania - przeczytać.
Podobnie jak i "Trismus" Grochowiaka - ten utwór powstał w czasach gdy o poprawności politycznej raczej się nie mówiło.


Góra
  
 
PostNapisane: 4 sty 2012, o 22:02 
Offline
Tambour
Tambour

Dołączył(a): 26 lut 2011, o 23:39
Posty: 159
Ja tam już powyżej 400 jestem i dziś albo jutro skończę ;)
Skończyłem dwa dni temu koniec...cóż spodziewałem się czegoś bardziej zachęcającego do ''co będzie dalej?'' Ale i tak jest jak to my mówimy ''epicki'' :).
A wraz z zakończeniem piszę swoją nudną o I wojnie światowej. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2012, o 23:08 
Offline
Tambour
Tambour

Dołączył(a): 26 lut 2011, o 23:39
Posty: 159
Postanowiłem kupić sobie za swoje skromne oszczędności kolejną książkę Tomasza Stężały a właściwie poprzednią ''Elbing 1945. Tom I ''Odnalezione wspomnienia''. Poza tym wczoraj była noc rabatów itd. oraz wszystko do 23:00 i kupiłem taniej niż zwykle :).
Właściwie przerzucam się teraz na książki wojenne następny cel po ''Elbing 1945. Tom II ''Pierwszyj Gorod'' ?
''Kamienie na Szaniec''. Ktoś czytał? Opinie? Staram się kupować przemyślanie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sty 2012, o 22:25 
Napoleon8898 napisał(a):
''Kamienie na Szaniec''. Ktoś czytał? Opinie? Staram się kupować przemyślanie.

...juz nie wiem co załamać - ręce czy nogi. Toż to podstawa, tego nie można czytać, to trzeba znać na pamięć. Szczególnie obecnie :!: :!: :!:
...i tak to medyk popadł był "...w alteracją..."
Dla mnie "Kamienie na szaniec" to nie książka do czytania - może dlatego iż urodziłam się i mieszkam w Warszawie.
Arsenał gdzie odbijano "Rudego" mijam bardzo często.
Na ulicy Solec była słynna konspiracyjna wytwórnia amunicji i różnych "...brzydkich rzeczy..." do robienia Niemcom "...przykrości..."
Na Przejściu - dziś to ulica Senatorska - odbyło się słynne "...polowanie na miliony..." czyli "...akcja Góral..." kiedy to zatrzymano niemiecki samochód przewożący pieniądze z kontrybucji.
Nieopodal na ulicy Miodowej rezydował "Bezprym" mistrz sztuki drukarskiej który fałszował każdy pokazany Mu dokument.
Prawie codziennie chodzę przez most w owych czasach Kierbedzia dziś Śląsko-Dąbrowski. To z jego kratownicy skakali w nurty Wisły i wybrali w nich smierć Bohaterowie zamachu na Kutscherę. Była duża tablica (wstyd - przed 1990 rokiem) później most przeszedł kapitalny remont. Już jej nie ma - jest maleńka - na wiślanej ostrodze narysowane farbą sylwetki dwóch ludzi...w ubiegłym roku w rocznicę zamachu płonęła tylko jedna lampka.
...no cóż.
Bohaterowie tych wszystkich działań to były "...żywe kamienie przez Boga rzucane na szaniec...".
...


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 356 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 36  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL