Teraz jest 28 mar 2024, o 18:40

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 733 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 74  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 cze 2021, o 20:47 
Offline
Caporal-Fourrier
Caporal-Fourrier

Dołączył(a): 6 lis 2015, o 22:29
Posty: 50
W sumie racja :D :D :D Ale gdyby pisać o życiu seksualnym Napoleona albo o oddziałach SS poczytność byłaby większa :( :( :(


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 cze 2021, o 16:39 
Offline
Vice-roi d'Italie
Vice-roi d'Italie
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 17:37
Posty: 1315
W takim wypadku to pozycja o życiu seksualnym w SS i wpływie nań legendy Napoleońskiej byłaby bestsellerem :lol:

_________________
Trzeba być uprzejmym i dowcipnym wieczorem na balu, a nazajutrz rano umieć polec w bitwie
Stendhal


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 cze 2021, o 21:39 
Offline
Caporal-Fourrier
Caporal-Fourrier
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2021, o 15:31
Posty: 59
Ireneusz napisał(a):
Dziękuję. Obawiam się jednak, że nasza praca jest zbyt niszowa

Panie Ireneuszu ja już książkę zamówiłem i nie mogę doczekać się lektury. Oczywiście posiadam część mówiącą o latach 1807-1809.
Życzę kolejnych tak owocnych prac i wytrwałości w badaniach.

_________________
"Rok 1809. Raszyn"
viewtopic.php?f=3&t=1765


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 cze 2021, o 00:03 
Offline
Caporal-Fourrier
Caporal-Fourrier

Dołączył(a): 6 lis 2015, o 22:29
Posty: 50
Dokładnie :lol: :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 cze 2021, o 17:08 
Offline
Caporal
Caporal

Dołączył(a): 14 cze 2021, o 17:06
Posty: 28
sewer napisał(a):
W wydaniu polskim wzorowanym na angielskim, w przedmowie Anne Brown jest mowa, iż przekład jest skróconą wersją orginału - "Niniejsza książka jest swobodnym przekładem monumentalnego dzieła, z którego za zgodą autora usunęłam wiele nazwisk i szczegółów"

Nabyłam tą książkę, a uprzednio byłam poproszona o drobną konsultację odnośnie zagadnień medycznych. W porównaniu z tekstem francuskim - dużo usterek merytorycznych.
Szpital Gros Caillou chociażby - opisany żenująco, przekład również nie najlepszy.
...i małe pytanie - czy w armii Napoleona były śpiwory :?: :?: :?:
Znalazłam taki passus w tekście.
...a tak a propos nowości.
Warszawski Uniwersytet Medyczny wydał "Chirurgia wojenna w czasach Księstwa Warszawskiego" - coś musiałam robić skazana przez rok tylko na dom i pracę.
Nie wiem jak będzie z dostępnością, ale podpisałam licencję na Creative Common dla bibliotek i czytelni naukowych.
Pozdrowienia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 cze 2021, o 20:32 
Offline
Caporal-Fourrier
Caporal-Fourrier

Dołączył(a): 6 lis 2015, o 22:29
Posty: 50
jacus1944 napisał(a):
Ireneusz napisał(a):
Dziękuję. Obawiam się jednak, że nasza praca jest zbyt niszowa

Panie Ireneuszu ja już książkę zamówiłem i nie mogę doczekać się lektury. Oczywiście posiadam część mówiącą o latach 1807-1809.
Życzę kolejnych tak owocnych prac i wytrwałości w badaniach.


Dziękuję serdecznie za miłe słowa, nawet Pan nie wie jak to jest ważne dla dla kogoś, kto próbuje swoich sił w pisaniu :oops: :oops: :oops:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 cze 2021, o 10:50 
Offline
Caporal-Fourrier
Caporal-Fourrier

Dołączył(a): 4 lut 2014, o 12:54
Posty: 52
Gratulacje!
Książka kupiona i zaraz pierwsze czytanie, takie rozpoznawcze i będą kolejne. Dobre jest rozrysowanie wersji mundurów, bardzo czytelne lepsze moim zdaniem niż w Histoire et Collection czy Editions Heimdal. Czekam na kolejne części.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 cze 2021, o 14:14 
Offline
Caporal-Fourrier
Caporal-Fourrier

Dołączył(a): 6 lis 2015, o 22:29
Posty: 50
armiger napisał(a):
Gratulacje!
Książka kupiona i zaraz pierwsze czytanie, takie rozpoznawcze i będą kolejne. Dobre jest rozrysowanie wersji mundurów, bardzo czytelne lepsze moim zdaniem niż w Histoire et Collection czy Editions Heimdal. Czekam na kolejne części.


Dziękuję, ale przy tempie wydawniczym Napoleon V to będziemy tworzyć aż do stu lat :lol: :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 cze 2021, o 12:54 
Offline
Roi de Danemark
Roi de Danemark
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2010, o 23:58
Posty: 736
armiger napisał(a):
Dobre jest rozrysowanie wersji mundurów, bardzo czytelne .

Często konieczność wymusza dobre rozwiązania, choć nie ukrywam, że najlepszym byłaby prezentacja wszystkich zachowanych materiałów źródłowych na rysunkowych modelach i to tam gdzie to możliwe konno. No cóż, tak krawiec kraje jak mu materii staje. Najważniejsze, że udało się zamieścić większość wiarygodnych relacji o mundurach pułków ułanów z podaniem źródła choćby i w ten sposób. Niżej przykładowa rozkładówka ze wspomnianymi schematami. Dziękuję i pozdrawiam.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 cze 2021, o 14:40 
Offline
Caporal-Fourrier
Caporal-Fourrier

Dołączył(a): 4 lut 2014, o 12:54
Posty: 52
Dokładnie o to chodzi. Może się wydawnictwo spręży troszkę, trzeba mieć nadzieję. Planujecie może Koledzy strzelców konnych?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 733 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 74  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL