Teraz jest 19 mar 2024, o 13:40

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Apel poległych
PostNapisane: 2 mar 2018, o 16:48 
Offline
Chevalier
Chevalier

Dołączył(a): 14 lut 2010, o 13:40
Posty: 3563
Napoleoniści wszystkich krajów i kolorów skóry łącznie się! Bombardujcie waszymi prośbami wydawnictwo NapoleonV, aby nie zaprzestawało wydawania książek o Cesarzu. Tylko w zmasowanym ataku "na bagnety" damy radę, że jeszcze żyją i chcą czytać o cesarzu jego żołnierze! Do broni! W Waszych rękach ocalenie Cesarza! Wiem , że nie zawiedziecie, mimo tylu ran i blizn znów staniecie do apelu. Wzywam Wam zwycięscy spod Wagram, Austerlitz, Marengo i innych miejsc Naszej chwały! Nie dajmy pogrzebać Cesarza w otchłani zapomnienia!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 mar 2018, o 23:18 
Offline
Général de brigade
Général de brigade
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2010, o 19:07
Posty: 1252
Skąd Twoja teza Sewerze, że polityka wydawnictwa zakłada niewydawanie prac poświęconych epoce? Owszem, w ostatnich nowościach trudno dostrzec interesującą nas tematykę, aczkolwiek z mojej perspektywy trudno ocenić na ile wynika to ze świadomej polityki, wiadomo przecież, że planowana jest (była?) np. publikacja pracy Belostyka dotycząca fortyfikacji.

_________________
Pole bitwy jest miejscem gdzie króluje chaos. Zwycięża ten kto potrafi ujarzmić ten chaos, zarówno jego własny jak i przeciwnika.
- Napoleon


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 mar 2018, o 15:43 
Offline
Chevalier
Chevalier

Dołączył(a): 14 lut 2010, o 13:40
Posty: 3563
Nie stawiam tezy o całkowitym zaprzestaniu wydawania książek z tematyki napoleońskiej, ale o znacznym ich ograniczeniu wynikającym najprawdopodobniej z ekonomicznych względów (zresztą już wielokrotnie poruszano tę kwestię m.in. na forum historycy.org). Po prostu wydaje mi się, że gdybyśmy w dużej ilości ludzi naciskali na wydawnictwo, kierowali swoje prośby to może sytuacja by się zmieniła. A propos Belostyka to już przynajmniej od dwóch miesięcy próbuje się dowiedzieć na jakim etapie jest książka i nie otrzymuję żadnych wiadomości. jak sam zauważyłeś od kilku lub kilkunastu zapowiedzi trudno znaleźć coś z naszej epoki (ostatnią książką była chyba biografia Larrey'a). Być może, gdybyśmy "jęczeli", "marudzili" to osiągnęlibyśmy jakiś pozytywny skutek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 mar 2018, o 20:34 
Offline
Roi de Baviere et de Wurtemberg
Roi de Baviere et de Wurtemberg
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 22:11
Posty: 7349
A może warto rozglądnąć się po własnym podwórku i uderzyć w piersi?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 mar 2018, o 21:39 
Offline
Chevalier
Chevalier

Dołączył(a): 14 lut 2010, o 13:40
Posty: 3563
Kamp napisał(a):
A może warto rozglądnąć się po własnym podwórku i uderzyć w piersi?

To znaczy?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 mar 2018, o 23:10 
Offline
Roi de Baviere et de Wurtemberg
Roi de Baviere et de Wurtemberg
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 22:11
Posty: 7349
sewer napisał(a):
Kamp napisał(a):
A może warto rozglądnąć się po własnym podwórku i uderzyć w piersi?

To znaczy?

To znaczy, że rozwijając moją myśl wsadziłbym kij w mrowisko i narobił, jak przypuszczam, sporo zamieszania, a nie wiem, czy mam na to ochotę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 mar 2018, o 23:31 
Offline
Roi des Espagnes et des Indes
Roi des Espagnes et des Indes
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 10:01
Posty: 1363
Kij w mrowisko? Dobra rzecz! ;)

_________________
"Historia jest wersją przeszłych wypadków, na które ludzie zdecydowali się zgodzić."
"Tak oto rodzą się bajki zwane umownie historią."


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 mar 2018, o 00:39 
Offline
Roi de Baviere et de Wurtemberg
Roi de Baviere et de Wurtemberg
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 22:11
Posty: 7349
Zenobi napisał(a):
Kij w mrowisko? Dobra rzecz! ;)

Skoro tak...
Ponoć podstawą handlu jest reklama. Im więcej o czymś (w tym przypadku chodzi, rzecz jasna, o książki) jest mowa, tym bardziej „to coś” jest znane. I wielokrotnie nieważne, czy mówi się dobrze, czy źle, ale „się mówi”. I nadaje rozgłosu.
I nie tłumaczcie mi, że każdy, kto naprawdę interesuje się tematem napoleońskim albo chciałby go bliżej poznać, znajdzie stronę tego czy innego wydawnictwa, a na niej interesujące go pozycje. Dlatego, moim zdaniem, ważne jest, aby informacje o ukazujących się pozycjach były umieszczane na różnych stronach internetowych, forach, facebooku etc. Im więcej, tym lepiej. Bo nie każdy ma czas albo ochotę na przeglądanie w miarę regularnie stron większych lub mniejszych wydawnictw celem sprawdzenia, czy przypadkiem nie ukazało się coś ciekawego. Sam o wielu pozycjach wydanych w ubiegłym roku dowiedziałem się dopiero z listy kandydatów do „Złotej Pszczoły”.

A teraz do „naszego podwórka”. Ile informacji, nawet krótkich wzmianek, o ukazujących się pozycjach zostało zamieszczonych w ubiegłym roku na naszym forum lub serwisie? Przy okazji krótkiej dyskusji na ten temat, która toczyła się tutaj przed kilkoma miesięcami, padały np. stwierdzenia (podaję z pamięci, więc nie dosłownie), że „na tym serwisie zrobiono już wystarczająco dużo dla wydawnictwa NapoleonV” albo „nie będziemy robić wydawnictwu bezpłatnej reklamy”. A dlaczego by nie?? Czy naprawdę o to chodzi? Ile było informacji, która książka jest dobra i warto ją posiadać, a którą można sobie podarować (pomijam tutaj recenzję WPK poświęconą książce o Lannesie)? Stąd moje powyższe stwiedzenie „o biciu się w piersi”.
Bo skoro chcemy, żeby ukazywały się książki o epoce napoleońskiej, to możemy coś zrobić w kierunku ich popularyzacji. Bezinteresownie!
Nie mam oczywiście wiadomości, ile ludzi zagląda na serwis, forum, celowo czy przypadkowo. Ale być może niejeden, kto przeczyta wiadomość o nowej pozycji, zainteresuje się nią. Być może nawet kupi. Bo prawo handlu jest pod tym względem proste – im większy popyt, tym większa podaż.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 mar 2018, o 11:05 
Offline
Chevalier
Chevalier

Dołączył(a): 14 lut 2010, o 13:40
Posty: 3563
Trudno się z Tobą nie zgodzić Kampie. Patrząc przez ilość biorących udział w głosowaniu na tegoroczną Złotą Pszczołę (na obecną chwilę 24 użytkowników), to cóż...odziałem bitwy się nie wygra. Stąd mój apel o zaangażowanie się w promocję epoki. Niech każdy poświęci tyle czasu ile może i tam, gdzie może a rezultat będzie zdecydowanie lepszy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 mar 2018, o 16:25 
Offline
Général de brigade
Général de brigade
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2010, o 19:07
Posty: 1252
Jako osoba, która zajmuje się co nieco popularyzacją historii zdecydowanie się zgadzam, że marazm jest najgorszą rzeczą. Nie tak dawno temu na forum była dyskusja dotycząca wyczerpania się formuły forum i moim zdaniem nie padł, czy nie został należy podkreślony, chyba najbardziej banalny argument, mianowicie brak chęci. Zwłaszcza, gdy mowa o inicjatywie oddolnej, do której raczej się dokłada (w przypadku administracji) lub nie ma się żadnych korzyści poza posiadaniem pod ręką grona ekspertów od różnych aspektów epoki (foruwicze) czasami trudno wykrzesać z siebie odrobinę zapału.

Patrząc pod kątem wydawniczym trudno jest mi powiedzieć dlaczego, w tym konkretnym przypadku wydawnictwa NapoleonV, od dość dawna nie ma nowości dotyczącej epoki napoleońskiej - czy wynika to z tylko czystego rachunku czy np. braku chętnych do publikacji autorów, bo to też nie jest jakieś wybitnie dochodowe przedsięwzięcie, czy może ze zlepka różnych powodów. Wyciągając wnioski dla serwisu myślę, że nie byłoby złym pomysłem, aby, zwłaszcza na funpage'u na Facebooku, zamieszczać notki o nowościach wydawniczych, co z jednej strony mogłoby pobudzić do dyskusji na forum, a po drugie dałoby lepsze rozeznanie pod kątem plebiscytu, chyba najważniejszego regularnego wydarzenia na forum, bo, podobnie jak Kamp, o części nominowanych prac też dowiedziałem się z listy nominowanych, szczególnie tych spoza NapoleonaV i Karabeli, które swoją drogą mają zapewne jakiś handicap w głosowaniu.

_________________
Pole bitwy jest miejscem gdzie króluje chaos. Zwycięża ten kto potrafi ujarzmić ten chaos, zarówno jego własny jak i przeciwnika.
- Napoleon


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL