Teraz jest 19 mar 2024, o 06:44

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Działdowo
PostNapisane: 31 sty 2010, o 14:49 
Offline
Roi de Saxe et duc de Varsovie
Roi de Saxe et duc de Varsovie
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2010, o 23:49
Posty: 2719
Post użytkownika Castiglione

A oto wspaniała mapka bitwy pod Soldau Copyright Jan W. Kowalik

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Działdowo
PostNapisane: 31 sty 2010, o 14:50 
Offline
Roi de Saxe et duc de Varsovie
Roi de Saxe et duc de Varsovie
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2010, o 23:49
Posty: 2719
Post użytkownika wilhelm6

Witam!

Wielkie dzieki dla JWK i Castiglione. Czy zamieszczona mapka powstala na uzytek tego tematu, czy znajduje sie w jakiejs polskiej publikacji?
Przepraszam za brak polskich liter, ale pisze na laptopie z uszkodzonymi altami.
Jeszcze raz wielkie dzieki!!!

pozdrawiam
wilhelm6


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Działdowo
PostNapisane: 31 sty 2010, o 14:52 
Offline
Roi de Saxe et duc de Varsovie
Roi de Saxe et duc de Varsovie
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2010, o 23:49
Posty: 2719
Post użytkownika Castiglione

Cytuj:
Witam!

Wielkie dzieki dla JWK i Castiglione. Czy zamieszczona mapka powstala na uzytek tego tematu, czy znajduje sie w jakiejs polskiej publikacji?
Przepraszam za brak polskich liter, ale pisze na laptopie z uszkodzonymi altami.
Jeszcze raz wielkie dzieki!!!

pozdrawiam
wilhelm6

Z tego co wiem JWK opracował ją wyłącznie dla potrzeb tego tematu. A poza tym, podziękowania wyłącznie należą się jemu. Ja tylko to tu zamieściłem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Działdowo
PostNapisane: 31 sty 2010, o 14:53 
Offline
Roi de Saxe et duc de Varsovie
Roi de Saxe et duc de Varsovie
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2010, o 23:49
Posty: 2719
Post użytkownika Apacz

Witam! :)
Dołączam się do gratulacji dla JWK - kawał dobrej roboty!
Przy okazji mam tylko kilka podpowiedzi. Niederhof to Księży Dwór, a Neidenburg to Nidzica. Z kolei rzeczka Soldau to Działdówka. Mapka w proporcjach jest mniej więcej OK, mam tylko wątpliwosci co do północno-zachodniej strony Działdowa. Jak uzyskam bardziej szczegółowe dane, to chętnie prześlę Ci JWK. Z tego co się zorientowałem, to w Działdowie nie mają bladego pojęcia co się u nich w 1807 r. działo.
Jeszcze raz Congratulations JWK


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Działdowo
PostNapisane: 31 sty 2010, o 14:54 
Offline
Roi de Saxe et duc de Varsovie
Roi de Saxe et duc de Varsovie
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2010, o 23:49
Posty: 2719
Post użytkownika Duroc

Przyłączam się do gratulacji
Jestem pod ogromnym wrażeniem... :D
Tylko czy nie wartoby umieszczać (chociażby w nawiasach) obok nazw niemieckich także polskie? Postronny obserwator może być przekonany, że rzecz się dzieje w Niemczech...
Pozdr :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Działdowo
PostNapisane: 31 sty 2010, o 14:55 
Offline
Roi de Saxe et duc de Varsovie
Roi de Saxe et duc de Varsovie
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2010, o 23:49
Posty: 2719
Post użytkownika JWK

Cytuj:
Tylko czy nie wartoby umieszczać (chociażby w nawiasach) obok nazw niemieckich także polskie? Postronny obserwator może być przekonany, że rzecz się dzieje w Niemczech...

Witam serdecznie,
Polskie nazwy starałem się umieścić w tekście - w nawiasach, natomiast na mapie pozostawiłem takie, jakie obowiązywały w tamtych latach. Przedstawianie w ten sposób mapy, wydaje mi się bardziej exactement!
Pozdrawiam,
JWK


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Działdowo
PostNapisane: 31 sty 2010, o 14:58 
Offline
Roi de Saxe et duc de Varsovie
Roi de Saxe et duc de Varsovie
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2010, o 23:49
Posty: 2719
Post użytkownika Castiglione

Janek (JWK) napisał:
Cytuj:
Mam jeszcze jedną mapkę obrazującą manewry korpusów Neya i Bessieres'a, które doprowadziły do bitwy pod Soldau.


Rozmiar trochę rozwali nam forum, ale myślę, że warto :)
Miłego oglądania. Ja znów jestem w ciężkim szoku :o


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Działdowo
PostNapisane: 31 sty 2010, o 14:59 
Offline
Roi de Saxe et duc de Varsovie
Roi de Saxe et duc de Varsovie
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2010, o 23:49
Posty: 2719
Post użytkownika JWK

Cytuj:
Mapka w proporcjach jest mniej więcej OK, mam tylko wątpliwosci co do północno-zachodniej strony Działdowa. Jak uzyskam bardziej szczegółowe dane, to chętnie prześlę Ci JWK. Z tego co się zorientowałem, to w Działdowie nie mają bladego pojęcia co się u nich w 1807 r. działo.

OK. Apacz, jeżeli masz jakieś informacje na temat okolic Soldau w 1806/7, to chętnie bym je przejrzał. Spotkałem się w opisach z owych lat, że droga z Lautenburga łączyła się z drogą z Gilgenburga tuż przed miastem (na północny-zachód od miasta). Niestety nie ma żadnej mapy (przynajmniej mnie nie udało się takowej zdobyć) z okresu kampanii polskiej. Wdzięczny będę za każdą informację. Będzie można nanieść korekty na mapkę.

Duroc napisal:

Cytuj:
Postronny obserwator może być przekonany, że rzecz się dzieje w Niemczech...


Duroc, właśnie rzecz się działa w Niemczech, a dokładniej w Prusach Wschodnich! Tereny te nie należały do Polski. Granica (językowa) przebiegała właśnie na południe od Soldau [Działdowa]. Mława była już prawie całkowicie polska, jak również okoliczne miasteczka: Szreńsk, Zielona, Rypin, Bieżuń (natomiast Górzno było już niemieckie – nazywało się po – Gorzno)

Pozdrawiam,
JWK


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Działdowo
PostNapisane: 31 sty 2010, o 15:01 
Offline
Roi de Saxe et duc de Varsovie
Roi de Saxe et duc de Varsovie
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2010, o 23:49
Posty: 2719
Post użytkownika Duroc

Dobra JWK :lol: Chodziło mi o to, że ów "postronny" obserwator miałby trudności z lokalizacją na mapie współczesnej Polski o jakie tereny chodzi. Ale ostatecznie napisałeś o tym w poście poprzedzającym mapkę, więc niech się nieucy uczą gdzie jest Działdowo 8-)
Pozdr :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Działdowo
PostNapisane: 31 sty 2010, o 15:01 
Offline
Roi de Saxe et duc de Varsovie
Roi de Saxe et duc de Varsovie
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2010, o 23:49
Posty: 2719
Post użytkownika Apacz

Cytuj:
OK. Apacz, jeżeli masz jakieś informacje na temat okolic Soldau w 1806/7, to chętnie bym je przejrzał. Spotkałem się w opisach z owych lat, że droga z Lautenburga łączyła się z drogą z Gilgenburga tuż przed miastem (na północny-zachód od miasta). Niestety nie ma żadnej mapy (przynajmniej mnie nie udało się takowej zdobyć) z okresu kampanii polskiej. Wdzięczny będę za każdą informację. Będzie można nanieść korekty na mapkę.

OK. JWK. Ponieważ kilka razy w roku bywam w Działdowie, więc postaram się poszperać i popytać miejscowych. Jednak nie spodziewaj się szybko odpowiedzi, bo następnym razem zajadę tam już pewnie po nowym roku. A swoją drogą to materiał na całkiem ciekawy artykuł JWK. Pomyśl o publikacji, aby nie tylko użytkownicy forum mogli skorzystać z Twej pracy. :oczko:
pzdr - apacz


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL