Teraz jest 28 mar 2024, o 13:15

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 sie 2010, o 23:17 
Offline
duc de Sandomierz, Maréchal d'Empire
duc de Sandomierz, Maréchal d'Empire
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2010, o 22:42
Posty: 5316
Lokalizacja: galicyjskie ciemności
Jeżeli twarz Napoleona jest szczupła,i trupioblada,jakby nigdy nie widziała słońca,to widziałem chyba ten film lata,lata temu w ,,Starym Kinie".

_________________
,,Messieurs,prevenez les grenadiers que le premier d'entre eux qui m'amene un Prussien prissonier ,je le fais fusiller''.Gen.Roguet.Ligny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sie 2010, o 17:31 
Offline
Vice-roi d'Italie
Vice-roi d'Italie
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 17:37
Posty: 1315
Trafiłem na moją ulubioną filmową scenę z ks. Józefem (tu w roli Pepiego Marek Kondrat). Filmu (V.I.P.) zupełnie nie pamiętam, ale użyty w tej scenie cytat "W Warszawie rządzę ja, a nie marszałek Duroc!!" wszedł do języka apaczów :lol:
PS. Sorry Duroc! :roll:
http://www.youtube.com/watch?v=VqVxf0c5G9A&feature=related

_________________
Trzeba być uprzejmym i dowcipnym wieczorem na balu, a nazajutrz rano umieć polec w bitwie
Stendhal


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sie 2010, o 18:24 
Offline
Général de brigade
Général de brigade
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2010, o 06:45
Posty: 1248
A to jest Julka Machulskiego :o

- Słyszy pan, reżyser chce, żebym walił, ja też chcę walić, To jest jakiś wyraz.
* Dobrze, tylko między słowami
:lol:

_________________
"W polityce głupota nie stanowi przeszkody."
Napoleon


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sie 2010, o 19:31 
Offline
Chef de bataillon
Chef de bataillon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2010, o 19:18
Posty: 415
Ja wrócę jeszcze do "Waterloo" Bondarczuka. Jak dla mnie jest to film po prostu wspaniały, głównie przez odtwórcę roli Napoleona - Roda Steigera, którego interpretacja postaci Napoleona jest po prostu wybitna. Już pierwsza scena w filmie i potężne "I do not abdicates'' (jeśli dobrze pamiętam), wbiły mnie po prostu w siedzenie i kazały spoglądać w ekran z jak największą uwagą, aby nie starcić ani sekundy filmu, zaś gestykulacja rękoma Napoleona poza plecami w scenie przejścia wojska na jego stronę była po prostu miażdżąca. Lekkokonny pisze o słabych sekwencjach bitewnych, jak dla mnie sama bitwa została ukazana znakomicie, bardzo dynamicznie, głównie dzięki znakomitej pracy kamery (przepiękne sceny z lotu ptaka ataku kawalerii francuskiej na angielskie czworoboki) i częstym stosowaniem przez nią zbliżenia (np. przejazd galopem Napoleona wzdłuż frontu swoich wojsk tuż po zauważeniu go przez sztab angielski). Nie jest to kino współczesne z natłokiem dzisiejszych komputerowych efektów, które obecnie służą już chyba tylko do jak najbardziej efektownego dla jednych, plastikowego dla drugich (w tym mnie), ukazania śmierci. Przeciwstawienie scenom batalistycznym "Waterloo", scen z filmu "Szeregowiec Ryan", jest po prostu nie na miejscu, gdyż te dwa filmy dzieli po prostu epoka w sposobie kręcenia filmów. Dla zachwycających się współczesnymi filmami dodam, że scena szarży kawalerii Rohanu w trzeciej części "Władcy Pierścieni" jest żywcem zeżnięta z szarży kawalerii angielskiej właśnie z filmu Waterloo, o czym mówił wprost Peter Jackson w kilku wywiadach. Film dla mnie, jak na tamte czasy lepszy być po prostu nie mógł.

O samym filmie napisze dodatkowo, że jest to produkcja radziecko-włoska, sceny kręcono w Rzymie i na terenie dzisiejszej Ukrainy, brało w nim udział 120 tys. statystów (głównie z armii radzieckiej), jego budżet wyniósł 26 mln dolarów, i gdyby kręcono go dzisiaj, byłby to najdroższy film w historii kina, dystansując nawet "Avatara". Oryginalna wersja liczy około 250 min, niestety nie było mi jej dane zobaczyć, także nie moge powiedzieć, które sceny czy wątki są rozbudowane.

A jeśli chodzi o "Ostatniego Mohikanina", to jest to jeden z ostatnich filmów historycznych, kręcony tradycyjną techniką, bez komputerowych efektów specjalnych, co dla wielu podnosi tylko wartość artystyczną tego przepięknego filmu, ktorego wspaniała muzyka, jak już ktoś wspomniał wybija się do dzisiaj wsród przeciętności filmów amerykańskich ostatnich dwóch dekad. Dla zainteresowanych, posiadam oryginalną pełną wersję filmu, która nie jest niestety do dzisiaj dostępna w Polsce na oryginalnym nośniku dvd czy vhs.

To tyle na tą chwilę pisaniny o filmach z mojej strony, o serialu "Napoleon" może innym razem, chociaż na pisanie o tej produkcji to chyba szkoda czasu, o czym na poprzednim forum (z tego co pamiętam), szeroko dyskutowano...


Ostatnio edytowano 27 sie 2010, o 22:53 przez Jarocin81, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sie 2010, o 22:28 
Offline
Roi de Westphalie et duc de Frioul
Roi de Westphalie et duc de Frioul
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 13:53
Posty: 1727
Pełna zgoda w sprawie "Waterloo" Jarocinie... :D

_________________
e-mail: Duroc@poczta.fm
"Oddal się Najjaśniejszy Panie, to Cię zbyt udręcza!"
Geraud Christophe Duroc, książę Friulu, wielki marszałek pałacu
Ostatnie słowa... :(


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sie 2010, o 23:12 
Offline
duc de Sandomierz, Maréchal d'Empire
duc de Sandomierz, Maréchal d'Empire
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2010, o 22:42
Posty: 5316
Lokalizacja: galicyjskie ciemności
A czy ktoś pamięta ,,Bitwę pod Austerlitz''Abela Gance.Ja jak przez mgłę. :cry:

_________________
,,Messieurs,prevenez les grenadiers que le premier d'entre eux qui m'amene un Prussien prissonier ,je le fais fusiller''.Gen.Roguet.Ligny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 wrz 2010, o 16:58 
Offline
Général de brigade
Général de brigade
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2010, o 06:45
Posty: 1248
"Huzarska ballada" / "Gusarskaya ballada" (1962)


ObrazekObrazek

Na kanale Wojna i Pokój można zobaczyć komedię muzyczną Eldara Riazanowa (autora uroczego "Dworca dla dwojga") "Huzarska ballada" (1962). Swego czasu ponoć był to kinowy przebój w Związku Radzieckim i całym bloku wschodnim, a odtwórcy głównych ról, Łarisa Gołubkina i Jurij Jakowlew zyskali jak mawiano przed wojną wszechświatowy rozgłos. Fabułę oparto na kanwie powieści Aleksandra Gładkowa „Dawne dzieje".

1812, Rosja stoi u progu wojny z Cesarstwem napoleońskim, do majątku majora sztabowego Aznarowa przybywa z rozkazami porucznik huzarów Rżewski i wpada przypadkiem na bratanicę gospodarza Aleksandrę odzianą w huzarski mundur. Od tego momentu zaczyna się komedia pomyłek, młodzieniec traktuje przebraną Szurę (bo tak nazywają dziewczynę domownicy) jak kolegę-żołnierza - schemat znany choćby z przedwojennego polskiego filmidła "Czy Lucyna to dziewczyna?" czy brytyjskiego "Victor, Victoria" Blake'a Edwardsa. Tymczasem Napoleon przekracza Niemen, w porywie patriotyzmu i aby być bliżej przystojnego porucznika, dziewczę postanawia zaciągnąć się do wojska jako kornet huzarów.

Z racji swych zdolności jeździeckich, władania szabelką i ponadprzeciętnej odwadze (bo trzeba nam wiedzieć, że bliżej jej do Jagienki niż do Danuśki) ratuje carskiego adiutanta generała Bałmaszowa (raczej Bałaszowa), za co zdobywa uznanie dowództwa, dostaje awans i krzyż św. Jerzego od samego Kutuzowa ale to dopiero po wielu perypetiach, w których uczestniczy rzecz jasna jej ukochany, a także hiszpański porucznik strzelców konnych z Nawarry i generał Broussier na czele holenderskich (czerwonych) szwoleżerów gwardii (palą w kominku tragediami Racine'a)...

ObrazekObrazek

_________________
"W polityce głupota nie stanowi przeszkody."
Napoleon


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 wrz 2010, o 14:06 
Offline
Roi de Portugal et duc de Fuengirola
Roi de Portugal et duc de Fuengirola
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lut 2010, o 10:36
Posty: 244
Witam!

Tutaj link do filmu o rekonstruktorach:
http://www.napocinepedia.net/reconstitu ... e-t173.htm

"Początek fragmentu filmu jest dość zaskakujący i podobnie jak cała reszta enigmatyczny.
Relacje między dwoma braćmi, z których młodszy jest tak zniewolony przez zew historycznych bitew (rekonstrukcje historyczne), że stracił kontakt z rzeczywistością."

Link do filmu zamieścił na forum "czwórki" Yan Traken.

Pozdrawiam
Piotrek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 wrz 2010, o 20:38 
Offline
duc de Sandomierz, Maréchal d'Empire
duc de Sandomierz, Maréchal d'Empire
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2010, o 22:42
Posty: 5316
Lokalizacja: galicyjskie ciemności
Koledzy.
Poszukuję Aueterlitz 1805.Abela Gance na DVD.Wiem,że jest dostępny za granićą w cenie ok.10euro,ale chyba bez tłumaczenia na polski.Może ktoś pomóc?.

_________________
,,Messieurs,prevenez les grenadiers que le premier d'entre eux qui m'amene un Prussien prissonier ,je le fais fusiller''.Gen.Roguet.Ligny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 wrz 2010, o 06:59 
Offline
Vice-roi d'Australie et d'Oceanie
Vice-roi d'Australie et d'Oceanie
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 07:27
Posty: 602
Mozesz kupic na eBay.... kosztuje $6.99 AUD. tj. okolo 20 polskich zloty.
Załącznik:
Austerlitz.jpg


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
"Najjasniejszy Panie, Trzeci Korpus bedzie dla Ciebie zawsze tym, czym Legia Dziesiata dla Cezara".
Marszalek - Ludwik Davout


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL