https://napoleon.org.pl/forum/

Zamachy na Napoleona
https://napoleon.org.pl/forum/viewtopic.php?f=11&t=171
Strona 1 z 1

Autor:  Murat [ 21 lut 2010, o 15:52 ]
Tytuł:  Zamachy na Napoleona

W ciągu swego życia Napoleon wielokrotnie był celem zamachów. Jak sam kiedyś powiedział Byłem oblężony zewsząd i w każdej chwili. Czyhały na mnie wiatrówki, machiny piekielne, spiski i wszelkiego typu zasadzki.

Kilka razy zamachowcy byli bardzo blisko celu np. 24 XII 1800 roku nieudana próba z "machiną piekielną" spowodowana była źle obliczoną długością lontu. Lecz co by się stało, gdyby któryś z owych zamachów się udał zwłaszcza przed narodzinami Orlątka? Jak potoczyłyby się losy Francji i Europy?

Czekam na Wasze opinie.

Pozdrawiam :)

Autor:  Eques [ 25 lut 2010, o 12:38 ]
Tytuł:  Re: Zamachy na Napoleona

W moim mniemaniu gdybanie musi mieć jakieś granice. Gdyby zamach w 1800 się udał wszystko byłoby inne. Tzn. słońce wschodziłoby na wschodzie a brzozy miałyby witki, ale historia świata potoczyłaby się inaczej i brak jest (bo niby skąd) dostatecznych danych by stwierdzić w jaki sposób.
W dużym uproszczeniu są dwie koncepcje co to biegu historii. Pierwsza mówi że historia toczy się w jakimś kierunku (np. do socjalizmu :evil: ) i nawet gdy wydaje się że coś odwróci losy o 180 stopni to rzeka z czasem zacznie wracać na właściwe tory. Oraz druga zwana popularnie (choć nieprecyzyjnie) efektem motyla w myśl której najdrobniejszy element zmienia wszystko. Czyli jakby deterministyczna i indeterministyczna.
Należy przed rozpoczęciem gdybania zdecydować się na którąś z nich.

Autor:  Napoleon8898 [ 28 lut 2011, o 08:40 ]
Tytuł:  Re: Zamachy na Napoleona

Jeśli o mnie chodzi to Napoleon zrobił z Francji potęgę.Więc gdyby Napoleon zmarł być może jego wrogowie zaatakowali by Francję lub po prostu ją osłabili zanim nadejdzie jakiś Napoleon II i zrobi z Francji cesarstwo :)
Taki nigdy nie nadszedł

Autor:  marioo [ 18 sty 2017, o 16:19 ]
Tytuł:  Re: Zamachy na Napoleona

zbyt dużo w tym okresie się działo w Europie, żeby gdybać. Większość tych teorii o których czytałem w internecie nadaje się na śmietnisko, wolę spędzić ten czas w https://sielskaklinika.pl/ u dentysty.
______________
http://kontener.krakow.pl

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/