https://napoleon.org.pl/forum/

Wincenty Dobiecki
https://napoleon.org.pl/forum/viewtopic.php?f=6&t=1450
Strona 1 z 1

Autor:  cechma [ 7 maja 2017, o 21:06 ]
Tytuł:  Wincenty Dobiecki

W latach ubiegłych na jednym z forów,uczestnicy dyskusji stwierdzili, że Wincenty Dobiecki nie uczestniczył w szarży pod Somosierrą. Teraz autorzy Pan J .Laske i R. Małowiecki udowadniają z dużym prawdopodobieństwem, że uczestniczył. .R Bielecki nie wymienia go wśród uczestników szarży. Tylko Toedwen dwukrotnie wspomina Dobieckiego, więc nie ma powodu, aby mu nie wierzyć. Mnie się wydaje, że sprawę można wyjaśnić odszukując stan służby Dobieckiego w archiwach francuskich. W jednym z listów Dobiecki opowiadając o pewnym wydarzeniu pisze "...To wszystko mam w mym stanie służby zaznaczone" - tak więc powinna być tam informacja o jego udziale w szarży. Jeśli ktoś wie, gdzie można znaleźć ów stan służby to proszę o informację.

Autor:  Zenobi [ 7 maja 2017, o 21:49 ]
Tytuł:  Re: Wincenty Dobiecki

Tyle tylko, że było dwóch Dobieckich - Wincenty i Wojciech. Wincenty był pod Somosierra.

Autor:  cechma [ 30 gru 2019, o 21:07 ]
Tytuł:  Re: Wincenty Dobiecki

Okazuje się, że stan służby Wincentego Dobieckiego jest w "Źródłach do historii ...." Rembowskiego w wydaniu oryginalnym.
Somosierra jest wymieniona, ale nie ma informacji o tym czy był w 3 szwadronie.
Wincenty Dobiecki odznaczył się też Hiszpanii w bitwie czy potyczce pod Carbonerro. Czy może ktoś wie, gdzie można znaleźć informacje o tym wydarzeniu.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/