Teraz jest 28 mar 2024, o 21:54

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 sty 2022, o 11:23 
Offline
Chevalier
Chevalier

Dołączył(a): 14 lut 2010, o 13:40
Posty: 3567
Panie Krzysztofie darujmy sobie wzajemne złośliwości i polityczne wycieczki, postarajmy się przejść do meritum, czyli postaci Napoleona. mam pytanie ... skąd taka niechętna lub bardziej skłaniająca się ku negatywnej ocenie postawa wobec Napoleona?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 sty 2022, o 12:45 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 21 lip 2011, o 10:46
Posty: 11
Cytuj:
Chyba nie rozumiesz, co napisałeś!


zrobiło się się bardzo milutko i na temat :) Nie przypominam sobie, abyśmy przeszli na "Ty".

Po drugie, dla mnie osobiście jest to dosyć przykre, że Bellona zgadza się na wydawanie książek z ulubionego okresu napoleońskiego z serii HB które bardziej przypominają eseje historyczne, niż dokładny opis działań militarnych (podbudowany solidną bibliografią). Niektóre przemyślenia autora, choćby były nie wiem jak ciekawe, nie mogą zastąpić dokładnego opisu zmagań stron konfliktu. Zamiast tego otrzymujemy obszerne cytowania pamiętnikarzy, które mają za zadanie de facto zastąpienie opisu działań militarnych. Reasumując, otrzymujemy obszerne wielostronicowe cytowania pamiętnikarzy plus ciekawe dywagacje autora, z których jednak wiele jest pozbawionych logiki (vide celowe wysyłanie do Hiszpanii osób, które wzajemnie będą się szachowały i nic nie zdziałają).


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL