https://napoleon.org.pl/forum/

Napoleon Total War
https://napoleon.org.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=178
Strona 1 z 3

Autor:  Louis Nicolas [ 27 lut 2010, o 22:53 ]
Tytuł:  Napoleon Total War

Taka ciekawostka może kogoś zainteresuje - znana seria gier ma nowe dziecko (już kiedyś zapowiadane) - Napoleon Total War :!:

Recenzja

Możliwość kupna


Obrazek

Autor:  adek [ 20 kwi 2010, o 16:56 ]
Tytuł:  Re: Napoleon Total War

jestem zawziętym fanem serii total war, niestety do gry Medieval II Total War. Późniejsze gry czyli empire IW i Napoleon TW juz nie maja tego samego klimatu co poprzedniczki, do tego konieczne połączenie ze steamem zepsuło do końca zabawe.

Autor:  grenadier [ 16 maja 2010, o 12:09 ]
Tytuł:  Re: Napoleon Total War

Russian Guard Heavy Artillery .Producent;Zvezda.Figurki w skali 1:72/plastik/.

Autor:  Gipsy [ 2 lut 2011, o 04:57 ]
Tytuł:  Re: Napoleon Total War

Napoleon Total War
Załącznik:
Total War.jpg

Samodzielna gra z cyklu Total War. Akcja gry scisle powiazana z historia podbojow Napoleona Bonaparte od pierwszych kampanii we Wloszech po bitwe pod Waterloo.
Producentem gry jest firma Creative Assembly.
Gra podzielona jest na trzy kampanie;
wloska (1796 - 1797)
egipska (1798 - 1800)
europejska (1805 - 1812)
Gra pozwala na udzial w bitwach takich jak: Lodi, Arcole, Bitwa pod Piramidami, Borodino, Waterloo czy Bitwa pod Trafalgarem.
Gra jest w pelnym trojwymiarowym wymiarze (3D) i uwzglednia szczegolowe mapy z kazdej kampanii.
Załącznik:
total-war 1.jpg

Załącznik:
total war 2.jpg

Załącznik:
total war 3.jpg

Załącznik:
total war 4.jpg

Załącznik:
total war 5.jpg

Załącznik:
total war 6.jpg

Autor:  Baldauf [ 2 lut 2011, o 17:37 ]
Tytuł:  Re: Napoleon Total War

Bardzo piękne rozwiązanie graficzne. Te chwasty na czwartym obrazku - dosłownie "...żywa..." łąka gdzieś na niewysokim wzgórku. Tego rodzaju gry jakoś mnie nie pociągają - wolę mapę, lub te w wersji heksagonalnej jak "Pułtusk" czy "...grande Savary..." o Ostrołęce w 1807 roku - ale z ciekawością oglądam ilustracje.
...a są wśród bywalców forum gracze np. w "Bonaparte" na mapie (zaczynałam na wersji francuskiej, aktualnie grywam w polską, świetnie wpływa na "...ruszanie głową...")

Autor:  Chevau-léger [ 2 lut 2011, o 19:48 ]
Tytuł:  Re: Napoleon Total War

Uzupełnię może informację władcy Oceanii ;) na temat Napoleon:Total War. Istnieje dodatek do tej gry, który dodaje kampanię na Półwyspie Iberyjskim oraz bitwy do samodzielnego rozegrania (np. Frydland).

Gry strategiczne poświęcone epoce to zupełnie odrębny temat, któremu możnaby poświęcić niejeden wątek. Akurat te o których wspomina przedmówczyni (jak rozumiem "Ostrołęka" oraz inne gry w systemie napoleońskim TiS-u) nie należą do moich najbardziej ulubionych. Z kilku powodów, nie warto się nad tym tutaj rozpisywać. Warte polecenia są natomiast gry OSG Kevina Zuckera, właśnie ukazała się nowa, "Four Battles" w jakiejś mierze kontynuacja Habit of Victory (ostatnia o kampanii 1807 r., ta nowa chyba też o kampanii 1806-1807). Jest to cała seria gier kampanijnym, dowodzimy brygadą/dywizją wzwyż. Jakkolwiek wysoko cenione, są to gry bardzo czasochłonne. Jest bardzo dobra gra Napoleon's Triumph (o bitwie pod Austerlitz). Jest Dos de Mayo o powstaniu madryckim 1808 r. itp. itd. Wojny napoleońskie są wdzięcznym tematem dla twórców gier...

Autor:  Baldauf [ 3 lut 2011, o 18:53 ]
Tytuł:  Re: Napoleon Total War

...znów coś mi szaleje "...cytuj..." więc pozwolę sobie tak:
Czy można poprosić o drobną informację - gdzie można nabyć "Four Battles" i jakie są do niej wymagania sprzętowe - jakie parametry komputera, szczególnie karta graficzna.
W "Bonapartego" grywam z przyczyn niejako "...przyziemnych...".
Pozdrowienia

Autor:  Chevau-léger [ 3 lut 2011, o 19:01 ]
Tytuł:  Re: Napoleon Total War

Nieporozumienie: gry strategiczne, które opisywałem (oprócz Napoleon:Total War) to strategiczne gry planszowe. podobnie chyba jak "Bonaparte".

Autor:  Baldauf [ 3 lut 2011, o 20:15 ]
Tytuł:  Re: Napoleon Total War

...dziękuję za informację, po prostu za szybko i nieuważnie przeczytałam tekst. Domyślam się już o co chodzi, nie pamiętam dobrze ale chyba czytałam nawet bardzo przychylną recenzję.
Dziękuje i przepraszam.
A "Bonaparte" to gra planszowa - na faktycznej mapie Europy (w wersji polskojęzycznej, we francuskojęzycznej są mapki pomocnicze, a la mapki konturowe i można rysować swoje manewry - jest nawet punkt "...strata kuriera..." - tu miałam "...historycznego pecha..." i straciłam w czasie "...kampanii pruskiej 1807..." uf...) trzeba się dobrze nabiedzić by wojsko utrzymać, dać mu wyżywienie, przemaszerować przez niezbyt spokojne krainy, jest też (w polskojęzycznej nie ma dodatkowych kostek "...nieprzewidywalne...") dwunastopolowa kostka pogody gdzie mamy "...ulewy...suszę...mróz...powódź..." i tym podobne, a wpływające na przebieg kampanii zdarzenia losowe (nie wiadomo na które pole kostka upadnie - jeśli w czasie kampanii letniej; poza górami oczywiście; pada na pogodę zimową rzut się powtarza i są to zjawiska ekstremalne np. katastrofalna susza i nie ma paszy dla koni lub gwałtowne ulewy - co jak wiadomo w kampanii austriackiej 1809 roku mocno skomplikowało życie). Jako że są manewry w całej Europie jest również wojna rosyjsko-turecka gdzie można sobie "...pogdybać...".
W sumie bardzo zajmujące - latem czasem jedno "...podejście..." trwa dwa, trzy wieczory (plus zaglądanie do źródeł by nie "...palnąć gafy..." w działaniach strategicznych poza wojennymi np. w handlu lub w żegludze (są przemytnicy broni i angielscy tzw. łowcy księżyca).
Widać ten rodzaj "...wojny..." mi odpowiada, gdyż mam również francuską wersję (słyszałam,iż jakaś firma "...przymierza się..." do wydania wersji polskojęzycznej bodajże pod nazwą "Strategia") "Bitwę o sztandar" coś w rodzaju historycznego "...samotnika..." gdzie układa się plan bitwy z rozrzuconych uprzednio kart i trzeba umiejęnie bronić, lub zdobywać rzeczony sztandar. W sam raz dla jednej osoby.
Pozdrowienia

Autor:  Napoleon8898 [ 17 mar 2011, o 08:52 ]
Tytuł:  Re: Napoleon Total War

Zamierzam już od lutego 2010 r. kupić ale na początek muszę coś pozałatwiać w innych sprawach widziałm u kolegi i można się poczuć jak generał.Lub jak admirał :)

Strona 1 z 3 Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/