Teraz jest 28 mar 2024, o 11:49

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 kwi 2016, o 00:17 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 7 lut 2013, o 21:29
Posty: 1
Moje typy:
1. Paul Johnson, Napoleon
2. Charles Oman, Historia wojny na Półwyspie Iberyjskim 1807 - 1814
3. Andrew Roberts, Napoleon Wielki


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 kwi 2016, o 00:22 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 30 mar 2010, o 20:39
Posty: 16
3 punkty - Laske Jan: Saragossa 1808-1809. Wydawnictwo: Napoleon V
2 punkty - Chojnacki Andrzej: Żołnierze w społeczeństwie regionu siedleckiego w latach 1795-1831. Wydawnictwo: Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych
1 punkt - Przeklasa Józef: Generał Józef Niemojewski starosta śremski (1769-1839). Wydawnictwo: Napoleon V


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 kwi 2016, o 21:56 
Offline
Duc de Castiglione
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2010, o 02:17
Posty: 1175
Jury konkursu "Złota Pszczoła" na najlepszą napoleońską książkę roku 2015, przy wstrzymującym się głosie administratora forum, ogłasza, że zwycięzcą tegorocznej edycji została książka:

"Saragossa" autorstwa Jana Laske, która ukazała się nakładem wydawnictwa Napoleon V.

Wprawdzie tę samą ilość punktów (45) uzyskała pozycja "Listy z kampanii Waterloo Augusta Simona Frasera" tłum. Tadeusza M. Klupczyńskiego (wyd. Infort editions) jednak jury na mocy punktu 8 regulaminu, po rozważeniu przebiegu głosowania, postanowiło nie przyznawać dwóch równorzędnych nagród. Zdecydowały o tym kontrowersje wokół 14 głosów oddanych na „Listy...” przez osoby, które rejestrowały się na naszym forum, najprawdopodobniej tylko w celu oddania głosu na tę książkę. Ich głos był jedyną formą aktywności na forum, przez co nagły „wysyp” głosów wyłącznie na tę jedną pozycję sprawia wrażenie zorganizowanej akcji z wydatną pomocą jednego z portali społecznościowych. Była ona możliwa dzięki niedoskonałości przyjętego przez nas niegdyś regulaminu. Napoleon Team postanowił, że regulamin następnego konkursu zostanie zmieniony, aby na przyszłość nie dopuścić do podobnych praktyk.

A to oficjalne wyniki:

1.
Laske Jan, Saragossa
322213123333333233=45


Frazer Augustus Simon, LISTY Z KAMPANII WATERLOO
333333333333333=45


3.
Roberts Andrew, Napoleon Wielki
3332333232212131=37

4.
M.Turos, Rok ostatni księcia Józefa Poniatowskiego
3113322322222222=34

5.
Morvan Jean, Żołnierz Imperialny
221123231122=22

6.
Chojnacki Andrzej, Żołnierze w społeczeństwie regionu siedleckiego...
131311212=15

7.
J. Przeklasa, Generał Józef Niemojewski
332231=14

8.
Rudolf Friederich. Historia Kampanii Jesiennej
222133=13

John.H.Gill.1809 Grom nad Dunajem
313132=13

10.
Houssaye Henry, 1815. Lot Orła
311321=11

i dalsze miejsca:

Czop Jan 2323=10
Camon Hubert, Wojna napoleońska Bitwy 2223=9
Kowalczyk Rafał 13112=8
Mazowski Krzysztof 1131=6
Oman Charles 1212=6
Andrusiewicz Andrzej 32=5
Duffy Christopher 22=4
Thiers Adolphe 13=4
Johnson Paul 3
Gembarzewski 11=2
Kircheisen Fryderyk 2
Camon Hubert, Wojna napoleońska. Systemy 1
Tournes 11=2
Rogacki Tomasz, I wojna polska 1
Sokolnicki Michał 1

Głosów oddanych: 60


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 kwi 2016, o 23:41 
Offline
Duc de Castiglione
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2010, o 02:17
Posty: 1175
Dyplomy honorowe za zwycięstwo w plebiscycie. Gratulujemy!

Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 kwi 2016, o 00:32 
Offline
Roi des Espagnes et des Indes
Roi des Espagnes et des Indes
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 10:01
Posty: 1363
Z wdzięcznością i pokorą przyjmuję tę piękną nagrodę i dziękuję wszystkim, którzy oddali głos na moją książkę. Chcę ich tutaj kolejno wymienić jako szczególny znak mojego podziękowania. Byli to: Wysoki, Gipsy, sewer, Pitrek, fusil a silex, Narcyz, kurczak, WPK, Duroc, Goldville, Castiglione, desaix, kajot, apacz, Barbier, Towarzysz, Anrep, epolet.
Smucą mnie jednak i psują smak sukcesu dwie sprawy. Pierwsza to niewielki procent użytkowników Forum zaangażowanych w głosowanie – czyżby i w tym gronie czytelnictwo aż tak podupadło? Sprawą drugą jest zamieszanie w plebiscycie spowodowane fałszywie pojmowaną przyjaźnią lub innymi względami osobistymi. Ta postawa krzywdziła i obrażała wszystkich uczestników plebiscytu, zarówno autorów jak i osoby w dobrej wierze oddającymi swoje głosy.
Chce jeszcze dwa słowa powiedzieć o mojej książce. Wiem ,że nie jest doskonała i są w niej potknięcia, ale zapewniam, że pisałem ją mając na uwadze satysfakcję potencjalnych czytelników. Jeżeli udało mi się w jakimś stopniu ich zadowolić, to jestem szczęśliwy, tym bardziej, że jej tworzenie wcale nie przyszło mi łatwo. Temat tkwił we mnie od bardzo dawna. Na początku, około roku 1978, było mozolne przepisywanie w czytelni Biblioteki Śląskiej dzieła Józefa Mrozińskiego. Wielu z Was może nie rozumie, dlaczego to robiłem. Takie były czasy. Wykonanie kserokopii możliwe było tylko po złożeniu stosownego podania do dyrektora Biblioteki. Nie było też tanie. Za tekst o 1/3 krótszy zapłaciłem 292,40 zł (zachował mi się paragon). Dla skromnego studenta był to wydatek nie lada i można było za to kupić parę książek. Dla porównania „Wspomnienia” Józefa Załuskiego (430 stron formatu B5) kosztowały 95 zł. Potem „mój” temat pojawił się w pracy magisterskiej o legendzie napoleońskiej w powieści historycznej okresu Młodej Polski. Minęło bardzo dużo czasu, zanim pojawił się Internet i poznałem stronę „napoleon” i grupę pasjonatów z nią związanych. W tak zacnym towarzystwie wiele się chciało. Wziąłem na warsztat oblężenie Saragossy. Dwa napisane wtedy artykuły na ten temat wymagały przebicia się przez tłumaczenie podstawowego według mnie francuskiego dzieła J. Belmasa. Nie było to łatwe i tak po ludzku można było zastanawiać się, po co to robię, po co tracę czas? Jest jednak taki dziwny rodzaj satysfakcji, płynącej ze świadomości, że inni pasjonaci, tacy sami jak ty, chcą czytać to, co napisałeś. Efekt jednak do końca mnie nie zadawalał, a nawiązanie współpracy z Wydawnictwem Napoleon V rodziło nowe wyzwania. Postanowiłem pokusić się o pełniejsze opracowanie historii oblężenia Saragossy. I znowu mozolne przebijanie się przez obce źródła, tym razem hiszpańskie. Były też na tej drodze ostre ciernie, takie jak walka z plagiatorem, który beztrosko wykorzystał mój tekst do własnej internetowej publikacji. Szok, zniechęcenie i wewnętrzny bunt zakończony zdecydowanym przeciwstawieniem się tej podłości. Udało się! Mogłem spokojnie kontynuować swoją pracę. Jeżeli teraz udało mi się odnieść ten mały sukces, to myślę, że dzięki temu, co napisałem, lepiej rozumiecie jego miarę. Mam też cichą nadzieję, że kolejna „Złota Pszczoła” przyznana zostanie w wyniku lawinowego głosowania i bez podobnych jak w tym roku zakłóceń.

_________________
"Historia jest wersją przeszłych wypadków, na które ludzie zdecydowali się zgodzić."
"Tak oto rodzą się bajki zwane umownie historią."


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 kwi 2016, o 11:14 
Offline
Chevalier
Chevalier

Dołączył(a): 14 lut 2010, o 13:40
Posty: 3567
Moje gratulacje, czekam na następną książkę z hiszpańskiej tematyki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 kwi 2016, o 11:31 
Offline
Caporal-Fourrier
Caporal-Fourrier

Dołączył(a): 30 maja 2010, o 11:34
Posty: 63
Dziękuje za wyróżnienie w imieniu własnym i zespołu redakcyjnego wydawnictwa głosującym i czytelnikom dzięki którym i dla których powstają nasze książki.
Dziękuje również Autorowi za możliwość wydania pracy i za zaufanie jakim nas obdarzył.
Pozdrawiam serdecznie
Dariusz Marszałek
Napoleon V


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 kwi 2016, o 12:53 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 19 sty 2015, o 15:57
Posty: 9
Gratuluję Autorowi moim zdaniem zasłużonego zwycięstwa:).

Cieszę się, że konkurs, mimo pewnych dziwnych i nieprzyjemnych zawirowań, udało się doprowadzić do końca.
Pragnę też podziękować uczestnikom za zwrócenie uwagi na pracę p. Robertsa, której przyznam nie doceniałem a jak widzę z liczby głosów znawców tematu jest niewątpliwie warta przeczytania.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 kwi 2016, o 14:03 
Offline
Comte de Lobau et Maréchal d'Empire
Comte de Lobau et Maréchal d'Empire
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lut 2010, o 02:48
Posty: 138
Chylę czoła przed Autorem. :)
Gratuluję Wydawcy (Darek uzbierał już chyba Złoty Rój). ;)
Brawa dla Redakcji portalu, za to, że nie pozwoliła popsuć Konkursu.

_________________
Mon Mouton est un lion
Napoleon


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 kwi 2016, o 14:58 
Offline
Général de brigade
Général de brigade
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2010, o 19:07
Posty: 1252
Gratulacje dla Autora i Wydawcy. Zwycięstwo w konkursie motywuje do zapoznania się prędzej czy później (pewnie prędzej) ze zwycięską pracą.

_________________
Pole bitwy jest miejscem gdzie króluje chaos. Zwycięża ten kto potrafi ujarzmić ten chaos, zarówno jego własny jak i przeciwnika.
- Napoleon


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL