Teraz jest 29 mar 2024, o 01:19

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 kwi 2013, o 17:59 
...a proszę bardzo.
Ten obraz ze Sfinksem to kolejne dziełko z krakowskiej "...malarni..." - ma bodajże sześć wersji (sama widziałam w Krakowie - i to sygnowane - dwie). Dla mnie osobiście - to portret Sułkowskiego.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
  
 
PostNapisane: 28 kwi 2013, o 03:35 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 25 kwi 2013, o 23:23
Posty: 4
...a dziękuję bardzo! :D

Zwłaszcza, że to co prezentujesz jako "szkic II" to wcale nie jest szkic, ale fragment panoramy! A przynajmniej był wystawiany na sprzedaż kilka lat temu jako fragment panoramy, za jakieś 200 000 zł o ile pamiętam - mimo, że nie jest ani specjalnie duży ani ważny. Nie wiem niestety czy ktoś go kupił, w każdym razie obrazek jakoś mi wtedy przepadł.

Niestety, o ile muzealnicy z Tarnowa dzielnie zbierają od lat kawałki panoramy "Bem w Siedmiogrodzie" Jana Styki, coraz śmielej wspominając o możliwości jej poskładania do kupy i przywrócenia jej kształtu pierwotnego (!), o tyle nikt nie chce iść w ich ślady i zająć się w podobny sposób lepszymi malarsko panoramami Kossaka - "Berezyną" i "Piramidami"... A szkoda.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL