Teraz jest 28 mar 2024, o 14:33

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 kwi 2010, o 15:35 
Offline
Vice-roi d'Italie
Vice-roi d'Italie
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 17:37
Posty: 1315
Z poduszczenia :lol: Wodza pragnę ogłosić wszem i wobec początek przygotowań do tegorocznej LKP. Mile widziane deklaracje chętnych do spotkania w "realu" wraz z orientacyjnym terminem możliwego lub niemożliwego uczestnictwa. Proszę także zamieszczać propozycje lokalizacji LKP (ceny nie warszawskie czyli nie horrendalne, możliwość wieczornej biesiady przy grillu i opowieściach Starego wiarusa :D , miła i przyjazna w oderwaniu od wielkomiejskiej rzeczywistości okolica, szansa dojazdu innymi pojazdami niż własne "cztery kółka", sala do prelekcji najlepiej z rzutnikiem multimedialnym, plac zabaw dla żon i dziatek 8-) ) Z tych deklaracji i propozycji Starszyzna wybierze czas i miejsce LKP.
Oto trzy pierwsze propozycje:
http://www.hotel-park.pl/
http://www.hotel-napoleon.pl/pub/index. ... e&Itemid=1
http://www.fort.torun.pl/_portal/117456 ... O_NAS.html

Howgh!

_________________
Trzeba być uprzejmym i dowcipnym wieczorem na balu, a nazajutrz rano umieć polec w bitwie
Stendhal


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 kwi 2010, o 16:27 
Offline
Chef de bataillon
Chef de bataillon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2010, o 15:50
Posty: 414
Ciekawa sprawa :)
Mam nadzieję że uda mi się zawitać.

Pozdr.
B.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 kwi 2010, o 16:47 
Offline
Roi de Naples et de Sicile
Roi de Naples et de Sicile
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2010, o 13:43
Posty: 393
Jeśli chodzi o mnie to o ile tylko będę mógł dostosuję sie do każdego weekendowego letniego terminu. Prawdopodobnie w lipcu będe miał urlop, jego termin jest jeszcze nie do końca ustalony i jeśli akurat gdzies bym dalej wyjeźdżał i zbiegło by sie to z uzgodnionym terminem LKP-to trudno-raz mogę nie być :cry: Dlatego najchętniej widziałbym spotkanie w sierpniu :) .
Chociaż, tak naprawdę niech może najpierw wypowiedzą się te osoby, które ostatnio z różnych względów (odległościowych, terminowych) nie bywały na LPK, np. na ostatniej.
Jeśli chodzi o miejsce to popieram wodza indian, że powinniśmy stronić od horrendalnych cen, chociaz nie wiem czy koniecznie fort w Toruniu (z przedstawionych przez apacza propozycji) i miejsce w wieloosobowej sali bez pościeli i w pietrowym łózku jest tym czego byśmy sobie życzyli... ;) Ładniejsze miejsce to hotel Reduta Napoleona na Pomorzu, na trasie pomiedzy Warschau a Berlin- mogłoby to zachęcić naszych zachodnioeuropejskich forumowiczów do uczestnictwa tym razem.
Jeśli tylko da się do tego wspólnie przez nas wybranego miejsca dojechać (mówię o bardziej ustronnych lokalizacjach) dzięki uprzejmości członków I Legii Warszawskiej, w takim przypadku miejsce akcji równiez w moim przypadku nie stanowiłoby problemu.

_________________
(...)Jak cicho, w białym słowniku bez słów
Nie słychać nawet najlżejszego
Szelestu odwracanej kartki,
Z którego by tłumacz skorzystał,
Nim słowa, jakie jeszcze zostały,
Zanikną w nadchodzącej ciemności.

(Ch.Simic "Blues o śnieżnym poranku")


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 kwi 2010, o 17:03 
Offline
Roi de Lituanie et Duc de Valmy
Roi de Lituanie et Duc de Valmy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 10:16
Posty: 515
Jak będę mógł być to będę:) Zdążyłem już polubić te kampanie i postaram się dostosować do każdego terminu i każdego miejsca.
Rozstrzygnijmy przy okazji czy tegoroczna kampania będzie dwu- czy też, wzorem lat poprzednich, trzydniowa.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 kwi 2010, o 18:27 
Offline
Vice-roi d'Italie
Vice-roi d'Italie
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 17:37
Posty: 1315
Cytuj:
Rozstrzygnijmy przy okazji czy tegoroczna kampania będzie dwu- czy też, wzorem lat poprzednich, trzydniowa

Moim zdaniem lepszą opcją jest kampania trzydniowa: piątek (przyjazd i pierwszy grill) - sobota (odsypianie, imprezy towarzyszące, drugi grill) - niedziela (odsypianie, wyjazd)
Pamiętny dobrych doświadczeń z pierwszej LKP w Porażynie (kto nie był - niech żałuje 8-) ) sprawdziłem inne ośrodki Lasów Państwowych i trafiłem na Margonin związany z rodem Skórzewskich i osobą Józefa Wybickiego
http://www.lp.gov.pl/edukacja/osrodki-s ... lp/podanin

_________________
Trzeba być uprzejmym i dowcipnym wieczorem na balu, a nazajutrz rano umieć polec w bitwie
Stendhal


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 kwi 2010, o 00:19 
Offline
Roi de Naples et de Sicile
Roi de Naples et de Sicile
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2010, o 13:43
Posty: 393
Cytuj:
Rozstrzygnijmy przy okazji czy tegoroczna kampania będzie dwu- czy też, wzorem lat poprzednich, trzydniowa.


Boh Trojcu lubit ;)

_________________
(...)Jak cicho, w białym słowniku bez słów
Nie słychać nawet najlżejszego
Szelestu odwracanej kartki,
Z którego by tłumacz skorzystał,
Nim słowa, jakie jeszcze zostały,
Zanikną w nadchodzącej ciemności.

(Ch.Simic "Blues o śnieżnym poranku")


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 kwi 2010, o 08:59 
Offline
La Rochejaquelein
La Rochejaquelein
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 15:18
Posty: 314
Lokalizacja: Cracovia i jej barwy dwie
Taaa jest :D
[quote= "Stary"]Zdążyłem już polubić te kampanie[/quote] I pewnie dlatego zawsze rozrabiasz :o
Mi (ew. nam) nie pasuje żadna lokalizacja ani żaden termin więc się dostosuje(my)

Choć nadal marzę, że będę miał okazję zaprowadzić Was kiedyś na cmentarz w Krzeszowicach do Chłopickiego i na Wawel gdzie w towarzystwie Kościuszki Michał Wiśniowieckiego i Sikorskiego leży Xiążę.

_________________
"Sorry, ale taki mamy klimat"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 kwi 2010, o 23:13 
Offline
Duc d'Essling
Duc d'Essling
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lut 2010, o 22:42
Posty: 1626
Proponuję wrócić do tematu i skupić się na terminie, bo się jeszcze obudzimy z ręką w wiadomym miejscu. Z tego co wiem niektórym z Nas bardziej odpowiada lipiec niż sierpień. Niech każdy chętny, wzorem minionych kampanii, wskaże terminy niedostępne dla niego. Mi odpowida lipiec poza weekendem 17-18.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 maja 2010, o 00:07 
Offline
duc de Sandomierz, Maréchal d'Empire
duc de Sandomierz, Maréchal d'Empire
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2010, o 22:42
Posty: 5316
Lokalizacja: galicyjskie ciemności
Proponuje okolice Krakowa,może gdzieś na Podkarpaciu.A propos może wśród forumowiczów jest ktoś z Podkarpacia?.

_________________
,,Messieurs,prevenez les grenadiers que le premier d'entre eux qui m'amene un Prussien prissonier ,je le fais fusiller''.Gen.Roguet.Ligny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 maja 2010, o 10:58 
Offline
Roi de Lituanie et Duc de Valmy
Roi de Lituanie et Duc de Valmy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 10:16
Posty: 515
Witam.
Sytuacja na dzień dzisiejszy wygląda następująco:
Porażyn (klik) - znany z I LKP: tylko 2-4 lipca. Zakwaterowanie w hotelu obok pałacu (ceny pokoi 80, 110 i 135 odpowiednio za jedynkę, dwójkę i trójkę); możliwość wynajęcia sali z rzutnikiem, ognisko tylko w sobotę (50 zł za osobę + ok. 200 zł za organizację). Mamy tymczasową rezerwację, ale obiecałem udzielenie odpowiedzi wraz z wstępną liczbą osób do połowy przyszłego tygodnia.

Boduszewo (klik) - wolne weekendy lipcowe: 2-4, 9-11, 23-25 i 30-1 sierpnia. Cena pokoju to 50 zł za osobę, jeżeli będzie min. 15 osób to cena spadnie do 40 zł. Wynajęcie sali - 200 zł za godzinę, może być kłopot z rzutnikiem. Koszt ogniska to ok. 50 zł od osoby. Śniadania i kolacje na miejscu, obiady zamawiają w firmie cateringowej.

Fort IV w Toruniu (klik) - wolne są wszystkie weekendy w lipcu i sierpniu. Pokoje jedno- dwu- i trzyosobowe. Cena za pokój z łazienką to 40 zł od osoby, za pokój bez łazienki - 29 zł od osoby. Oczywiście o wspomnianych przez Lekkokonnego wieloosobowych pokojach bez pościeli, za to z wielopiętrowymi łóżkami w ogóle nie chcieliśmy z miłą panią kierownik rozmawiać :). Mimo, że zanęcała. Mają też sale wykładowe z pełnym wyposażeniem. Istnieje możliwość zorganizowania ogniska, ale o szczegóły zapomniało mi się zapytać.

Zapewne istnieje też możliwość wynajęcia w lipcowe weekendy pałacu w Lubostroniu (klik), ale szczegóły będzie można poznać dopiero w tym tygodniu.

Na koniec drobne wyjaśnienie - ze względu na, to że mamy dosyć rozbudowane oddziały stacjonujące w krajach Cesarstwa, preferowanym miejscem spotkań jest Polska zachodnia (dlatego też raczej odpada piękne skądinąd Podkarpacie, chociaż w zeszłym roku byliśmy w miarę blisko Krakowa).
Doświadczenie nas poucza, że nie powinno być kłopotu z zapewnieniem transportu z Warszawy; tabory mamy nieźle rozwinięte. Szczególnie zapraszamy tych, którzy jeszcze w letnich kampaniach nie uczestniczyli (starych bywalców zapraszać nie trzeba :)) - wrażenie jest niesamowite, a jak przyjedzie Eques to na pewno będziecie mieli o czym wnukom opowiadać.

Proszę zatem o zgłoszenia, ze szczególnym uwzględnieniem konieczności pewnego pośpiechu w razie wyboru Porażyna.
Mnie odpowiadają wszystkie miejsca i terminy (głosować 4 lipca można bodajże do 20.00 ;)).


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL