https://napoleon.org.pl/forum/

Bogowie Wojny - Napoleon; system bitewny.
https://napoleon.org.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=1237
Strona 1 z 12

Autor:  Torgill [ 11 sty 2014, o 15:24 ]
Tytuł:  Bogowie Wojny - Napoleon; system bitewny.

Wszystkich zainteresowanych rozgrywaniem bitew w czasach napoleońskich chciałem zachęcić do zapoznania się z autorskim systemem bitewnym Bogowie Wojny - Napoleon.
„Bogowie Wojny – Napoleon” to historyczny system bitewny pozwalający na rozgrywanie walk w okresie od początku rewolucji francuskiej, do końca epoki napoleońskiej, za pomocą modeli żołnierzy. Jego głównym założeniem jest prostota opanowania zasad i przyjemność z grania przy zachowaniu sporej dawki realizmu, przede wszystkim w kwestii dowodzenia oddziałami i odzwierciedlenia dylematów oraz napięcia psychologicznego, jakiemu poddawani byli generałowie.
„Bogowie wojny – Napoleon” składają się z dwóch osobnych części: „batalionowej”, w której podstawową jednostką jest batalion piechoty/szwadron jazdy oraz „dywizyjnej”, w której podstawową jednostką jest brygada, tworząca dywizje piechoty i jazdy.
Część batalionowa umożliwia rozgrywanie bitew, w których brało udział od kilku do kilkunastu tysięcy żołnierzy. Część brygadowa umożliwia odtworzenie największych starć epoki, w których łączna liczba żołnierzy liczona była w setkach tysięcy.
BW-N mają bardzo rozbudowany system dowodzenia i ciekawie rozwiązaną walkę i strzelanie.
W tej chwili trwają jeszcze nad nim prace, istnieje bardzo zaawansowana wersja BETA. Wszelkie uwagi doświadczonych graczy i napoleonistów, mogące poprawić jego jakość są bardzo mile widziane. Najnowszy podręcznik testowy będzie już niedługo dostępny do ściągnięcia.

Wszelkie informacje o grze można znaleźć na jej oficjalnym blogu:
http://bogowiewojny.wordpress.com/
Tam znajdują się opisy bitew, armii, skrót zasad i inne informacje.

Wklejam kilka fotek dla przykładu:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Autor:  Torgill [ 21 sty 2014, o 21:23 ]
Tytuł:  Re: Bogowie Wojny - Napoleon, autorski system bitewny.

Nadszedł ten moment, że trzeba zrobić mały krok do przodu. Z wielką przyjemnością chciałbym zaprosić Was do wzięcia udziału w niewielkiej kampanii crowdfundingowej podręcznika Bogów Wojny - Napoleon.

http://www.myseed.pl/project/show/bogowie-wojny-napoleon-druk-20-egzemplarzy-podr-cznika-historycznej-gry-bitewnej.html

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Postanowiłem rozpocząć kampanię crowdfundingową, aby wydrukować 20 egzemplarzy podręcznika. To mało, ale na start więcej nie jest potrzebne. Warto zatem się spieszyć, żeby zdążyć zamówić swój egzemplarz :)

Ponieważ drukowanie w nieco większych ilościach pozwoli na niewielkie zniżki, więc postanowiłem, aby zaoferowana cena była nieco mniejsza od tej, za jaką wydrukowalibyście podręcznik samodzielnie (zakładając oczywiście, że wydrukujecie go z kolorowymi stronami). Będzie w nim kilkanaście stron kolorowych, a cała książka będzie oprawiona. Objętość to maksymalnie 110 stron - wszystko teraz zależy od składu. Dodatkowo dorzuciłem jeszcze kilka innych opcji wpłat, z różnymi bonusami, mniej, lub bardziej zwariowanymi :)

Kampania trwać będzie jeszcze 39 dni, natomiast koniec prac nad podręcznikiem, druk i wysyłka dla zamawiających przewidziane są na maj.

Przedmiotem kampanii jest batalionowa wersja książki, opisywana w ostatnich bitwach, w której jedna podstawka piechoty symbolizuje 600 żołnierzy, a jedna podstawka jazdy to 300 kawalerzystów. 1 tura to około 10 minut czasu gry, a 1cm pola bitwy, to około 33 metrów terenu, zatem 30cm to około kilometra.

Mam nadzieję, że pomysł przypadnie Wam do gustu. Zachęcam do wspierania i zamawiania podręczników. Trudno wyobrazić sobie tańsze rozgrywki w epoce napoleońskiej.

Więcej informacji na temat gry, tego jak wygląda podręcznik i relacje z następnych testów na oficjalnym blogu gry: http://bogowiewojny.wordpress.com

Autor:  Torgill [ 24 sty 2014, o 17:46 ]
Tytuł:  Re: Bogowie Wojny - Napoleon, autorski system bitewny.

Na oficjalnym blogu gry pojawiła się kolejna relacja z testowej walki, tym razem z "Bitwy o Kotlinę", gdzie 15.000 Francuzów i Polaków biło się z tak samo licznymi Rosjanami i Anglikami.
Oprócz opisu zamieściłem tam pokaz slajdów, jako nową formę prezentacji fotek (na próbę).

Link:
http://bogowiewojny.wordpress.com/2014/01/24/bitwa-o-kotline/

Fotki na zachętę:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Autor:  Torgill [ 29 sty 2014, o 17:56 ]
Tytuł:  Re: Bogowie Wojny - Napoleon, autorski system bitewny.

Kolejne informacje na blogu dotyczące zasad gry, tym razem walki w terenie zabudowanym:

http://bogowiewojny.wordpress.com/2014/01/29/walka-w-terenie-zabudowanym/

Autor:  Torgill [ 31 sty 2014, o 04:50 ]
Tytuł:  Re: Bogowie Wojny - Napoleon, autorski system bitewny.

Przybywa graczy, dzięki czemu stoczyliśmy ostatnio sporą bitwę z udziałem Rosjan, Prusaków, Francuzów i Polaków.
Starcie przybrało niesłychanie szybki i zacięty charakter, z wieloma zwrotami akcji. Udowodniło też, że zostały tylko minimalne, kosmetyczne poprawki do "silnika" gry, a resztę czasu można już użyć na polepszanie list armii, warstwy graficznej, ciekawostek historycznych itd.
Link do relacji:
http://bogowiewojny.wordpress.com/2014/01/31/bitwa-o-inzynierno/
Wszelkie informacje, co do następnych bitew i pokazu będą na blogu, a tymczasem zachęcam do przeczytania i głównie obejrzenie relacji z bitwy, jest tam sporo fajnych fotek autorstwa Dardzina.
Tradycyjnie kilka przykładowych na zachętę:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przypominam jednocześnie, iż trwa nasza mała kampania crowdfundingowa, polegająca na wydaniu 20 egzemplarzy podręcznika do naszego systemu. Oto link:
http://www.myseed.pl/project/show/bogowie-wojny-napoleon-druk-20-egzemplarzy-podr-cznika-historycznej-gry-bitewnej.html

Autor:  Torgill [ 4 lut 2014, o 15:48 ]
Tytuł:  Re: Bogowie Wojny - Napoleon, autorski system bitewny.

Dzisiaj na blogu kilka nowych informacji, zapowiedź czwartkowej bitwy, ale przede wszystkim rozważania na temat tabeli walki (ostatnio zmodyfikowanej) oraz zasady strzelania do walki, nad którą od pewnego czasu mocno się głowimy.

http://bogowiewojny.wordpress.com/2014/02/04/kilka-informacji/

Obrazek

Autor:  Torgill [ 6 lut 2014, o 04:43 ]
Tytuł:  Re: Bogowie Wojny - Napoleon, autorski system bitewny.

Oto zupełnie cieplutka, niczym świeże bułeczki, relacja z wczorajszej "Bitwy o Rokitniki". Jednej z ostatnich rozgrywanych w scenerii zimowej, ale w końcu nawet na dworze jest luty ;)

Bitwę rozgrywaliśmy według jednego z nowo wprowadzonych do gry scenariuszy. W tym, który wykorzystaliśmy, o nazwie "Waterloo" (to tylko nazwa scenariusza, a nie odtworzenie bitwy), każda ze stron może otrzymać posiłki, które przybywają na 6+ od 3 tury. Kto wyrzuci jako pierwszy, ten dostaje posiłki, a druga strona musi czekać kolejne 3 tury, zanim może rzucać na przybycie swojego wsparcia! Oczywiście co turę trudność rzutu zmniejsza się, 5+, potem 4+ i potem... nic. Jak nie wyrzucisz 4+ to posiłki nie przychodzą.

Z wielką chęcią stwierdzam, że ze wszystkich bitew, jakie dotychczas rozegraliśmy w oparciu o batalionowe zasady, ta była najbardziej emocjonująca, pełna zwrotów akcji, niesamowitych rzutów i dobrej taktyki.

Zachęcam do lektury.
Link: http://bogowiewojny.wordpress.com/2014/02/06/bitwa-o-rokitniki/

Tradycyjnie kilka fotek na zachętę:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Autor:  Torgill [ 13 lut 2014, o 04:50 ]
Tytuł:  Re: Bogowie Wojny - Napoleon, autorski system bitewny.

Na blogu pojawił się kolejny, obiecywany raport bitewny, po raz pierwszy na taką skalę w walce wzięli udział Brytyjczycy.
Zapraszam do przeczytania, oglądania i komentowania przebiegu Batalha de la Villa Conejitos:
http://bogowiewojny.wordpress.com/2014/02/13/raport-bitewny-batalla-de-la-villa-conejitos/

Tradycyjnie kilka fotek na zachętę:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Autor:  Torgill [ 15 lut 2014, o 23:04 ]
Tytuł:  Re: Bogowie Wojny - Napoleon, autorski system bitewny.

Z wielką przyjemnością chciałbym poinformować, że potwierdzony został pokaz systemu Bogowie Wojny - Napoleon, podczas poznańskiego Pyrkonu!

Szczegóły na blogu:
http://bogowiewojny.wordpress.com/2014/02/15/bogowie-wojny-napoleon-na-pyrkonie/

Autor:  Torgill [ 7 mar 2014, o 04:00 ]
Tytuł:  Re: Bogowie Wojny - Napoleon; system bitewny. Pokaz na Pyrko

Po zapowiadanej, krótkiej przerwie, wracamy do relacji z bitew. W tym czasie ekipa nie próżnowała, czego efekty można zobaczyć na zdjęciach, przedstawiających najnowszą fotorelację z bitwy.
Mieliśmy wczoraj przyjemność rozegrać fikcyjną "Batalla del Jueves".
Opis tradycyjnie na blogu:
http://bogowiewojny.wordpress.com/2014/03/07/batalla-del-jueves/

Kilka fotek na zachętę:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Strona 1 z 12 Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/