Teraz jest 29 mar 2024, o 00:34

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 lut 2010, o 22:53 
Offline
Général de brigade
Général de brigade
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2010, o 06:45
Posty: 1248
Taka ciekawostka może kogoś zainteresuje - znana seria gier ma nowe dziecko (już kiedyś zapowiadane) - Napoleon Total War :!:

Recenzja

Możliwość kupna


Obrazek

_________________
"W polityce głupota nie stanowi przeszkody."
Napoleon


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 kwi 2010, o 16:56 
Offline
Soldat
Soldat
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2010, o 13:59
Posty: 14
jestem zawziętym fanem serii total war, niestety do gry Medieval II Total War. Późniejsze gry czyli empire IW i Napoleon TW juz nie maja tego samego klimatu co poprzedniczki, do tego konieczne połączenie ze steamem zepsuło do końca zabawe.

_________________
http://skuteczni.pl ;

Dla tych co poszukują skarby przeszłości http://detektorysci.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 maja 2010, o 12:09 
Offline
duc de Sandomierz, Maréchal d'Empire
duc de Sandomierz, Maréchal d'Empire
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2010, o 22:42
Posty: 5316
Lokalizacja: galicyjskie ciemności
Russian Guard Heavy Artillery .Producent;Zvezda.Figurki w skali 1:72/plastik/.

_________________
,,Messieurs,prevenez les grenadiers que le premier d'entre eux qui m'amene un Prussien prissonier ,je le fais fusiller''.Gen.Roguet.Ligny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lut 2011, o 04:57 
Offline
Vice-roi d'Australie et d'Oceanie
Vice-roi d'Australie et d'Oceanie
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 07:27
Posty: 602
Napoleon Total War
Załącznik:
Total War.jpg

Samodzielna gra z cyklu Total War. Akcja gry scisle powiazana z historia podbojow Napoleona Bonaparte od pierwszych kampanii we Wloszech po bitwe pod Waterloo.
Producentem gry jest firma Creative Assembly.
Gra podzielona jest na trzy kampanie;
wloska (1796 - 1797)
egipska (1798 - 1800)
europejska (1805 - 1812)
Gra pozwala na udzial w bitwach takich jak: Lodi, Arcole, Bitwa pod Piramidami, Borodino, Waterloo czy Bitwa pod Trafalgarem.
Gra jest w pelnym trojwymiarowym wymiarze (3D) i uwzglednia szczegolowe mapy z kazdej kampanii.
Załącznik:
total-war 1.jpg

Załącznik:
total war 2.jpg

Załącznik:
total war 3.jpg

Załącznik:
total war 4.jpg

Załącznik:
total war 5.jpg

Załącznik:
total war 6.jpg


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
"Najjasniejszy Panie, Trzeci Korpus bedzie dla Ciebie zawsze tym, czym Legia Dziesiata dla Cezara".
Marszalek - Ludwik Davout


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lut 2011, o 17:37 
Bardzo piękne rozwiązanie graficzne. Te chwasty na czwartym obrazku - dosłownie "...żywa..." łąka gdzieś na niewysokim wzgórku. Tego rodzaju gry jakoś mnie nie pociągają - wolę mapę, lub te w wersji heksagonalnej jak "Pułtusk" czy "...grande Savary..." o Ostrołęce w 1807 roku - ale z ciekawością oglądam ilustracje.
...a są wśród bywalców forum gracze np. w "Bonaparte" na mapie (zaczynałam na wersji francuskiej, aktualnie grywam w polską, świetnie wpływa na "...ruszanie głową...")


Góra
  
 
PostNapisane: 2 lut 2011, o 19:48 
Offline
Roi de Naples et de Sicile
Roi de Naples et de Sicile
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2010, o 13:43
Posty: 393
Uzupełnię może informację władcy Oceanii ;) na temat Napoleon:Total War. Istnieje dodatek do tej gry, który dodaje kampanię na Półwyspie Iberyjskim oraz bitwy do samodzielnego rozegrania (np. Frydland).

Gry strategiczne poświęcone epoce to zupełnie odrębny temat, któremu możnaby poświęcić niejeden wątek. Akurat te o których wspomina przedmówczyni (jak rozumiem "Ostrołęka" oraz inne gry w systemie napoleońskim TiS-u) nie należą do moich najbardziej ulubionych. Z kilku powodów, nie warto się nad tym tutaj rozpisywać. Warte polecenia są natomiast gry OSG Kevina Zuckera, właśnie ukazała się nowa, "Four Battles" w jakiejś mierze kontynuacja Habit of Victory (ostatnia o kampanii 1807 r., ta nowa chyba też o kampanii 1806-1807). Jest to cała seria gier kampanijnym, dowodzimy brygadą/dywizją wzwyż. Jakkolwiek wysoko cenione, są to gry bardzo czasochłonne. Jest bardzo dobra gra Napoleon's Triumph (o bitwie pod Austerlitz). Jest Dos de Mayo o powstaniu madryckim 1808 r. itp. itd. Wojny napoleońskie są wdzięcznym tematem dla twórców gier...

_________________
(...)Jak cicho, w białym słowniku bez słów
Nie słychać nawet najlżejszego
Szelestu odwracanej kartki,
Z którego by tłumacz skorzystał,
Nim słowa, jakie jeszcze zostały,
Zanikną w nadchodzącej ciemności.

(Ch.Simic "Blues o śnieżnym poranku")


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lut 2011, o 18:53 
...znów coś mi szaleje "...cytuj..." więc pozwolę sobie tak:
Czy można poprosić o drobną informację - gdzie można nabyć "Four Battles" i jakie są do niej wymagania sprzętowe - jakie parametry komputera, szczególnie karta graficzna.
W "Bonapartego" grywam z przyczyn niejako "...przyziemnych...".
Pozdrowienia


Góra
  
 
PostNapisane: 3 lut 2011, o 19:01 
Offline
Roi de Naples et de Sicile
Roi de Naples et de Sicile
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2010, o 13:43
Posty: 393
Nieporozumienie: gry strategiczne, które opisywałem (oprócz Napoleon:Total War) to strategiczne gry planszowe. podobnie chyba jak "Bonaparte".

_________________
(...)Jak cicho, w białym słowniku bez słów
Nie słychać nawet najlżejszego
Szelestu odwracanej kartki,
Z którego by tłumacz skorzystał,
Nim słowa, jakie jeszcze zostały,
Zanikną w nadchodzącej ciemności.

(Ch.Simic "Blues o śnieżnym poranku")


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lut 2011, o 20:15 
...dziękuję za informację, po prostu za szybko i nieuważnie przeczytałam tekst. Domyślam się już o co chodzi, nie pamiętam dobrze ale chyba czytałam nawet bardzo przychylną recenzję.
Dziękuje i przepraszam.
A "Bonaparte" to gra planszowa - na faktycznej mapie Europy (w wersji polskojęzycznej, we francuskojęzycznej są mapki pomocnicze, a la mapki konturowe i można rysować swoje manewry - jest nawet punkt "...strata kuriera..." - tu miałam "...historycznego pecha..." i straciłam w czasie "...kampanii pruskiej 1807..." uf...) trzeba się dobrze nabiedzić by wojsko utrzymać, dać mu wyżywienie, przemaszerować przez niezbyt spokojne krainy, jest też (w polskojęzycznej nie ma dodatkowych kostek "...nieprzewidywalne...") dwunastopolowa kostka pogody gdzie mamy "...ulewy...suszę...mróz...powódź..." i tym podobne, a wpływające na przebieg kampanii zdarzenia losowe (nie wiadomo na które pole kostka upadnie - jeśli w czasie kampanii letniej; poza górami oczywiście; pada na pogodę zimową rzut się powtarza i są to zjawiska ekstremalne np. katastrofalna susza i nie ma paszy dla koni lub gwałtowne ulewy - co jak wiadomo w kampanii austriackiej 1809 roku mocno skomplikowało życie). Jako że są manewry w całej Europie jest również wojna rosyjsko-turecka gdzie można sobie "...pogdybać...".
W sumie bardzo zajmujące - latem czasem jedno "...podejście..." trwa dwa, trzy wieczory (plus zaglądanie do źródeł by nie "...palnąć gafy..." w działaniach strategicznych poza wojennymi np. w handlu lub w żegludze (są przemytnicy broni i angielscy tzw. łowcy księżyca).
Widać ten rodzaj "...wojny..." mi odpowiada, gdyż mam również francuską wersję (słyszałam,iż jakaś firma "...przymierza się..." do wydania wersji polskojęzycznej bodajże pod nazwą "Strategia") "Bitwę o sztandar" coś w rodzaju historycznego "...samotnika..." gdzie układa się plan bitwy z rozrzuconych uprzednio kart i trzeba umiejęnie bronić, lub zdobywać rzeczony sztandar. W sam raz dla jednej osoby.
Pozdrowienia


Góra
  
 
PostNapisane: 17 mar 2011, o 08:52 
Offline
Tambour
Tambour

Dołączył(a): 26 lut 2011, o 23:39
Posty: 159
Zamierzam już od lutego 2010 r. kupić ale na początek muszę coś pozałatwiać w innych sprawach widziałm u kolegi i można się poczuć jak generał.Lub jak admirał :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL