https://napoleon.org.pl/forum/

Napoleonic war - bitwa liniowa
https://napoleon.org.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=946
Strona 1 z 1

Autor:  Gipsy [ 6 maja 2013, o 18:46 ]
Tytuł:  Napoleonic war - bitwa liniowa

Napoleonic war - bitwa liniowa.
Moze ktos mnie oswieci, o co tu chodzi. Wszyscy biegaja, strzelaja, niewiadomo kto do kogo.
Na czym ta gra wogole polega?

>> http://www.youtube.com/watch?v=_h-r0_7dsls

Autor:  bonzo [ 8 maja 2013, o 11:48 ]
Tytuł:  Re: Napoleonic war - bitwa liniowa

Jest to mod do całkiem udanej gry Mount&Blade, która u swoich początków została osadzona w klimatach około-średniowiecznych.
Modyfikacja ma na celu stworzenie pola bitwy w wersji napoleońskiej. Każdy użytkownik loguje się, przyjmuje jakiegoś awatara i "hajże na Soplicę" :)
Ludzie gromadzą się w jakiś klany, których celem jest wirtualna rekonstrukcja rzeczywistej rekonstrukcji. Biegają zatem swoimi awatarami, starają się ustawiać w linie no i walczyć. Jak wychodzi to w praktyce, widać na filmiku :)

Autor:  -VEINRUS- [ 24 sie 2013, o 12:55 ]
Tytuł:  Re: Napoleonic war - bitwa liniowa

Witam Panów,

Tak, gra była tworzona przez turecki zespół, która miała na celu stworzenie gry w realiach średniowiecza. Gra tak prosty silnik, że powstawało wiele modyfikacji pod nią. Początkowo zbliżone średniowieczu. Pierwsza odsłona gry pozwalała na samotną rozgrywkę na mapie, ponieważ nie pomyślano o grze zespołowej, bo takowej nie mieli na myśli.

Z czasem gra zyskała popularność i wyszła druga część „Mount & Blade: Warband”. Ta odsłona gry pozwoliła na grę przez Internet, co za tym idzie grę zespołową. Od ponad 2,5 roku istnieją klany, czy to o zarysie średniowiecza, za czasów potopu lub moim zdaniem fantastycznie trafiona modyfikacja epoki napoleońskiej: DLC „Napoleonic Wars” (w skrócie nazywane przez graczy NW).

Teraz czekamy na odsłonę nowego moda z tej pięknej epoki „L’Aigle”. Plusem tej modyfikacji jest to, że będzie bezpłatna. Napoleonic Wars jest modyfikacją płatną w granicach 9,99€ = 40+PLN.

Dlaczego mówię my, ponieważ sam należę do takiego kalnu/regimentu – Pułk 4. Piechoty Xięstwa Warszawskiego. Mamy dobry kontakt z GRH P4PXW.

O L’Aigle mogą państwo poczytać tutaj: http://forums.taleworlds.com/index.php?topic=195571.0
Jeżeli ktoś chciałby zobaczyć pracę wykonaną już nadzień dzisiejszy, proszę znaleźć „Ingame Screenshots” i kliknąć spoiler.


Pozdrawiam,
wirtualny ppłk VEINRUS

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/