https://napoleon.org.pl/forum/

Poniatowski na 5 gwiazdek
https://napoleon.org.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=944
Strona 1 z 1

Autor:  Prince Poniatowski [ 1 maja 2013, o 23:49 ]
Tytuł:  Poniatowski na 5 gwiazdek

Dobra informacja dla fanów gier komputerowych. W popularnym Napoleon: Total War pojawia się obok innych polskich akcentów (Legionów Polskich, Legii Cisalpińsko - Lombardzkiej, Polskich Lansjerów Gwardii i 7. pułku lansjerów) możliwość rekrutacji polskiego dowódcy - ks. Poniatowskiego (oczywiście twórcy nie zadali sobie trudu zdobycia portretu i trzeba się zadowolić grafiką), ale udało mi się to bynajmniej po wielu miesiącach gry i dopiero po zdobyciu Warszawy. Szkoda, że jest to jeden z nielicznych symboli jakże olbrzymiego wkładu Polaków w tamtą epokę. Miejmy nadzieję, że jeżeli gra doczeka się kontynuatorki, to twórcy bardziej się przyłożą i tym razem nie zapomną o Polakach...
Załącznik:
2012-08-10_00002.jpg

Autor:  Murat [ 6 maja 2013, o 21:30 ]
Tytuł:  Re: Poniatowski na 5 gwiazdek

W tej grze jest też modyfikator stworzony przez graczy (nie pamiętam nazwy), w którym jest grywalne Księstwo Warszawskie. Tak więc polskich akcentów nie brakuje.

Autor:  Prince Poniatowski [ 6 maja 2013, o 22:03 ]
Tytuł:  Re: Poniatowski na 5 gwiazdek

Takich modów są setki, ale wiadomo, że dodatki dotrą do... 5% graczy? A reszta nadal będzie przekonana, że Polacy nie wnieśli nic w epokę i nawet nie warto sobie nimi zaprzątać głowy...

Autor:  bonzo [ 7 maja 2013, o 23:46 ]
Tytuł:  Re: Poniatowski na 5 gwiazdek

Gdyby się zastanowić... to w skali Europy i Świata Polacy nie wnieśli do przebiegu Epoki aż tak wiele, jak byśmy chcieli (nazwanie dwóch wojen "polskimi", legiony, san domingo, Somosierra, a także V i VIII korpus WA to w moim odczuciu niedużo). Co innego jeśli by spojrzeć na naszą własną historię, ale czy jest sens krzyczeć, że "Polska mistrzem Polski"? :)
Gra, jak wiadomo, serwuje pewne polskie akcenty. Ich ilość jest wystarczająca - odpowiada w sam raz skali miniaturyzacji jakiej poddano ówczesny świat. Fakt, że Poniatowskiego można rekrutować po wyzwoleniu regionu warszawskiego jest już i tak miłym ukłonem w kierunku wierności realiom historycznym :)

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/