Teraz jest 28 mar 2024, o 12:38

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 356 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 cze 2016, o 19:00 
Offline
Roi de Hollande et grand-duc de Luxembourg
Roi de Hollande et grand-duc de Luxembourg
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 01:27
Posty: 495
Zgadzam się całkowicie z wpisem Serwera i sentencją Zenobiego.
Dodam , że dla mnie określenie “spiskowa teoria dziejów” jest właśnie takim cepem , o którym napisał Apacz , a który ma zamknąć usta rozmówcy i go skompromitować .
Tymczasem pasjonujemy się epoką która żyła spiskami , tajnymi organizacjami , tajnymi traktatami , atmosferą tajemniczości …
I dlatego właśnie jest tak ciekawa , i właśnie dlatego ją tak kochamy :P .
Nie to co dzisiaj , prawda ?
Chociaż dla tych co nie wiedzą wspomnę , że w ubiegły weekend zakończyła obrady grupa Bilderberg , uważana za zalążek rządu światowego …
Bank Światowy już mamy , a mówi się o światowej walucie . To tak na marginesie … 8-)

Co do samej Wielkiej Rewolucji Francuskiej to mam o niej takie same zdanie , co o Wielkiej Rewolucji Październikowej – ta druga wzorowała się na pierwszej
i obie były nieszczęściem dla ludzkości.
W całości , bez żadnych uwarunkowań … :evil:
Potrafię to uzasadnić , ale to nie jest miejsce . Jeżeli ktoś zechce udowodnić mi ,że nie mam racji , to może otworzyć temat o dobrodziejstwach i zdobyczach WRF.
Deklaruję , że wezmę udział w dyskusji.


Przypomnę , że na początku próbowałem się dowiedzieć , co tak zbulwersowało Kampa , po jego streszczeniu tekstu p. Rogackiego (zresztą b. rzetelnym streszczeniu) .
Zamiast tego pojawiło się masę negatywnych opinii jak żenada , przymiotniki , określenia jak „obskuranckie poglądy” , „paranoiczna teoria spiskowych konserwatywno-prawicowej
części przeciwników WRF” (ten ostatni jest tak piękny , piętrowy , że go sobie wynotowałem , dziękuję :P ).
Czyli metoda cepa , używając określenia Apacza.
Ani jednego rzeczowego argumentu , co tak naprawdę jest w tekście autora kłamliwe , obrzydliwe.
Jestem rozczarowany , bo dalej nie wiem , a chciałem się dowiedzieć.

Wracając to meritum , czyli tekstu p. Rogackiego …
Autor jednak podaje jakieś źródła , referencje przynajmniej do swoich pierwszych stwierdzeń. Rozumiem , że najbardziej poruszyła Kampa sprawa rzekomego wsparcia WRF
przez żydowską finansjerę i zarzut o chęć unicestwienia monarchii i chrześcijaństwa.
Padło straszliwe podejrzenie o antysemityzm. :o
To prawda , autor dał ciała , bo pewnie na czymś bazował i mógł podać źródło – Kamp ma punkt.

Pomysły światowego rządu , czy waluty pewnie nie są nowe , słyszy się o nich i czyta w internecie (vide moja wzmianka na początku) .
Nie wiem , czy autorem tej obłędnej idei była żydowska finansjera francuska. Jeżeli tak było , to im się nie udało i to jest optymistyczne. :lol:
Niemniej pamiętam ze szkoły , że w tym czasie , tzn XVIII w. , powstawały inne groźne teoria , np socjalizmu utopijnego , z których tak chojnie czerpano w XX wieku.
Na koniec wrócę do tematu antysemityzmu …
Jeżeli ktoś powie , że Francuz lub Polak lansuje obłędną ideę , to jest to obłędna idea.
Jeżeli ktoś powie , że Żyd lansuje obłędną ideę , to jest antysemitą ?
Sądzę, że szaleństwo ma swoje granice.
Niedawno , parę miesięcy temu , dowiedziałem się , że polski Żyd , chyba o nazwisku Kronnenberg , wyłożył milion rubli w złocie na broń dla Powstania Styczniowego.
Chciał , miał , dał .
Czy ta wiadomość też pachnie antysemityzmem ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 cze 2016, o 20:13 
Offline
Chevalier
Chevalier

Dołączył(a): 14 lut 2010, o 13:40
Posty: 3567
Towarzysz napisał(a):
Sądzę, że szaleństwo ma swoje granice.

Niestety, nie ma granic. W każdej rewolucji, w każdej rewolucyjnej myśli chodzi tylko oto, aby ci co są na dole byli na górze. A jeżeli znajdzie się winnych dlaczego tak nie jest, tym lepiej. I tak w kółko od wieków. :(


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 cze 2016, o 21:11 
Offline
Roi de Baviere et de Wurtemberg
Roi de Baviere et de Wurtemberg
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 22:11
Posty: 7371
Cytuj:
Rozumiem , że najbardziej poruszyła Kampa sprawa rzekomego wsparcia WRF
przez żydowską finansjerę i zarzut o chęć unicestwienia monarchii i chrześcijaństwa

Towarzyszu drogi, nic mnie nie poruszyło.
Byłem jedynie zaskoczony, że autor, którego do tej pory do pewnego stopnia ceniłem za rzetelne podejście do opisywanego tematu (za wyjątkime jego książki o kampanii epgiskiej, ale to już zupełnie inna "bajka") podsumował tak kompleksowy temat rewolucji francuskiej, o której moim skromnym zdaniem Apacz słusznie napisał, iż "była zjawiskiem tak wieloznacznym i o tak wielu uwarunkowaniach..." kilkoma zdaniami, które moim subiektywnym zdaniem można podsumować, iż "rewolucję wywołała niezadowolona drobna szlachta i Żydzi".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 cze 2016, o 22:18 
Offline
Roi de Naples et de Sicile
Roi de Naples et de Sicile
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2010, o 13:43
Posty: 393
Brawo Towarzyszu, że nie dajesz się brać w szpony poprawności politycznej. Do czego ona prowadzi na zachodzie Europy - właśnie widzimy i obserwujemy. Zwracam uwagę, że w przytoczonym fragmencie były odnośniki do źródeł, może niepełne, ale były. Ale najlepiej jest od razu zakrzyczeć -autora, potem Towarzysza - że to ma wydźwięk antysemicki itp., itd. Kto podniesie rękawicę rzuconą przez Towarzysza i stanie do dyskusji, którą zaproponował?

_________________
(...)Jak cicho, w białym słowniku bez słów
Nie słychać nawet najlżejszego
Szelestu odwracanej kartki,
Z którego by tłumacz skorzystał,
Nim słowa, jakie jeszcze zostały,
Zanikną w nadchodzącej ciemności.

(Ch.Simic "Blues o śnieżnym poranku")


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2016, o 11:26 
Offline
Roi de Westphalie et duc de Frioul
Roi de Westphalie et duc de Frioul
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 13:53
Posty: 1727
Całkowita zgoda z krótkim, ale zawierającym istotę zagadnienia postem apacza.

_________________
e-mail: Duroc@poczta.fm
"Oddal się Najjaśniejszy Panie, to Cię zbyt udręcza!"
Geraud Christophe Duroc, książę Friulu, wielki marszałek pałacu
Ostatnie słowa... :(


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2016, o 18:19 
Offline
Roi de Hollande et grand-duc de Luxembourg
Roi de Hollande et grand-duc de Luxembourg
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 01:27
Posty: 495
Mój Królewski Bracie , dziękuję Ci za wsparcie , chociaż wymianę poglądów uważam za zakończoną.
Każdy z uczestników określił swoją pozycją.
Rozumiem , że mogę na Ciebie liczyć w przyszłości.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 356 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL