https://napoleon.org.pl/forum/

Imperium mody
https://napoleon.org.pl/forum/viewtopic.php?f=20&t=283
Strona 1 z 1

Autor:  apacz [ 25 wrz 2010, o 09:30 ]
Tytuł:  Imperium mody

Witam,
Koroniarz zamieścił na forum "Arsenału" informację o wystawie "Napoleon and the Empire of Fashion" w Mediolanie, którą pozwalam sobie tu powielić, otwierajac też nowy temat, który zainteresuje (mam nadzieję) także Panie.
Epoka napoleońska była bowiem także "rewolucyjną" jeśli chodzi o modę, która przestała być li tylko domeną arystokracji, ale dotyczyła też szerszych warstw burżuazji. To właśnie w tych czasach (choć w Anglii) Beau Brummell sformułował zasady męskiego ubioru, które stosujemy po dziś dzień. Pojawiło sie pierwsze czasopismo poświęcone modzie "Journal des dames et des modes". To właśnie na podstawie rycin z niego przygotowano stroje do tej wystawy.
http://napoleon-fashion.com/wordpress/
polecam krótki film z ekspozycji
http://www.youtube.com/watch?v=hFKMDjf9U1Y
pzdr - apacz
Załącznik:
empire fashion_1.jpg
Załącznik:
empire fashion_2.jpg

Załącznik:
empire fashion_3.jpg

Autor:  Baldauf [ 25 wrz 2010, o 17:56 ]
Tytuł:  Re: Imperium mody

Stroje rzeczywiście bardzo piękne, wyraźne wpływy antyku, no i wyprawy do Egiptu - te lewantyńskie szale, bo gdzie im tam do "...ost indyjskich..." o jakich wspomina Księżna Jabłonowska. To również początek upowszechnienienia się konfekcji przemysłowej (m. in. trykotu). Dzięki za informację i fotografie.
Pozdrowienia

Autor:  Tomik [ 3 lut 2020, o 23:56 ]
Tytuł:  Re: Imperium mody

Szkoda, że nie było mi dane tego zobaczyć. Ostatnio byłem w Lizbonie i zwiedziłem muzeum powozów i karoc. Coś pięknego. Mają królewskie eksponaty z XVI wieku.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/