https://napoleon.org.pl/forum/

Legion of Honor
https://napoleon.org.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=1302
Strona 1 z 1

Autor:  Chevau-léger [ 16 sty 2015, o 10:53 ]
Tytuł:  Legion of Honor

Chcę zwrócić uwagę na ciekawą grę, która się ostatnio ukazała (po wielu latach zapowiedzi). Oto strona wydawnictwa:

https://clashofarms.com/

W kilku zdaniach: w tej grze (hybrydzie gry karcianej i strategicznej, lecz bez planszy), nazywanej przez autorów grą przygodową - wcielamy się w rolę wiarusa napoleońskiego (grognard) i odbywamy cały szlak bojowy począwszy od wojen rewolucyjnych po kampanię 100 dni według jednego z trzech dostępnych w grze scenariuszy. Gra jest tak skonstruowana, że jesteśmy od początku przyporządkowywani do jednego z korpusów armijnych i potem, w miarę wydarzeń historycznych i naszych wyborów (w jakiejś mierze ograniczonych profesją żołnierską) przemierzamy drogę kariery, będącej udziałem wielu żołnierzy, którzy od szeregowca doszli do wielkich zaszczytów czy rang. Jest o tyle łatwiej, że zaczynamy w randze sierżanta bądź podporucznika. Chociaż nie ma gwarancji sukcesu - może nam przypaść w udziale również los tych bezimiennych leżących w mogiłach rozsianych wszędzie tam gdzie walczył Cesarz - od Egiptu/Hiszpanii aż po Rosję.

Rzecz jest godna polecenia "zatwardziałym bonapartystom" i wdzięcznym dopełnieniem dyskusji przy towarzyskich spotkaniach tychże. Można w nią grać samemu (jest wariant jednoosobowy) oraz w kilku wiarusów (wtedy możliwe są m.in. opcje pojedynków bronią białą lub palną pomiędzy graczami).Więcej szczegółów:

https://www.facebook.com/legionofhonorgame

Autor:  FortGier.pl [ 13 maja 2015, o 15:23 ]
Tytuł:  Re: Legion of Honor

Jako że miałem okazję zagrać w tą grę, podzielę się swoimi wrażeniami.
Gra ciekawa, graliśmy w 8 osób (teoretycznie gra do 6 osób) i bez problemu dało radę. Tury szły szybko, nikt się nie nudził. Plus za elastyczność co do ilości graczy. W ogóle myślę, że ta gra właśnie nadaje się na zabawę w większą ilość osób, najlepiej zainteresowanych epoką. Nie wiem, czy przy dwóch czy trzech byłoby tak fajnie (nie mówiąc już o graniu solo). My się dobrze bawiliśmy. Gra ma klimat i nie tylko chodzi o ważne wydarzenia historyczne, czy bardzo ładnie wykonane karty. Po prostu stwarzają one fajny scenariusz gry. Tak się układało, że jeden z Kolegów ciągle zajmował się plądrowaniem jakichś piwniczek z winem, drugi słabował na zdrowiu i poświęcał się pracy w sztabie, ja z kolei wciąż wyzywałem na pojedynki nieuczciwych kupców... :lol:
Jeśli chodzi o wady, to pewnie wielu będzie przeszkadzał mały stopień decyzyjności w grze. Właściwie to decydujemy o tym, w której armii chcemy służyć (ważne, które uczestniczą w większej ilości ważnych wydarzeń/bitew) i w czasie pojedynków o kolejności zagrywanych kart wypad/zasłona/odpowiedź. No, teoretycznie podczas bitew najczęściej od nas zależy, czy np. chcemy bronić orła, czy uciekamy... ale kto by nie bronił :D Poza tym po prostu wykonuje się polecenia z kart i rzuca kostkami.
Jeśli komuś to bardzo nie przeszkadza, a do tego potrafi wczuć się w klimat epoki, to myślę, że będzie z tej gry zadowolony. Zwłaszcza, jeśli może w nią pograć w większym gronie.

Pozdrawiam
Konrad

Autor:  Kloses [ 7 paź 2015, o 15:01 ]
Tytuł:  Re: Legion of Honor

Bardzo fajna gra, mam nadzieje ze bede mial okazje keidy s w to zagrac jeszcze, zastanawiam się sam nad kupnem jej.

Autor:  aleksander07 [ 20 cze 2016, o 14:36 ]
Tytuł:  Re: Legion of Honor

Ja tylko wypłacę trochę gotówki na zdrowy kręgosłup gdańsk i jestem w stanie od kogoś odkupić tą gierkę jak ktoś już ma na sprzedać, komuś się znudziła, albo nie podoba. Tylko proszę o informację najlepiej na priv.

Autor:  Chevau-léger [ 20 cze 2016, o 16:10 ]
Tytuł:  Re: Legion of Honor

Popatrz tutaj:
http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?f=119&t=14832

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/