Teraz jest 28 mar 2024, o 23:18

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 sie 2011, o 19:24 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 14 lut 2011, o 20:21
Posty: 10
Częściowo udało mi się dowiedzieć na innym forum:
http://www.odkrywca.pl/cyfra-z-ladownic ... tml#691855


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 sie 2011, o 17:58 
Offline
Soldat
Soldat
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2010, o 13:59
Posty: 14
znaleziska w kontekscie bitwy gołymińskiej. Mam 3 prosby
1wsza to ew id tej dziwnej nabijki/wkrętki (sam nie wiem jak to nazwać). Napis jest Souver i specyficzną czcionką u góry cyfra 1.

2ga ew wskazówka czy można gdzies zasięgnąć materiałów odnośnie skałek do broni z epoki napoloenskiej (carskie, francuskie). Czy wogole zawracac sobie idem głowe, bo być może wszyscy robili to w jeden deseń ;)

3. Gdzie moge odszukać dokladny szkla 44 pułku Napoleonskiego oraz ich udziału w kontekscie bitwy pod golyminem...

Z góry dziękuje

http://zapodaj.net/294d6e18d817.jpg.html

http://zapodaj.net/d5196ef26494.jpg.html

http://zapodaj.net/cb6b484593f4.jpg.html


http://zapodaj.net/92043f5df014.jpg.html

_________________
http://skuteczni.pl ;

Dla tych co poszukują skarby przeszłości http://detektorysci.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 gru 2011, o 11:56 
Offline
Vice-roi d'Italie
Vice-roi d'Italie
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 17:37
Posty: 1315
Następna klamra pasa głównego z Pogonią
Załącznik:
930715m.jpg

Załącznik:
957339m.jpg


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Trzeba być uprzejmym i dowcipnym wieczorem na balu, a nazajutrz rano umieć polec w bitwie
Stendhal


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sty 2012, o 20:55 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:12
Posty: 4
Witam i pozdrawiam w moim pierwszym poście. Proszę o id. karabińczyka. Wysokość ok. 7,5 cm. a szerokość ok. 5,5 cm. Na zdjęciu widać w miarę dobrze twarz ? Może lwa :) he,he. Czy to może być z epoki N 1 ?


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2012, o 13:13 
Offline
Caporal-Fourrier
Caporal-Fourrier

Dołączył(a): 14 lis 2011, o 11:56
Posty: 68
To może ale nie musi być z epoki. Tego typu elementy stosowano i w XVIII wieku i właściwie do końca XIX wieku. Czy pochodzi to z wyposażenia wojskowego...? Trudno powiedzieć. Wydaje mi sie, że konieczne bedzie poszukanie analogicznych przedmiotów będących częścią konkretnego zabytku. Pozatym w okresleniu pochodzenia przydatny byłby kontekst w jakim znajdował się przedmiot w chwili odkrycia. Chodzi o miejsce znalezienia, warunki w jakich przebywał itp. Po określeniu miejscu znalezienia można by pokusić się o interpretację pochodzenia przedmiotu. Czyli kto tam mógł być, kiedy i w jakich okolicznościach mógł to posiać.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2012, o 15:55 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 2 sty 2011, o 23:16
Posty: 2
Witam wszystkich .
Jako że to pierwszy post na waszym super forum to wypada coś powiedzieć .
Od wielu lat szukam pamiątek po wojskach tamtego okresu . Najbardziej interesuje mnie artyleria a kule i małe armatki wielkości palca są moim oczkiem w głowie :)
Mam zagadkę , która nie daje mi spać po nocach . Jest to emblemat prawdopodobnie husarów . Początkowo moje podejrzenia padły na Czarnych Huzarów i A. Fjodorowny ale chłopaki z rosyjskiego forum dotyczącego tylko ich twierdzą że raczej nie mieli takiego . Znalazłem obraz Czagadajewa malarza rosyjskiego malującego obrazy w tym temacie , gdzie żołnierz ma podobny emblemat na ładownicy . Może ktoś tutaj sie spotkał z czymś podobnym . Czaszka spoczywała na stanowisku wojsk Wirtemberskich co o niczym nie przesądza , ale daje dużo do myślenia . Poniżej fotki przedmiotu i obrazu z czaszką na ładownicy . Pozdrawiam

Obrazek


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sty 2012, o 16:37 
Offline
duc de Sandomierz, Maréchal d'Empire
duc de Sandomierz, Maréchal d'Empire
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2010, o 22:42
Posty: 5316
Lokalizacja: galicyjskie ciemności
Obraz ma przedstawiać Achtyrskich huzarów w bitwie pod Mirem/1812/.
Jak Kolega zauważył czaszkę na ładownicy :shock: .A na szabeltasie achtyryjczycy takowych nie mieli,co pokazują ryciny na rosyjskich forach.
Gdzie Kolega znalazł ów emblemat?czyli gdzie znajdowały się ,,pozycje Wirtemberczyków''.
A na koniec czy aby na pewno znalezisko pochodzi z czasów epoki?.

_________________
,,Messieurs,prevenez les grenadiers que le premier d'entre eux qui m'amene un Prussien prissonier ,je le fais fusiller''.Gen.Roguet.Ligny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sty 2012, o 01:28 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 2 sty 2011, o 23:16
Posty: 2
Witam
Dziękuję za odpowiedź.
Znaleziona w okolicach Nysy . Byłem raczej pewny że epokowa , ale teraz już zmieniam pewność :) Z tego wynika że szabeltas nazwałem ładownicą . Niestety nie znam fachowych terminów umundurowania tego okresu i cieszę się że dowiedziałem się czegoś nowego . To właśnie lubię w tym wszystkim najbardziej - wieczne zdobywanie informacji :) Być może tak bardzo chciałem tam zobaczyć czaszkę że jakiś monogram mi się w nią ułożył . Dosyć długo się zmagam z tą czaszką i nie mam żadnych konkretnych tropów . Napisy z tyłu i wykonanie świadczą raczej o pochodzeniu wojskowym . Swoje podejrzenia skierowałem na Rosje ponieważ najbardziej podobną czaszkę znalazłem na odznace czarnych huzarów im. A Fjodorowny a trzecia litera od lewej trochę mi podeszła pod rosyjskie F .
W pobliżu pokazała się odznaka nie związana w ogóle z epoką chociaż był też ten lew , który już może być . Przepraszam za jakość zdjęcia - robione telefonem aparat wyzionął ducha .
Pozdrawiam
Robert


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sty 2012, o 20:09 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:12
Posty: 4
Witam ponownie , proszę o ewentualne identyfikujące wypowiedzi na temat prezentowanych przedmiotów. Płomień wysokość ok. 4,5 cm na 2,7 cm. Klamerka długość 3,7 cm. a szerokość 2 cm.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sty 2012, o 20:10 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:12
Posty: 4
Fotka tyłka płomyka :)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL