Teraz jest 19 mar 2024, o 10:02

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 lis 2017, o 13:18 
Offline
Chevalier
Chevalier

Dołączył(a): 14 lut 2010, o 13:40
Posty: 3563
czyżby strona powoli acz skutecznie wymierała? :o


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 gru 2017, o 20:01 
Offline
Chevalier
Chevalier

Dołączył(a): 14 lut 2010, o 13:40
Posty: 3563
Hmm... Mam niejasne wrażenie, że strona wygasa z powodu braku chętnych do udzielania się na forum. Ponad 1000 osób zarejestrowanych a chętnych np. do zabawy w teleturniej brak. Czyżby brak czasu? Inne zajęcia? Inne fora? A może już nie ma zwolenników cesarza? Może zainteresowanie epoką odchodzi do lamusa (ale staroświeckie słowo :o ) Lub odwrotnie, zbyt mało ją propagujemy? Nie wiem. Tak czy tak szkoda byłoby, aby zapomniano o Napoleonie. Ruch na stronie jest mizerny, ale mam nadzieję, że jeszcze będzie lepiej. Może warto podyskutować, co można zrobić by ożywić stronę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 gru 2017, o 12:15 
Offline
Duc de Castiglione
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2010, o 02:17
Posty: 1175
Cóż... świat się zmienia, Internet się zmienia... coś, co kiedyś wzbudzało emocję, dziś już tylko jest archaicznym wspomnieniem :cry:
Nie mnie oceniać, czy to dobrze, czy źle... ale fora dyskusyjne straciły rację bytu. I nie tylko tu jest pusto i cicho. Wszystko przeniosło się na portale społecznościowe i tam teraz tętni życie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 gru 2017, o 00:23 
Offline
Roi de Hollande et grand-duc de Luxembourg
Roi de Hollande et grand-duc de Luxembourg
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 01:27
Posty: 495
sewer napisał(a):
Może warto podyskutować, co można zrobić by ożywić stronę.

Pewnie warto.
To otwórz nowy wątek i można się zastanowić.
Bo skoro Ty tu jesteś i paru innych to zastanówmy się też dlaczego, do czego nam to forum jest potrzebne.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 gru 2017, o 00:57 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): 19 sty 2013, o 16:32
Posty: 725
Towarzysz napisał(a):
skoro Ty tu jesteś i paru innych to zastanówmy się też dlaczego, do czego nam to forum jest potrzebne.

Może to właśnie jest sposób, żeby wskazać mocne - subiektywnie, rzecz jasna - punkty forum, i próbować je rozwinąć. Ja powiedziałbym, że dla mnie mocną stroną jest obieg informacji o nowościach wydawniczych. Czasami trochę zawężony do Napoleon V i Karabeli, ale jednak. Gdyby dałoby się przekształcić to w faktyczną bibliografię książek o epoce - to myślę, że wtedy więcej osób wbijałoby tutaj po to, żeby dowiedzieć się, czy coś się pojawiło nowego. Może to jest też sposób na podbudowanie plebiscytu na najlepszą książkę? Choć idąc za Marksem, pewnie trzeba by zadbać o byt głosujących gratisowymi książkami, a świadomość sama by przyszła :evil:
Zresztą informacja o książkach nie musi się przecież ograniczać do tego roku: często wydawnictwa, szczególnie regionalne, albo archiwa mają na stanie perełki, które kiedyś nie zostały zauważone i tak pozostało. Np. w zeszłym roku kupiłem Muzeum w Grudziądzu tekę reprodukcjami planów twierdzy, mi. in. także oblężenia z 1807 r. Była wydana w 2009 r. i głównie zalega w magazynach.
Zdaję sobie sprawę, że dla mnie - mola książkowego - to jest mocna strona forum, ale niekoniecznie będą to cenić inni, ale myślę, że takich moli jednak paru się tu znajdzie.

_________________
I Prawo Ehrmana: Każda rzecz pogorszy się zanim się polepszy.
II Prawo Ehrmana: Nie polepszy się.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 gru 2017, o 14:54 
Offline
Roi de Baviere et de Wurtemberg
Roi de Baviere et de Wurtemberg
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 22:11
Posty: 7348
A mnie osobiście wydaje się , że najcenniejszą stroną forum jest wymiana wiedzy o epoce napoleońskiej. I to było w przeszłości dla mnie najważniejszą stroną istnenia forum. Możliwość zapytania innych o pewne fakty, osoby, wydarzenia etc. Bo nie wszystko można znaleźć w internecie, nie wszystko w posiadanych książkach (mimo iż, podobnie jak przedmówca, też zaliczam się do moli książkowych). W tym wypadku traciło ważność nawet powiedzenie mojego byłego nauczyciela - nie trzeba wiedzieć wszystkiego, trzeba wiedzieć, gdziie szukać.
Szkoda byłoby stracić tę możliwość korzystania z wiedzy innych pasjonatów epoki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 gru 2017, o 22:03 
Offline
Chevalier
Chevalier

Dołączył(a): 14 lut 2010, o 13:40
Posty: 3563
Kamp napisał(a):
A mnie osobiście wydaje się , że najcenniejszą stroną forum jest wymiana wiedzy o epoce napoleońskiej. I to było w przeszłości dla mnie najważniejszą stroną istnenia forum. Możliwość zapytania innych o pewne fakty, osoby, wydarzenia etc.

Zgadzam się, że wymiana informacji to jest to, po co chce się stronę odwiedzać. i to jest bardzo mocna strona forum. Tylko ostatnimi czasy coraz mniej chętnych do zadawania jakichkolwiek pytań na temat epoki. Śledząc forum historycy.org spotkałem wpis mówiący, że na największym forum poświęconym Napoleonowi, czyli napoleon.org.pl propagowanie literatury napoleońskiej jest prawie żadne i stąd m.in. przyczyna zarzucenia tematyki epoki przez wydawnictwo NapoleonV.
deventer napisał(a):
Ja powiedziałbym, że dla mnie mocną stroną jest obieg informacji o nowościach wydawniczych. Czasami trochę zawężony do Napoleon V i Karabeli, ale jednak. Gdyby dałoby się przekształcić to w faktyczną bibliografię książek o epoce - to myślę, że wtedy więcej osób wbijałoby tutaj po to, żeby dowiedzieć się, czy coś się pojawiło nowego.

Myślę, że warto się nad tym zastanowić, tym bardziej, że taka próba stworzenia bibliografii napoleońskiej już była podjęta na forum. Może warto byłoby uruchomić nowy wątek epoki, marynistyczny (niestety nie moja profesja),, gdyby tylko znaleźć fachowca od okrętów epoki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 gru 2017, o 13:44 
Offline
Roi de Saxe et duc de Varsovie
Roi de Saxe et duc de Varsovie
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2010, o 23:49
Posty: 2719
Cytuj:
Śledząc forum historycy.org spotkałem wpis mówiący, że na największym forum poświęconym Napoleonowi, czyli napoleon.org.pl propagowanie literatury napoleońskiej jest prawie żadne i stąd m.in. przyczyna zarzucenia tematyki epoki przez wydawnictwo NapoleonV.

Nie sądzę aby nasze forum miało być tubą propagandową tego czy innego wydawnictwa. Zwalanie niepowodzeń komercyjnych NapoleonV na nas to jakaś intelektualna aberracja.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 gru 2017, o 17:23 
Offline
Général de brigade
Général de brigade
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2010, o 19:07
Posty: 1252
Zgadzam się całkowicie z opinią Kampa. Dodam od siebie, że niezwykle cennym elementem serwisu Napoleon.org.pl jest portal. Znajduje się na nim wiele ciekawych materiałów (zarówno artykuły jak i materiały źródłowe), z których szeroko korzystałem chociażby przy okazji pisania prac dyplomowych. Obydwa te elementy, czyli forum i portal, świetnie się uzupełniają i szkoda by było, aby jeden z nich (a nie daj oba) przestał istnieć. Inna kwestia, że zastój może po części wynikać z wyczerpywania się tematów do szerszej dyskusji (zarówno na starym jak i nowym forum przerobiono wszak masę wątków związanych z epoką). Przychylam się do zdania Sewera, że pewnym rozwiązaniem byłyby nowe wątki - warto chociaż tymczasowo przetestować taką opcję.

_________________
Pole bitwy jest miejscem gdzie króluje chaos. Zwycięża ten kto potrafi ujarzmić ten chaos, zarówno jego własny jak i przeciwnika.
- Napoleon


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 gru 2017, o 19:46 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 19 sty 2015, o 15:57
Posty: 9
Cytuj:
Śledząc forum historycy.org spotkałem wpis mówiący, że na największym forum poświęconym Napoleonowi, czyli napoleon.org.pl propagowanie literatury napoleońskiej jest prawie żadne i stąd m.in. przyczyna zarzucenia tematyki epoki przez wydawnictwo NapoleonV.

Bardzo bym Cię prosił Sewerze tylko o jedno - abyś czytał czyjeś wypowiedzi ze zrozumieniem i nie dopisywał sobie do nich wniosków, których tam nie ma. Jak już masz się na kogoś powoływać i przenosić informacje to może po prostu cytuj, bo inaczej możesz wprowadzać w błąd.

Ani nic nie pisałem o jakimś zarzuceniu (nie wiem w ogóle skąd to wymyśliłeś), ani tym bardziej, że to niby z powodu braku promowania na forum tematyka się nie sprzedaje.

Ty dokonasz sobie dowolnej interpretacji, napiszesz ją publicznie i potem powstają takie wpisy jak wyżej WPK, który też sobie coś dodał i wyszło bardzo nieprzyjemnie i obraźliwie...


Tematyka mojej wypowiedzi dotyczyła dwóch rzeczy - kolejnej propozycji wydawniczej oraz szerzej problemu, który wyżej przedstawił Deventer:
Cytuj:
deventer napisał(a):
Ja powiedziałbym, że dla mnie mocną stroną jest obieg informacji o nowościach wydawniczych. Czasami trochę zawężony do Napoleon V i Karabeli, ale jednak. Gdyby dałoby się przekształcić to w faktyczną bibliografię książek o epoce - to myślę, że wtedy więcej osób wbijałoby tutaj po to, żeby dowiedzieć się, czy coś się pojawiło nowego.

Na forum historycy.org zwróciłem uwagę, że znajdujący się tutaj temat, który jest poświęcony nowościom ma, gdyby nie liczyć najnowszych wpisów o książce z Karabeli (bodajże siedmiu), zdaje się 17 postów od początku tego roku.

Dla mnie w takim razie wniosek jest jeden: skoro temat na największym forum napoleońskim w Polsce liczy zaledwie 17 postów za 11 miesięcy (a w sumie jakieś 24, czyli 2 na miesiąc, jeden na dwa tygodnie), to albo w Polsce prawie nic o tematyce napoleońskiej nie wychodzi (co wskazywało by dla potencjalnego wydawcy sensowność wchodzenia w nią), albo w wątku prawie nic się o nowościach nie pisze (podawane są tylko niektóre nowości, brak jest o nich jakichś dyskusji).

Ale tu pojawia się pytanie - czemu kiedy będzie konkurs Złota Pszczoła tych tytułów zrobi się nagle kilkadziesiąt? Kiedy one wyszły, skoro na forum nie ma o nich żadnej wiadomości?
Co zainteresowany tematem człowiek ma czytać, skoro z forum nie można się właściwie niczego o wydawanych książkach dowiedzieć?


A jakbyśmy tak chcieli reklamy na tutejszym forum, że aż bym się tego domagał na innych forach, to po prostu sam bym tu regularnie pisał, zamiast się kimś wyręczać. Tak po pierwsze podchodzę do problemu, że jak już miałbym gdzieś poświęcać czas na wpisy, to nie na narzekanie na jednym forum, tylko od razu na napisanie na docelowym. Pisanie jedno i to samo.
Niestety po drugie problem jest też przykładowo taki, jaki wykazał pewien prosty test, który od czasu do czasu robię sobie w sieci.

Tutaj na forum jest temat poświęcony wydawnictwu. Kiedy 10 listopada wrzuciłem do niego, tak samo jak na inne fora, wpis o rabacie, po czym spisałem sobie ilość wejść w momencie umieszczenia tego wpisu. Tak samo zrobiłem na innych forach. Po 24 godzinach sprawdziłem ile przybyło i tutaj było to 30. Potem oczywiście liczba wejść spadła. Do tego zero jakiegokolwiek odzewu.
To pokazuje ile osób śledzi stronę na bieżąco i czy w ogóle ktoś jest zainteresowany tematem wydawnictwa, bo przecież przed wejściem nikt nie wiedział o czym informuję. Czy o nowości, czy o konkursie, czy jeszcze czymś innym.
Czyli można dotrzeć w tydzień do potencjalnie kilkudziesięciu osób, z których tak naprawdę jakaś część i tak ma konta (albo odwiedza) na fejsie oraz innych forach, a nie wiadomo ile z nich będzie sprawą zainteresowanych. Czyli do ilu tak naprawdę się dotrze?

Dlatego na historykach.org pisałem ogólnie, bo NV to nie jest jedyne wydawnictwo, choć zdaje się nawet w tym "strasznym" roku wydało i tak najwięcej tytułów napoleońskich ze wszystkich innych.

Jak widzę napoleoniści oczekują publikacji w swojej tematyce, ale część z trudem dostrzegają, że zainteresowanie nią jest po prostu słabe i wybiórcze. Może to sprawa przejściowa (np. nasycenie rynku) i za jakiś czas samoczynnie się zmieni, a może to zainteresowanie trzeba po prostu bardziej wygenerować.
I podrzucam Wam prosty pomysł, który na pewno wielu zna i gdzieś przeprowadza, ale akurat na forum tego nie za bardzo widać.
Natomiast czy można to w ogóle generować skutecznie właśnie na tym forum nie wiem - prosty test wskazał, że może być to raczej trudne, a co najmniej długotrwałe.
Bardziej proponował bym coś w stylu fb czy lubimyczytać, tam zagląda dużo więcej ludzi.
Przecież wzrost zainteresowania przekłada się i na wzrost publikacji, i to nie tylko w NV.


Oczywiście czy chcecie ożywiać forum, czy nie, to już Wasza sprawa, ja się nie wypowiadam, bo tu jestem gościem. Oba rozwiązania mają plusy i minusy, grunt żebyście Wy sami byli ze swojego forum zadowoleni.


Ostatnio edytowano 7 gru 2017, o 20:10 przez Wysoki, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL