https://napoleon.org.pl/forum/

NapoleonV
https://napoleon.org.pl/forum/viewtopic.php?f=8&t=1463
Strona 1 z 2

Autor:  Marco [ 7 cze 2017, o 10:01 ]
Tytuł:  NapoleonV

Szanowni Państwo,
Chciałbym z pomocą forum prosić Administratorów o zainteresowanie się problemem serii wydawniczych , których publikację rozpoczęło wydawnictwo NapoleonV, a które zostały przerwane bez żadnej informacji kiedy będą kontynuowane. Chodzi między innymi o "Historię konsulatu i cesarstwa" Thiersa, a także inne pozycje dotyczące epoki napoleońskiej. Wydawnictwo Pana Marszałka coraz dynamiczniej rozwija się i weszło w wiele nowych obszarów historii ( na pewno odgrywały tu rolę także względy ekonomiczne) ale wydaje mi się, iż swój początkowy rozwój zawdzięcza także nam miłośnikom epoki napoleońskiej i kontynuowanie dalszego ciągu rozpoczętych publikacji byłoby oznaką szacunku dla czytelników, którzy zainwestowali niemałe przecież środki na rozpoczęte książki.

Pozdrawiam

Autor:  sewer [ 7 cze 2017, o 14:58 ]
Tytuł:  Re: NapoleonV

Dyskusję nad zmianą tematyki historycznej oraz zaniechania przez wydawnictwo niektórych tytułów napoleońskich można prześledzić na stronie http://www.historycy.org w zakładce poświęconej wydawnictwu NapoleoV. Konkluzja jest ogólnie taka, że się np. Thiersa nie opłaca się wydawać dla 200 nabywców, tak samo z Omanem. Wstrzymanie wydawania jest spowodowane przede wszystkim względami ekonomicznymi. Oczywiście można ciągle monitować o dalsze wydawanie wstrzymanych serii, ale jak na razie bez rezultatu.

Autor:  Marco [ 7 cze 2017, o 15:18 ]
Tytuł:  Re: NapoleonV

Dziękuje za informację. Natomiast tłumaczenie wydawnictwa wydaje się co najmniej niepoważne. Mam praktycznie wszystkie ich książki, wydałem na nie krocie , na początku wydawano praktycznie tylko pozycje z naszej epoki i to My spowodowaliśmy jego rozwój. Poza tym zawarto ze mną swoistą umowę na wydanie całości. Gdybym wiedział, że wydawca jest niepoważny nie zainwestowałbym w wydane tomy. Oszukano mnie. Na moje pieniądze i dobrą opinię nie mają co liczyć.

Autor:  sewer [ 7 cze 2017, o 15:37 ]
Tytuł:  Re: NapoleonV

Też mam sporo ich książek z epoki napoleońskiej i też jestem rozczarowany, że prawdopodobnie nie skompletuję całego Thiersa czy Omana (ciągle się łudzę, że jednak kiedyś). Poczekamy, zobaczymy.

Autor:  Marco [ 7 cze 2017, o 16:18 ]
Tytuł:  Re: NapoleonV

Jest ekonomia, jest i coś takiego jak przyzwoitość. Nie wierzę, że Pan Marszałek kalkulował Thiersa albo Omana na 20 albo 200 tysięcy odbiorców. Na pewno napiszę do niego co na ten temat myślę.

Autor:  Zenobi [ 8 cze 2017, o 08:51 ]
Tytuł:  Re: NapoleonV

Sprawa wydania całego Thiersa i Omna wydaje mi się przegrana i łatwo mogę wyobrazić sobie przyczyny tej porażki, ale szczególnie mnie martwi, że wydawnictwo sygnowane imieniem Napoleona jakby zaniechało wydawania tematyki napoleońskiej, która nie pojawia się nawet w "obrazkowych" ospreyach. Czyżby tematyka ta miała tak mało odbiorców, podczas gdy II wojna światowa zawala wszystkie półki w księgarniach i znajduje ciągle czytelników? Bardzo mnie to dziwi.

Autor:  napoleonv [ 8 cze 2017, o 11:44 ]
Tytuł:  Re: NapoleonV

Oczywiście nie kalkulowaliśmy Thiersa i Omana na 20 tys. osób, ale na 500. Niestety w obu przypadkach liczba ta sięgnęła nieco ponad 200.

Zapewne każdy z Was pracuje i za swoją pracę chce otrzymać wynagrodzenie.
Co ma napisać wydawca osobom zaangażowanym w projekty które przynoszą straty? Niestety nie otrzymacie zapłaty bo książki które zrobiliście przynoszą straty?
Jeśli taki argument do Was nie trafia to nie wiem jaki może trafić.

W oba projekty włożyliśmy bardzo dużo pracy, Czytelnicy jej nie docenili, zdarza się, ale czy to powód żeby nie próbować? Na całe szczęście większość naszych projektów się udaje.

Rzeczywiście mniej wydajemy napoleoników, trochę nasycaliśmy rynek, poza tym zdobyliśmy doświadczenie i już nie będziemy angażować się w tłumaczenie książek o słabej lub niewiadomej jakości co niestety się zdarzało i staranniej będziemy dobierać tytuły.

Jeśli zależy Wam na jakiejś serii, żeby była kontynuowana to trzeba ją reklamować i polecać, macie znajomych, są osoby których kilka pozytywnych słów potrafi zachęcić do wsparcia jakiegoś projektu. Niestety na forach internetowych jeśli już ktoś coś pisze to z pretensją do wydawcy, bo cena wysoka, okładka brzydka, mapek mało itp., zamiast zachęcać to zniechęca się potencjalnych Czytelników, a później pretensja do wydawcy, że nie może dokończyć serii, a przecież już kilkadziesiąt egzemplarzy może zaważyć na tym czy coś jesteśmy w stanie wydać.

Kończąc optymistycznie i pesymistycznie, Oman na razie nie będzie kontynuowany, Thiers mimo wszystko będzie jak tylko zwolnią się nam moce przerobowe (i to już zapowiadałem na forum historycy a znów widzę wpisy osoby które tę moją zapowiedź czytały a pisze coś odwrotnego, po co? nie wiem).

Autor:  Marco [ 8 cze 2017, o 12:03 ]
Tytuł:  Re: NapoleonV

Dziękuje za odpowiedź. Nie czytałem wątku z historyków, stąd moje pytanie. Cieszę się, że chociaż Thiers będzie kontynuowany. To duża sprawa. Kupowałem u Pana książki o tematyce napoleońskiej kiedy jeszcze nie prowadził Pan wydawnictwa tylko antykwariat, można więc powiedzieć,że jako klient przeszedłem wiernie całą drogę jaką Pan przeszedł stąd moje rozgoryczenie z faktu, iż na mojej półce będą tylko kawałki pewnych pozycji. Nie mniej jednak gratuluje sukcesu wydawnictwa, natomiast pozwoli Pan jednak, że zanim kupię I tom jakiejś publikacji poczekam aż wyda Pan drugi (po prostu lubię mieć całość).

Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów w oczekiwaniu na kolejnego Thiersa,

M.J

P.S : Czy mógłby Pan uchylić rąbka tajemnicy czy jeszcze czegoś o naszej epoce można się spodziewać w 2017 ? Może jakieś biografie ...?

Autor:  napoleonv [ 8 cze 2017, o 12:36 ]
Tytuł:  Re: NapoleonV

Przeszliśmy bardzo długą i trudną drogę, mam nadzieję, że jeszcze dłuższa przed nami.

Każdy projekt jest w rękach Czytelników, jeśli I tom jakiegoś projektu się nie sprzeda nie ma co liczyć że pojawi się II, z doświadczenia wiem, że sprzedaż i tak nie będzie dużo większa po wydaniu kompletu, są tematy które po prostu nie interesują Czytelników.

Do Omana może kiedyś wrócimy, może powstanie jakiś serial o wojnie na półwyspie, może Czytelnicy się skrzykną i zrobią dobry pijar i przybędzie trochę nowych osób i będzie dla kogo robić kolejne tomy :)

W tym roku będą na pewno Fortyfikacje KW Belostyka, monumentalna praca, wydana jedynie w maszynopisie, piękna sprawa, tłumacz staje na uszach żeby to wyszło jak najlepiej.
Ponadto będzie kampania wiosenna 1813 w dwóch tomach, I tom czeka już na sprawdzenie.
Będzie Six i jego generalicja, ale to pewnie w przyszłym roku.
Na razie tyle mi przychodzi do głowy, ale mamy tyle projektów, że mogło mi coś umknąć.

Autor:  sewer [ 8 cze 2017, o 12:42 ]
Tytuł:  Re: NapoleonV

Wydawco, do dzieła! Czekam niecierpliwie, choć rozumiem ograniczenia i ryzyko ekonomiczne.

Strona 1 z 2 Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/