Teraz jest 29 mar 2024, o 01:40

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 166 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 lut 2013, o 22:02 
Offline
Roi de Baviere et de Wurtemberg
Roi de Baviere et de Wurtemberg
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 22:11
Posty: 7372
Chciałbym kolegów prosić, żeby jednak trzymali się regulaminu i, jeżeli sami nie mają czasu lub pomysłu na zadanie pytania, żeby wskazywali na konkretną osobę, która ma prawo zadać następne pytanie...
Zadawanie pytań na zasadzie "kto akurat ma ochotę" wprowadzi niepotrzebny chaos...

Zadane pytanie oczywiście jest ważne, ale na przyszłość prosiłbym o unikanie tego typu "rozwiązań"...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2013, o 10:32 
Offline
Chevalier
Chevalier

Dołączył(a): 14 lut 2010, o 13:40
Posty: 3567
grenadier napisał(a):
sewer napisał(a):
skoro niewielu uczestniczy w quizie to moze dać mozliwość odpowiedzi poczatkujacym napoleonistom poprzez mniej szczegółowe pytania. Przecież nie o to chodzi o to, aby wykazć się eurydycją ( nie każdy zna języki obce, nie każdy ma tak sdzeroki dostęp do źródeł jak stara gwardia forum). proponuję, o ile to mozlwe, aby w następnej edycji zacząć od pytań z dzieł wydanych w języku polskim. Może to rozrusza quiz i spowoduje wzrost zainteresowania epoką.

Drogi sewerze,co do mnie:
1/Moja znajomość języków obcych/niem,ang/w skali 1-5 to 1.Raczej domyślam się,o co chodzi po nazwiskach i datach.Jest także translator,chociaż to narzędzie akurat często komplikuje sprawę niż ją wyjaśnia.
2/Znajomość wydarzeń epoki i oczytanie jest ważne,ale Ameryki nie odkryję twierdząc,że dr.Google to potęga,trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać/patrz pocz.pkt.2/.Kiedyś quiz cieszył się ogromną popularnością ale kiedy stał się w większości wypadków wyścigiem,kto szybciej znajdzie odpowiedz w internecie,większość uczestników zrezygnowała.Ja szukając odpowiedzi więcej się dowiaduję niż z pozycji,które posiadam,i dlatego jeszcze w nim uczestniczę.
3/Fizycznie jestem na Forum niecałe trzy lata/duchem ok.8-miu/więc niedługo.
3/Co do Twojej sugestii aby dać szansę innym nie widzę problemu.I tak są pytania,które ignoruję/BEZ OBRAZY :!: /.
4/Akurat odpowiedź na moje pytanie znajduje się w znanej pozycji:M.Olczak.Kampania 1813r.a pytałem o gen.Henryka Wilhelma von Horna i starcie pod Bolesławcem 30.VIII.
Ps:Moja pomyłka polegała na tym,że pomyliłem Montmirail z Montrmartre.

Niestety na tę chwilę nie mam nic mniej szczegółowego i prostszego jako temat pytania więc wuala :lol: sewerze lub ktoś inny chętny.


dzięki za wyjaśnienie. Nie miałem na myśli zadawania pytań, na które odpowiedzią są google, bo jak sam twierdzisz lepiej dłużej poszperać po książkach niż tylko klikać w komputer ( daje to lepsze efekty w przyroście naszej wiedzy o epoce), jeszcze raz dzięki za wyjaśnienie


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2013, o 23:23 
Offline
Sergent-Major
Sergent-Major
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2013, o 14:58
Posty: 153
W zaistniałej sytuacji pozwolę sobie powtórzyć pytanie:

Pierwszym miastem w granicach Ks. Warszawskiego, do którego przybył konwój wiozący trumnę z marsz. Poniatowskim to...

Może podpowiedź: miasteczko to leży na Ziemi Lubuskiej.

Weryfikacja: do 23 dzisiaj


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 mar 2013, o 00:42 
Offline
Roi de Baviere et de Wurtemberg
Roi de Baviere et de Wurtemberg
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 22:11
Posty: 7372
Podsumowanie aktualnej edycji quizu jutro w godzinach porannych...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 mar 2013, o 01:10 
Offline
Sergent-Major
Sergent-Major
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2013, o 14:58
Posty: 153
Odpowiedź to:

Kargowa.

Źródło: Dał nam przykład Bieleckiego


Ostatnio edytowano 1 mar 2013, o 14:32 przez Prince Poniatowski, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 mar 2013, o 11:06 
Offline
Roi de Baviere et de Wurtemberg
Roi de Baviere et de Wurtemberg
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 22:11
Posty: 7372
Luty za nami, czas na podsumowanie kolejnej edycji quizu.
Wyniki:

1. Grenadier - 12
2. Kamp - 8
3. Desaix, Santa - 3


5. ChLasalle, Sewer - 1


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 166 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL