Teraz jest 29 mar 2024, o 00:48

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 gru 2010, o 12:27 
Imielnica napisał(a):
Sfotografowałem osobiście epitafia z kościoła oo.Kapucynów z ul.Miodowej lecz przez biurokrację w Muzeum WP w Warszawie się nie przebiłem.

...no to spróbuję ja - brak mi kantorka, więc zadam zasadnicze pytanie kustoszowi czy mogę "...zdjąć..." ów mebelek i później spróbować zrekonstruować
Cieszy mnie iż w Płocku coś się myśli - bo w Warszawie "...u Kapucynów na Miodowey..." mało, że tablice są nieoświetlone ani nie opisane chociażby w historii tej świątyni (a przecież są tam jeszcze epitafia Haukego i Paszkowskiego, w lutym 1831 roku odbyły się dość przyspieszone egzekwie po zgonie gen. Żymirskiego, ciekawa jest krypta którą praktycznie można odwiedzić tylko gdy jest czynna szopka ruchoma czyli raptem czterdzieści dni w roku przez parę godzin każdego dnia) podczas mojej ostatniej bytności w kościele (dobrze, że był otwarty) niestety na mój aparat fotograficzny patrzono dośc koso, zaś zapaszek wskazywał na to iż jest to miejsce przebywania "...bywalców..." pobliskiej garkuchni (niestety przykro to pisać, wspieram sama potrzebujących, ale pijanych nie toleruję)
Pozdrowienia


Góra
  
 
PostNapisane: 29 sty 2011, o 14:30 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 30 lip 2010, o 09:27
Posty: 24
Niedawno miałem okazję przekonać się o popularności i pożyteczności forum gery.pl. Otóż już w roku 2006 podjęte zostały działania mające przywrócić pamięć o gen.Bontemps. Zainspirowany informacjami na ten temat wystąpił z taką inicjatywą p.Mariusz O. z mojej dzielnicy - dawnego majątku Gulczewo. Udało mu się sprawę wynieść na poziom władz miejskich lecz tu spotkał się z niezrozumieniem i brakiem akceptacji. Nawet pewna Rada nic nie zrobiła.

Nie chciałbym zapeszyć choć przesądny nie jestem ale podam, że marzec-kwiecień będzie terminem spodziewanego nieinwazyjnego badania w terenie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 lut 2011, o 11:56 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 30 lip 2010, o 09:27
Posty: 24
Wczoraj na mszy w nowym Imielnickim kościele ks.proboszcz ogłosił, że dostał przesyłkę z któregoś kościoła warszawskiego, która zawierała zdjęcia starego rozebranego w 1935r kościoła. Niesamowite zrządzenie losu zwiastujące powodzenie w przywróceniu pamięci o gen.Bontemps.
Ponadto mój poprzednik Mariusz O. ustalił, że jeszcze w czasach powojennych wisiał w nowym kościele lub na plebanii obraz Św.Piotra przeniesiony z rozebranego starego kościoła a ufundowany przez wdowę po generale Różę. Niestety nie można ustalić co się z nim dzieje w dniu dzisiejszym.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2011, o 22:47 
Offline
Minister Marynarki i Kolonii, duc de l'Empire
Minister Marynarki i Kolonii, duc de l'Empire
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 lut 2010, o 18:34
Posty: 13
Witam,
bardzo się cieszę z takiego obrotu sprawy. Tym bardziej, że zakładając ten temat kilka lat temu, nie sądziłem, że w jakiś sposób "przysłużę" się do ocalenia od zapomnienia miejsca pochówku generała Bontemps.

Cytuj:
Mam prośbę do forumowiczów: widnieje w tym wątku fotografia biurka generała z wyprawy na Moskwę. Jeśli byłaby taka możliwość to prosiłbym o pozwolenie wykorzystania jej w publikacji, ułatwiającej mi kontakt z osobami do których się zwracam. Nie każdemu spora dawka faktów przekazanych ustnie dociera do wyobraźni ze skutkiem natychmiastowym, a wychodząc zostawiłbym taki materiał do przeglądu w wolnej chwili. Podkreślam chodzi mi o publikację bardzo, ale to bardzo mało nakładową (+-100szt o zawartości 1 kartki A4)wydaną własnym sumptem, drukowanie na drukarce od kompa jest kosztowne i niepraktyczne. Sfotografowałem osobiście epitafia z kościoła oo.Kapucynów z ul.Miodowej lecz przez biurokrację w Muzeum WP w Warszawie się nie przebiłem.

Zdjęcia biurka gen. Bontemps są mojego autorstwa. Oczywiście masz pełne pozwolenie na publikacje i moje "błogosławieństwo" :D
Pozdrawiam,
JWK

_________________
W polityce głupota nie stanowi przeszkody.
— Napoleon Bonaparte


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2011, o 23:18 
Offline
Minister Marynarki i Kolonii, duc de l'Empire
Minister Marynarki i Kolonii, duc de l'Empire
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 lut 2010, o 18:34
Posty: 13
Cytuj:
Wczoraj na mszy w nowym Imielnickim kościele ks.proboszcz ogłosił, że dostał przesyłkę z któregoś kościoła warszawskiego, która zawierała zdjęcia starego rozebranego w 1935r kościoła. Niesamowite zrządzenie losu zwiastujące powodzenie w przywróceniu pamięci o gen.Bontemps.


zdjęcie przedstawia kościół jaki istniał do 1935 r. Ciekawy jestem, czy to jest to same zdjęcie?
Pozdrawiam,
JWK


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
W polityce głupota nie stanowi przeszkody.
— Napoleon Bonaparte


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lut 2011, o 14:25 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 30 lip 2010, o 09:27
Posty: 24
Dziękuję za zgodę na publikację, na pewno się przyda, choć byłbym wdzięczny za większy a więc lepszy ich format. Jeśli można to proszę o kontakt na priv.

Tych nowych-starych zdjęć jeszcze nie widziałem, chociaż mam wstępną zgodę na ich obejrzenie. Mam nadzieję, że będę je mógł tutaj udostępnić o co będę zabiegał, co wydaje mi się realne bo proboszczowie dotychczasowej Imielnickiej parafii i obecnej parafii pw.Św.Wojciecha są sprawie przychylni.

Przed chwilą wróciłem właśnie z odwiedzin u bezpośredniej sąsiadki kwatery po byłym kościele,tak przez płot (którego właściwie nie ma). Poznałem się z p.Magdą obeznaną z historią w ogóle i w szczególe. W zasadzie wiem już gdzie należy się spodziewać zasypanej krypty. Mam także zdjęcie miejsca w jego pierwotnym charakterze czyli skwerku. Jak zrobię dobrej jakości skan to je udostępnię.

Kwatera przylega bezpośrednio do starego traktu zwanego od najdawniejszych czasów Gościńcem. I tu można by założyć nowy choć zapewne nie tak imponujący wątek na tym gościnnym portalu napoleon.org.pl ponieważ jak głosi przekaz ustny traktem tym przechodziły wojska napoleońskie a wcześniej także w czasie insurekcji wojska carskie. Jest to solidny bruk z grubo ciosanego kamienia ułożony na podjeździe tak jak i nasza działka, która jest na stoku. Obecnie układano wzdłuż niego kabel światłowodowy, ale nie jestem w stanie stwierdzić czy został naruszony. Natomiast plany są aby ten odcinek również wyasfaltować lecz mam nadzieję, że kryzys to zweryfikuje lub chociaż spowolni.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2011, o 12:04 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 30 lip 2010, o 09:27
Posty: 24
Załączam pozyskaną wczoraj fotografię kwatery po b.kościele w Imielnicy. Stan jak sądzę z lat 60tych, charakter skweru jak widać jeszcze zachowany. Osoby na fotografii to ówczesny proboszcz x.Wacław Jezusek z bratem i jego rodziną. Figura Jezusa postawiona została długo po rozbiórce, kiedy? nie wiem!

No niestety nie da się fotki tu pokazać, jak zmniejszam jej rozmiar w pikselach to wyskakuje mi taki komunikat:
Plik jest zbyt duży, maksymalny rozmiar to 256 KiB.
a jak zmniejszam rozmiar obrazka w kilobajtach to znów pikseli ma za mało:
Wymiary obrazka nie mogą być mniejsze niż 0 x 0 pikseli i większe niż 700 x 1000. Wysłany obrazek ma rozmiar 920 x 618 pikseli.
Sprzeczność jakaś? Niestety nie jestem jakimś małoletnim domorosłym programistą i nie radzę sobie z być może prostymi problemami!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2011, o 14:41 
Offline
Roi de Lituanie et Duc de Valmy
Roi de Lituanie et Duc de Valmy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 10:16
Posty: 515
Fotografia, o której mowa w poprzednim poście.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2011, o 20:56 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 30 lip 2010, o 09:27
Posty: 24
Dzięki Stary, wielkie dzięki :!:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lut 2011, o 19:01 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 30 lip 2010, o 09:27
Posty: 24
Zamieszczam nową-starą fotografię starego kościoła w Imielnicy przy obecnej ul.Gościniec - dawnym trakcie Gościniec.
Druga fotografia przedstawia obraz Św.Piotra fundowany przez małżonkę generała Różę Eleonorę.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL