Teraz jest 28 mar 2024, o 18:14

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 733 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 74  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 paź 2018, o 08:46 
Offline
Caporal
Caporal

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 20:23
Posty: 43
PIW nas ostatnio rozpieszcza, bo po biografii Neya doczekaliśmy się wznowienia książki o Metternichu.
Franz Herre - Metternich. Orędownik pokoju
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lis 2018, o 21:23 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): 19 sty 2013, o 16:32
Posty: 725
https://dobrzyca-muzeum.pl/sklep/index. ... er=product
Materiały pokokonferencyjne z 2017 – Konferencja o edukacji o ziemiaństwie i o dobrzyckich bohaterach czasów napoleońskich.

_________________
I Prawo Ehrmana: Każda rzecz pogorszy się zanim się polepszy.
II Prawo Ehrmana: Nie polepszy się.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 gru 2018, o 17:29 
Offline
Chevalier
Chevalier

Dołączył(a): 14 lut 2010, o 13:40
Posty: 3567
W wydawnictwie NapoleonV do kupienia Bitwa pod Borodino 1812. Napoleon w wlace z Kutuzowem Aleksander Mikaberidze


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 gru 2018, o 20:24 
Offline
Général de brigade
Général de brigade
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2010, o 19:07
Posty: 1252
sewer napisał(a):
W wydawnictwie NapoleonV do kupienia Bitwa pod Borodino 1812. Napoleon w wlace z Kutuzowem Aleksander Mikaberidze


Można powiedzieć - nareszcie, bo o ile mnie pamięć nie myli ta praca była zapowiadana od dość dawna. Posiadam wprawdzie wersję angielską, ale polską też chętnie przygarnę.

_________________
Pole bitwy jest miejscem gdzie króluje chaos. Zwycięża ten kto potrafi ujarzmić ten chaos, zarówno jego własny jak i przeciwnika.
- Napoleon


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 gru 2018, o 00:24 
Offline
Duc de Castiglione
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2010, o 02:17
Posty: 1175
sewer napisał(a):
W wydawnictwie NapoleonV do kupienia Bitwa pod Borodino 1812. Napoleon w wlace z Kutuzowem Aleksander Mikaberidze



Co ciekawe najbardziej zaskoczony książką jest sam autor :o

Cytuj:
Alexander Mikaberidze:
That moment when a friend posts this and you are surprised to learn that there is a Polish edition of your book:) I need to talk to my publisher!
ჩემი წიგნის პოლონური თარგმანიც გამოსულა... ისე რომ მე არაფერი ვიცი ამის შესახებ... იმედია ჩემმა ბრიტანელმა გამომცემელმა დართო ნებართვა


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 gru 2018, o 12:25 
Offline
Vice-roi d'Italie
Vice-roi d'Italie
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 17:37
Posty: 1315
Gorąco polecam! Wprawdzie czasy XW to tylko niewielka część Dzienników Raczyńskiego, ale za to jak opisana! Książka powinna pojawić się w księgarniach tuż przed Świętami Bożego Narodzenia lub około Nowego Roku.
Załącznik:
Raczyński.jpg


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Trzeba być uprzejmym i dowcipnym wieczorem na balu, a nazajutrz rano umieć polec w bitwie
Stendhal


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 gru 2018, o 22:46 
Offline
Chevalier
Chevalier

Dołączył(a): 14 lut 2010, o 13:40
Posty: 3567
Castiglione napisał(a):
sewer napisał(a):
W wydawnictwie NapoleonV do kupienia Bitwa pod Borodino 1812. Napoleon w wlace z Kutuzowem Aleksander Mikaberidze



Co ciekawe najbardziej zaskoczony książką jest sam autor :o

Cytuj:
Alexander Mikaberidze:
That moment when a friend posts this and you are surprised to learn that there is a Polish edition of your book:) I need to talk to my publisher!
ჩემი წიგნის პოლონური თარგმანიც გამოსულა... ისე რომ მე არაფერი ვიცი ამის შესახებ... იმედია ჩემმა ბრიტანელმა გამომცემელმა დართო ნებართვა

:o a ja już zamówiłem a tu taka może być niespodzianka :shock: Mam nadzieję, że wszystko będzie załatwione jak trzeba.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sty 2019, o 13:04 
Offline
Vice-roi d'Italie
Vice-roi d'Italie
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 17:37
Posty: 1315
Dzienniki Raczyńskiego już w sprzedaży :)
http://press.amu.edu.pl/pl/component/k2 ... -1830.html

_________________
Trzeba być uprzejmym i dowcipnym wieczorem na balu, a nazajutrz rano umieć polec w bitwie
Stendhal


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sty 2019, o 14:11 
Offline
Caporal
Caporal

Dołączył(a): 31 mar 2016, o 11:22
Posty: 46
Myślę, że nie ma się co obawiać. Książka jest już dostarczana.

http://www.historycy.org/index.php?show ... 72&st=3015


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sty 2019, o 16:51 
Offline
Roi de Portugal et duc de Fuengirola
Roi de Portugal et duc de Fuengirola
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lut 2010, o 10:36
Posty: 244
Witam!

Posiłkując się listą ze Złotej Pszczoły porobiłem zakupy i oto fragment, który pewnie się Wam spodoba.

Zamiast wstępu. Tadeusz Bułharyn — biografia niezwykła

W 1830 r. do Petersburga przybył polski oficer Józef Załuski. Petersburg należał wtedy do z najprężniej rozwijających się miast w Europie, a Rosja od przeszło 15 lat była powszechnie uważana za jedno z dwóch największych imperiów. Mimo znaczenia Cesarstwa Rosyjskiego Europa miała o nim mgliste wyobrażenie. Nawet Polacy mieszkający w imperium niewiele mogli powiedzieć o Rosji: jej kulturze, zwyczajach czy choćby o życiu codziennym. Nic więc dziwnego, że polski oficer starał się wykorzystać swą wizytę w Petersburgu i pytał o wszystko, co tylko mogło mu pozwolić lepiej poznać Rosję. W czasie wizyty w bibliotece Załuskich, wywiezionej jeszcze w czasach Katarzyny II do Petersburga, zaczął dopytywać o współczesną literaturę rosyjską.
Gdy się kolegów moich fligeladiutantów i oficerów sztabu imperatorskiego pytałem o literatów mieszkających w Petersburgu — relacjonował Załuski — odpowiedzieli mi, hurmem tocząc się do mnie, że jest ich nieprzeliczona ilość, ale że teraz nad wszystkimi góruje Bułharyn, i że żadne pióro nie może się z jego piórem mierzyć.
Załuski zapragnął poznać owego Bułharyna.
Stało się. Wieczorem udaję się do Bułharyna, przedstawiam się i przemawiam do niego po francusku. On zaś widząc po moim mundurze, kto jestem, odpowiada:
- Po co się mamy rozmawiać cudzą mową, kiedy jesteśmy oba Polacy? - Gdy ja maluję mu moje zdziwienie i opowiadam poranną rozprawę z oficerami rosyjskimi, Bułharyn rzekł do mnie:
- Wszak pan byłeś na przeprawie przez Berezynę?
- Byłem.
- Więc może pan pamiętasz, jak oficer z 8. Pułku ułanów polsko-francuskich pułkownika Tomasza Łubieńskiego próbował brodu przez Berezynę z kilkoma ułanami?
- Pamiętam — odpowiedziałem — patrzałem na to.
- Otóż — ciągnie dalej Bułharyn — tym oficerem byłem ja.
Byłem niegdyś wychowany w Instytucie Kadetów w Petersburgu, potem służyłem w wojsku rosyjskim. Gdy księstwo Warszawskie powstało, kwitowałem i wszedłem w służbę Księstwa i francuską i służyłem na koniec w pułku Łubieńskiego, jak to Panu powiedziałem. Po ustąpieniu Francuzów z Polski, nie posiadałem majątku, wziąłem się do literatury, pisałem to po polsku, to przypomniałem sobie nauki kadeckie i rzuciłem się do literatury rosyjskiej, i dobrze mi z tym, bo com napisał po polsku, było mierne. Gdybym dalej po polsku pisał, wyśmielibyście mnie w Warszawie, a co gorsza, szeląga nie dali, tu zaś co dla brodaczów napiszę, to im wszystko dobre, ozłocić mnie usiłują.

Pozdrawiam
Piotrek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 733 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 74  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL