Teraz jest 28 mar 2024, o 11:24

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 733 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 74  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 lut 2010, o 22:22 
Offline
Duc de Castiglione
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2010, o 02:17
Posty: 1175
Aleksander Kiersnowski
Historja Rozwoju Artylerji + Atlas
reprint, 410 stron + atlas 29 plansz, format B5, twarda oprawa
złocenia, książka szyta.
Książka została wydana w małym nakładzie.
Wydawca: NapoleonV

Od wydawcy:
"Historia rozwoju artylerii. Z atlasem rysunków sprzętu i danych liczbowych" wydana została po raz pierwszy w 1925 roku w Toruniu. Do dnia dzisiejszego nie ukazało się wznowienie tej jakże cennej i ciekawej pracy. Dlatego też postanowiłem ponownie wydać książkę majora Aleksandra Kiersnowskiego. Jest to pozycja interesująca z kilku względów.
Została napisana dla uczniów Szkoły Oficerskiej Artylerii w Toruniu, w której to Kiersnowski był wykładowcą historii artylerii. Wydana przez niego monografia obejmuje dzieje artylerii od powstania pierwszej broni rzutowej, aż po okres powojenny.
Zakres zawartych i poruszonych w tej pracy zagadnień jest imponujący. Ponadto autor przy opracowywaniu podręcznika wielokrotnie korzystał z materiałów dziś już niedostępnych, a dla historyków i miłośników tego rodzaju broni bezcennych. Niniejsze wydanie jest wzorowane na wydaniu z 1925 roku. Wprowadzona została errata, która tylko w pewnym stopniu poprawia pojawiające się dosyć często błędy edytorskie oryginalnego wydania. Zachowany został specyficzny język, który nadaje niniejszemu wznowieniu dawny charakter.
Zrekonstruowane zostały plansze i tabele zawarte w książce oraz przede wszystkim w atlasie. Atlas połączony został z książką w jeden wolumin, a jego zawartość dopasowana została do formatu bieżącego wydania".


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 lut 2010, o 23:27 
Offline
Duc d'Essling
Duc d'Essling
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lut 2010, o 22:42
Posty: 1626
Nowy (stary) Nawrot

D. Nawrot, Francja a odbudowa Królestwa Polskiego w 1812 roku [w:] Skowron R. (red.), Polska wobec wielkich konfliktów w Europie nowożytnej, Societas Vistulana, Kraków 2009, str. 523-540.

W przeważającej części fragmenty pierwszych rozdziałów Litwy ... ale tak dobrane i połączone, że wychodzi zgrabne streszczenie tematu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lut 2010, o 17:08 
Offline
Chef de bataillon
Chef de bataillon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2010, o 15:50
Posty: 414
W 2008 roku pojawiła się świetna książka dr Lidii Iwczenko, tj. Powsliednije żyzni ruskiego oficera, epoki 1812 goda, Moskwa 2008. [Лидия Ивченко, Повседневная жизнь русского офицера эпохи 1812 года, Молодая гвардия, 2008 г.]
Tyczy dość interesującego fragmentu z życia, walki, wiary, ubioru, zachowania itp. Rosyjskiego korpusu oficerów.

Poniżej przedstawiam zdjęcie spisu treści, jeżeli kogoś interesuje, mogę się pokusić :) o stosowne skany poszczególnych stronic/rozdziałów.

Obrazek

Pozdr.
Marcin Michalski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 mar 2010, o 13:13 
Offline
Duc d'Essling
Duc d'Essling
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lut 2010, o 22:42
Posty: 1626
Bellona na ten rok zapowiada wznowienia wielu HB-ów. Kto kiedyś przegapił, będzie mieć szansę uzupełnić zbiory m. in. o Wagram.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 mar 2010, o 15:26 
Offline
Caporal
Caporal

Dołączył(a): 7 mar 2010, o 14:47
Posty: 48
Witajcie.
Wspaniałe forum... Dobrze, że w końcu powstało takie internetowe forum. Interesuję się trochę epoką napoleońską i szczerze mówiąc, wielokrotnie tu zaglądałem, zwłaszcza w poszukiwaniu nowości wydawniczych. Z samych Waszych dyskusji i przemyśleń, ustaleń i odkryć można by stworzyć niezłą napoleońską książkę :-)
A swoją drogą to przykre, że wiele pozycji napoleońskich w ogóle się nie ukazało na rynku...

Na przykład wydawnictwo ''Adiutor'' zapowiedziało w 2007 r. wydanie książki Mariana Kujawskiego pt. ''Historia Pułku Jazdy Legionów''. Pytałem o to wielokrotnie, ale sprawa ucichła. Z tego co wiem, rękopis pracy przygotowywał dr. A. Kosim.
Podobnie jest z Wydawnictwem Rzeczpospolita SA. W 2008 r. poza ''200 dni Napoleona. Od Pułtuska do Tylży'' miały ukazać się cztery kolejne tomy : ''Polski wysiłek zbrojny czasów napoleońskich'', ''Księstwo Warszawskie - administracja, gospodarka i kultura'', ''Armia napoleońska i Polacy w kampanii 1806-1807 oraz w 1813 na Śląsku i Pomorzu'' no i ''Pierwsze lata Królestwa Kongresowego''. Nistety, pozostanie to chyba w strefie marzeń.
Szkoda również, że przestało istnieć wydawnictwo Armagedon'', bo również były ciekawe zapowiedzi. Pamietam, że zapowiedziano zbiorowe opracowanie pt. ''Armia Księstwa Warszawskiego w kolorze'' oraz tłumaczenia : A. I. Popow ''Pogoń za mirażem. Klęska Napoleona w Rosji'', L. Petre'a ''Polska kampania Napoleona 1807'' oraz prace G. Nafzigera o walkach w 1813 r. : Lutzen, Bautzen, Drezna i Lipsk. Te ostatnie miały być w trzech tomach.
Mam nadzieję, że ukażą się chociaż prace J. Czopa o Legionach i armii Ks. Warszawskiego. I innych autorów : Ziółkowskiego, Czubatego, Nieuważnego itd... To chyba czołówka polskich badaczy :-)
A ile byłoby książek, gdyby nie spłonęły zbiory raperswilskie w 1939 r., albo archiwa warszawskie w 1944 r... Och, bardzo to przykre.
Pozdrawiam serdecznie.
Daniel Goldville


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 mar 2010, o 16:51 
Offline
Chef de bataillon
Chef de bataillon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2010, o 15:50
Posty: 414
Goldville napisał(a):
Witajcie.
Na przykład wydawnictwo ''Adiutor'' zapowiedziało w 2007 r. wydanie książki Mariana Kujawskiego pt. ''Historia Pułku Jazdy Legionów''. Pytałem o to wielokrotnie, ale sprawa ucichła. Z tego co wiem, rękopis pracy przygotowywał dr. A. Kosim.


W rozmowie telefonicznej z wydawcą, jakiś czas temu dowiedziałem się, że trwają ciągle prace nad uzyskaniem zgody do druku od spadkobierców ucznia Mariana Kukiela. Lecz rozmowa ta miała miejsce parę miesięcy temu. Nie wiem jak wygląda obecnie sytuacja.

Mam osobiście plany, wydania w postaci elektronicznej (do ściągnięcia będzie najpewniej w formacie PDF), biogramów kilkunastu pułków rosyjskich, zasłużonych w kampanii 1812 roku.

Obecnie trwają mam nadzieje wytrwałe prace.

Pozdr.
B.

PS Awansowałem na kaprala! :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 mar 2010, o 14:02 
Offline
Caporal
Caporal

Dołączył(a): 7 mar 2010, o 14:47
Posty: 48
Andrzej Nieuważny planował wydać z komentarzami wspomnienia Antoniego Rozwadowskiego, podporucznika 8 pułku ułanów. Fragmenty są znane z kompilacji R. Bieleckiego i A. Tyszki. Szkoda, że do tego nie doszło, bo byłyby to chyba pierwsze - o ile się nie mylę - pamiętniki ''kalsycznego'' ułana Księstwa Warszawskiego. W każdym bądź razie w przyszłości może i te wspomnienia ukażą się w formie książki :-)
Swoją drogą trochę rękopisów jeszcze pozostało niewydanych.
Ukłony.
Goldville


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2010, o 23:35 
Offline
duc de Sandomierz, Maréchal d'Empire
duc de Sandomierz, Maréchal d'Empire
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2010, o 22:42
Posty: 5316
Lokalizacja: galicyjskie ciemności
Na przelomie marca i kwietnia Finna ma wydac druga czesc ,,Memorialu''

_________________
,,Messieurs,prevenez les grenadiers que le premier d'entre eux qui m'amene un Prussien prissonier ,je le fais fusiller''.Gen.Roguet.Ligny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 mar 2010, o 21:06 
Offline
duc de Sandomierz, Maréchal d'Empire
duc de Sandomierz, Maréchal d'Empire
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2010, o 22:42
Posty: 5316
Lokalizacja: galicyjskie ciemności
ERCKMANN-CHATRIAN.

,,Historia rekruta z 1813 roku.

Hachette Livre Polska sp z.o.o.2009

_________________
,,Messieurs,prevenez les grenadiers que le premier d'entre eux qui m'amene un Prussien prissonier ,je le fais fusiller''.Gen.Roguet.Ligny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 mar 2010, o 12:56 
Offline
Caporal
Caporal

Dołączył(a): 7 mar 2010, o 14:47
Posty: 48
Pan Andrzej Nieuważny wydał kolejną książkę o zwycięskim 1807 roku : ''Wielka wojna w małym mieście. Boje o Tczew w lutym 1807 roku''. Zdaje się, że można ją kupić w Tczewie i na Allegro. Nieźle :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 733 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 74  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL