Teraz jest 28 mar 2024, o 13:32

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1082 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 109  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 lut 2017, o 18:40 
Offline
Chevalier
Chevalier

Dołączył(a): 14 lut 2010, o 13:40
Posty: 3567
Pachoński w "Generał Jan Henryk Dąbrowski" podaje, że były to: 2,3,4 pułk piechoty oraz pułk strzelców konnych Kazimierza Turno.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lut 2017, o 19:19 
Offline
Sergent-Major
Sergent-Major
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2017, o 11:39
Posty: 171
Lokalizacja: Leszno, powiat wschowski, departament poznański
Wielkie dzięki :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lut 2017, o 12:06 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 27 lut 2017, o 11:58
Posty: 4
czy to prawda ze na otwarte rany ,wkladano czerwie aby wyjadly rozkladajaca sie tkanke i wtedy nie postepowala gangrena?
_____
http://www.dekor-24.pl/folie-barwne-translucentne najlepsze moim zdaniem folie barwne jakie są na rynku.


Ostatnio edytowano 6 kwi 2017, o 13:14 przez indor200, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 mar 2017, o 14:40 
Offline
Vice-roi d'Italie
Vice-roi d'Italie
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 17:37
Posty: 1315
pod Frydlandem była jeszcze wydzielona kompania z pułku "towarzyszów" Dziewanowskiego czyli późniejszego 6. puł, pod dowództwem Józefa Droszewskiego.

_________________
Trzeba być uprzejmym i dowcipnym wieczorem na balu, a nazajutrz rano umieć polec w bitwie
Stendhal


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 mar 2017, o 10:24 
Offline
Chef de bataillon
Chef de bataillon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2010, o 19:18
Posty: 415
Czy ktoś kojarzy ile było tematów poświęconych epoce napoleońskiej w teleturnieju "Wielka Gra"? Ja kojarzę temat związany z marszałkami cesarza i samą jego osobą, zastanawiam się czy było ich więcej, i czy ewentualnie ktoś ma jakieś linki do tych odcinków.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 kwi 2017, o 10:52 
Offline
Sergent-Major
Sergent-Major
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2017, o 11:39
Posty: 171
Lokalizacja: Leszno, powiat wschowski, departament poznański
Pytane dotyczące roku 1812 i Kalisza.

Zdobyłem informacje, że w kwietniu, przed przyjazdem króla Hieronima przybyli do miasta generałowie Regnier i Lehog. Pierwszy to na 100% generał Jean Reynier, a drugi?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 kwi 2017, o 13:37 
Offline
Roi de Baviere et de Wurtemberg
Roi de Baviere et de Wurtemberg
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 22:11
Posty: 7371
le Brave des Braves napisał(a):
Pytane dotyczące roku 1812 i Kalisza.

Zdobyłem informacje, że w kwietniu, przed przyjazdem króla Hieronima przybyli do miasta generałowie Regnier i Lehog. Pierwszy to na 100% generał Jean Reynier, a drugi?

Przypuszczalnie saski generał Karl Christian Lecoq (1767-1830).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 kwi 2017, o 14:08 
Offline
Sergent-Major
Sergent-Major
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2017, o 11:39
Posty: 171
Lokalizacja: Leszno, powiat wschowski, departament poznański
a rzeczywiście :) sam szukałem we francuskich :P dzięki serdeczne


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 maja 2017, o 12:39 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 20 lip 2015, o 22:36
Posty: 4
Dzień dobry,
pytanie, które zadam należy najpewniej do nietypowych ale trudno, cóż ryzykuję poza tym, że może pozostać bez odpowiedzi?
Wędrując śladami moich antenatów i antenatek nieustannie wpadam w wir wojen napoleońskich.
Przy okazji tych prywatnych poszukiwań kosztujących mnie masę zdrowia i samozaparcia przetrząsam różne dziwne na pozór miejsca w sieci i nie tylko.
Wydaje się, że archiwalia z tego okresu wędrują przedziwnymi, nie do końca dającymi się skontrolować ścieżkami, które jakąś tam logikę z pewnością mają jednak dla mego ograniczonego umysłu raczej niepojętą.
Nie mając wyjścia grzebię wszędzie i czynię czasem niewielkie odkrycia na własny użytek.
Najpewniej dla osób obeznanych z epoką czyli dla Państwa nie okażą się one nawet odkryciami a jedynie faktami powszechnie znanymi ale cóż, ciągle mam wrażenie, że jeśli potomni sami nie uporządkują wiedzy dotyczącej archiwaliów z epoki to nie uczyni tego nikt.
Pytanie brzmi: czy rozważali Państwo możliwość utworzenia choćby "skrzynki podawczej" dotyczącej ocalałych archiwaliów?
Nawet jeśli zostałaby zarzucona informacjami dla środowiska oczywistymi to zawsze mogłoby się tam trafić coś ciekawego, co być może doczekałaby się rzetelnego skatalogowania a może nawet i opracowania.
Tak z ciekawości retorycznie zapytam czy znane jest Państwu miejsce przechowywania Księgi Rozkazów Pułku Trzeciego Piechoty z lat 1810-1811?
Dla mnie przypadkowe odkrycie tej księgi w AA było sporym zaskoczeniem. :(
Agnieszka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 maja 2017, o 18:31 
Offline
Sergent-Major
Sergent-Major
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2017, o 11:39
Posty: 171
Lokalizacja: Leszno, powiat wschowski, departament poznański
Witam
Mam kolejne nazwisko do rozszyfrowania.
Rzekomy rosyjski generał Argelskoi w 1813 roku brał udział w ofensywie na zachód - macie jakieś propozycje?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1082 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 109  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL