Teraz jest 29 mar 2024, o 05:27

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 lis 2010, o 20:08 
Offline
Roi de Lituanie et Duc de Valmy
Roi de Lituanie et Duc de Valmy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 10:16
Posty: 515
grenadier napisał(a):
Czy można liczyć na informację o pozycjach z epoki?.

Stoiska póki co przebiegaliśmy kurcgalopkiem i może dlatego trafiłem tylko na "Mundur i barwy artylerii polskiej w XVIII i XIX w." Aleksandra Smolińskiego (Wydawnictwo Naukowe UMK). Cena niezbyt chrześcijańska, ale za to w zestawie plakat i paczuszka toruńskich pierników. Pierwszy ogląd ociupinkę rozczarowuje, ale też robi nadzieję na przyszłość. Na razie wędruje na półkę i czeka na jakiś szczęśliwy zbieg okoliczności, typu złamanie nogi, albo daj Boże jeszcze coś gorszego.
Ze staroci - Waldek zwrócił moją uwagę na pozycję Pani Karpińskiej w cenie jednego papierosa i dwóch zapałek. Coraz bardziej się w niej zakochuję.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lis 2010, o 23:54 
Offline
Duc d'Essling
Duc d'Essling
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lut 2010, o 22:42
Posty: 1626
Stary napisał(a):
Cena niezbyt chrześcijańska, ...


Rzekłbym barbarzyńska - prawie 80 zł a oprawa miękka i klejona. Sporo ilustracji, w większości jednak powszechnie znanych. Z nowości, poza tym o czym było już na formu, jest także mała monografia ks. Hesse-Darmstadt, ale bez rewelacji. Sporo przecen staroci (np. Finna). Generalnie dominuje IIWŚ, więcej także Wojny Polsko-Bolszewickiej. Za to ciekawie jest na pół-pięterku antykwarycznym. Widziałem m. in. pierwodruk Brandta i Księgę Ułanów ks. Józefa. Jest też Żołnierz ... Gembarzewskiego - wyjątkowo z zachowanymi obwolutami. W nowym piśmie Pro Memoriam dokument z epoki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2010, o 00:09 
Offline
Chef de bataillon
Chef de bataillon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2010, o 15:50
Posty: 414
ChLasalle napisał(a):
Rzekłbym barbarzyńska - prawie 80 zł a oprawa miękka i klejona.


Czyli żeby przetrwała kilka lat w domowej biblioteczce potrzeba jeszcze wydać parę złotych na usługę introligatorską...
Martwi mnie jednak zawartość tej książki. Czyżby tak zacny autor popełnił "średniaka" ?

Pozdr.
B.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2010, o 00:50 
Offline
Duc d'Essling
Duc d'Essling
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lut 2010, o 22:42
Posty: 1626
Może acz nie musi pęknąć przy mocniejszym rozłożeniu, a z pewnością grzbiet odznaczy czytanie. Wkurzające jest to, że 300-400 stronicowa monografia z ilustracjami, porządnie zszyta i w twardej oprawie potrafi kosztować 40-60 zł. Na targach za 89 zł spredaje się np. monografia na temat wojny na froncie wschodnim (Wehrmacht v. Krasnaja Armia), ok. 800 str. plus suplement, w porządnych twardych oprawach.

Co do treści, to obawy przedwczesne. Zaczniemy od analizy bibliografii, a potem się obaczy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2010, o 01:08 
Offline
Chef de bataillon
Chef de bataillon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2010, o 15:50
Posty: 414
Cenowe rozbieżności... Niestety często bywa tak, że wydawca nie ma dodatkowego źródła dofinansowania tj. sponsora i cena wyjściowa bywa taka a nie inna :(

Zobacz np. drugi tom epokowego dzieła Grzegorza Nowika, Zanim złamano "ENIGMĘ" rozszyfrowano REWOLUCJĘ. To tomiszcze ma 1406 stron tekstu, a wydane zostało w twardej, porządnie szytej oprawie, za 99zł...
Całość kosztowała tyle a nie więcej, bo poza wydawcą tj. "Rytmem" dorzucił się PAN oraz Narodowe Centrum Kultury.

Volumen, swego czasu wydawał mnogo reprinty słynnych "wieszczy" jak Tokarza, Zielińskiego, Pawłowskiego itp., acz musiał zaprzestać tej praktyki bo ostatnimi czasy żaden potencjalny sponsor nie wykazał inicjatywy dotowania w części tych przedsięwzięć.

Pozdr.
B.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2010, o 23:25 
Offline
Vice-roi d'Italie
Vice-roi d'Italie
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 17:37
Posty: 1315
Wiem z "dobrze poinformowanych źródeł" 8-) , że jutro pomiędzy godzinami 15.00 a 16.00 na targach pojawi się p. Ryszard Morawski, więc jeśli ktoś z koleżeństwa chce uzyskać jego autograf, albo porozmawiać o albumach z ilustracjami p. Morawskiego - będzie ku temu wyjątkowa okazja. Zachęcam :D

_________________
Trzeba być uprzejmym i dowcipnym wieczorem na balu, a nazajutrz rano umieć polec w bitwie
Stendhal


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lis 2010, o 00:49 
Offline
Duc d'Essling
Duc d'Essling
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lut 2010, o 22:42
Posty: 1626
bavarsky napisał(a):
Cenowe rozbieżności... Niestety często bywa tak, że wydawca nie ma dodatkowego źródła dofinansowania tj. sponsora i cena wyjściowa bywa taka a nie inna :(


Cena jest "przewalona" i to nie z powodu braku sponsora. Popatrz proszę na ceny innych niesponsorowanych książek tego samego wydawcy albo ceny i poziom wydawniczy niesponsorowanych książek innych wydawców np. seria Historia wyd. Rebis. Nie zamierzam dalej tego wątku rozwijać, ale akurat pracuję na co dzień z kilkoma wydawcami i plik umów na druk wraz ze stawkami mam na biurku. ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lis 2010, o 00:59 
Offline
Chef de bataillon
Chef de bataillon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2010, o 15:50
Posty: 414
To ja kapituluję. Nie mam pojęcia czemu taka cena :(

Ale dzięki za wyprostowanie moich teorii :)

Pozdrawiam!
B.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL