Teraz jest 29 mar 2024, o 12:12

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 356 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 36  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 cze 2010, o 23:11 
Offline
Roi des Espagnes et des Indes
Roi des Espagnes et des Indes
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 10:01
Posty: 1363
Cytuj:
Dzisiaj nie sztuka wydać ileś tam euro i się tym chełpić

Po co komu takie nieprzyjemne zadrażnienia? Kolega tylko odpowiedział na moje pytanie.

_________________
"Historia jest wersją przeszłych wypadków, na które ludzie zdecydowali się zgodzić."
"Tak oto rodzą się bajki zwane umownie historią."


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2010, o 09:16 
Offline
Roi de Naples et de Sicile
Roi de Naples et de Sicile
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2010, o 13:43
Posty: 393
Zenobi napisał(a):
Cytuj:
Dzisiaj nie sztuka wydać ileś tam euro i się tym chełpić

Po co komu takie nieprzyjemne zadrażnienia? Kolega tylko odpowiedział na moje pytanie.


Temat wątku to: "Co czytacie...", a nie "Ile wydajecie na...". Spodziewałbym się w takim wątku wrażeń z lektury danej pozycji. Do rozważenia jest podawanie sobie na priva takich informacji jak cena. Również dlatego, że zaglądają tutaj różni studenci: tacy, którzy lekką ręką wydadzą i 50 i więcej euro na swoje zainteresowania i tacy, którzy ledwo wiążą koniec z końcem na studiach i mogą tylko powzdychać do tak drogich książek. Wiem coś o tym z autopsji (wspomnień z czasów studenckich) :|

_________________
(...)Jak cicho, w białym słowniku bez słów
Nie słychać nawet najlżejszego
Szelestu odwracanej kartki,
Z którego by tłumacz skorzystał,
Nim słowa, jakie jeszcze zostały,
Zanikną w nadchodzącej ciemności.

(Ch.Simic "Blues o śnieżnym poranku")


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2010, o 09:21 
Offline
Roi de Westphalie et duc de Frioul
Roi de Westphalie et duc de Frioul
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 13:53
Posty: 1727
Lekkokonny, bavarsky z pewnością nie miał takich intencji...

_________________
e-mail: Duroc@poczta.fm
"Oddal się Najjaśniejszy Panie, to Cię zbyt udręcza!"
Geraud Christophe Duroc, książę Friulu, wielki marszałek pałacu
Ostatnie słowa... :(


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2010, o 09:25 
Offline
Roi de Naples et de Sicile
Roi de Naples et de Sicile
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2010, o 13:43
Posty: 393
Duroc napisał(a):
Lekkokonny, bavarsky z pewnością nie miał takich intencji...


Też tak sądzę, mon cousin ;) i mam nadzieję , że Bavarsky podzieli się wkrótce w tym wątku wrażeniami z tak drogiej mu pozycji...

_________________
(...)Jak cicho, w białym słowniku bez słów
Nie słychać nawet najlżejszego
Szelestu odwracanej kartki,
Z którego by tłumacz skorzystał,
Nim słowa, jakie jeszcze zostały,
Zanikną w nadchodzącej ciemności.

(Ch.Simic "Blues o śnieżnym poranku")


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2010, o 10:33 
Offline
Chef de bataillon
Chef de bataillon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2010, o 15:50
Posty: 414
Chevau-léger napisał(a):
Również dlatego, że zaglądają tutaj różni studenci: tacy, którzy lekką ręką wydadzą i 50 i więcej euro na swoje zainteresowania i tacy, którzy ledwo wiążą koniec z końcem na studiach i mogą tylko powzdychać do tak drogich książek. Wiem coś o tym z autopsji (wspomnień z czasów studenckich) :|


Dobrze jest wiedzieć do której grupy ja się zaliczam. :(

Dużą część książek, których nie kupuję wiele [jedna dwie w miesiącu] dostaję w ramach renty po mamie. Kolejną część zarabiam. W ciągu miesiąca ludzie wydają sporo drobnych sum na małoistotne rzeczy, z których sumując powstają czasem istotne kwoty [nie oceniam czy jest do dobre czy złe, mają taką potrzebę i nic mi do tego], ja odkładam, a ponieważ lista potencjalnych pozycji do kupienia na rynku polskim tycząca armii rosyjskiej, napoleońskiej z okresu XIX wieku znacznie zmalała jestem zmuszony sprowadzać np. z ruskich antykwariatów, gdzie dosłownie za parę rubli można dostać świetne knigi!
Do całości doliczyć zasoby Internetu, Archiwa Państwowe i mamy morze informacji.

Chevau-léger napisał(a):
że Bavarsky podzieli się wkrótce w tym wątku wrażeniami z tak drogiej mu pozycji...


Pytanie czy w tym wypadku jest sens? Czy ja mam ochotę?

Ze swojej strony, jeszcze raz Przepraszam.

Pozdr.
B.


Ostatnio edytowano 30 cze 2010, o 20:43 przez bavarsky, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2010, o 18:12 
Offline
Général de brigade
Général de brigade
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2010, o 06:45
Posty: 1248
Jakiś ostatnio bies wdarł się na forum, bo pojawiły się niepotrzebne kłótnie. :?

Zapomnijmy nieporozumienia i drobne złośliwości, uszanujmy odmienność drugiej osoby. Grenadier i Lekkokonny mają satysfakcję z wyszperania książki po promocyjnej cenie to godne pochwały, ale Bavarsky zbierając na rzadkie w Polsce pozycje oszczędza przy innych okazjach (a nawet jeśli nie, to cóż z tego :?:) i to również dobrze.

Nauczmy się pięknie różnić. ;)

_________________
"W polityce głupota nie stanowi przeszkody."
Napoleon


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2010, o 18:19 
Offline
duc de Sandomierz, Maréchal d'Empire
duc de Sandomierz, Maréchal d'Empire
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2010, o 22:42
Posty: 5316
Lokalizacja: galicyjskie ciemności
Od mojego postu się zaczęło,niech wiec na moim się zakończy.
Pax hominibus bonae voluntatis.

_________________
,,Messieurs,prevenez les grenadiers que le premier d'entre eux qui m'amene un Prussien prissonier ,je le fais fusiller''.Gen.Roguet.Ligny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 cze 2010, o 01:41 
Offline
Comte de Lobau et Maréchal d'Empire
Comte de Lobau et Maréchal d'Empire
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lut 2010, o 02:48
Posty: 138
Chciałbym dodać parę słów, bo zdzierżyć nie mogę. Opinie Bavarskiego o książkach uważam za cenne, potrzebne i fachowe. Bardzo je szanuję i sądzę, że nas wzbogacają. Dzięki jego znawstwu i orientacji wzbogaciłem swoje zbiory o szereg ciekawych pozycji (zwłaszcza za pośrednictwem bibliotek cyfrowych). Uważam, że nie ma potrzeby się kłócić, a tym bardziej zazdrościć. Każdy z nas wnosi coś ciekawego na forum. Stanowimy niezbyt duże środowisko i powinniśmy się wspierać, a nie zwalczać. Mam nadzieję, że Bavarsky będzie dalej dzielił się z nami swoimi opiniami i zdobyczami, i podobnie postąpią pozostali. Miejsca dla wszystkich wystarczy. Pozdrawiam całe Towarzystwo.

_________________
Mon Mouton est un lion
Napoleon


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 cze 2010, o 11:36 
Offline
Roi de Baviere et de Wurtemberg
Roi de Baviere et de Wurtemberg
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 22:11
Posty: 7372
lobau napisał(a):
Chciałbym dodać parę słów, bo zdzierżyć nie mogę. Opinie Bavarskiego o książkach uważam za cenne, potrzebne i fachowe. Bardzo je szanuję i sądzę, że nas wzbogacają. Dzięki jego znawstwu i orientacji wzbogaciłem swoje zbiory o szereg ciekawych pozycji (zwłaszcza za pośrednictwem bibliotek cyfrowych). Uważam, że nie ma potrzeby się kłócić, a tym bardziej zazdrościć. Każdy z nas wnosi coś ciekawego na forum. Stanowimy niezbyt duże środowisko i powinniśmy się wspierać, a nie zwalczać. Mam nadzieję, że Bavarsky będzie dalej dzielił się z nami swoimi opiniami i zdobyczami, i podobnie postąpią pozostali. Miejsca dla wszystkich wystarczy. Pozdrawiam całe Towarzystwo.

W pełni popieram powyższą opinię. :!:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 cze 2010, o 18:21 
Offline
Vice-roi d'Australie et d'Oceanie
Vice-roi d'Australie et d'Oceanie
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 07:27
Posty: 602
Witam
Czytam obecnie "Pamietniki z wojny hiszpanskiej 1808-1814" Stanislawa Broekere.
Ksiazke czyta sie lekko. Napisana jest prostym nie skomplikowanym w rozne fachowe terminy slownictwem.
Ale ksiazka ta nie wnosi wiele informacji z zakresu dzialan wojennych na terenie Hiszpanii. Wiele jest natomiast opisow lokalnej przyrody i zwyczajow zamieszkalego tam ludu. Zolnierz, mlody oficer 9-go Liniowego Pulku Piechoty opisuje swoje spostrzezenia i opinie z wydarzen w ktorych bral osobiscie udzial.
Np: fragment opisu zdobycia Malagi, "Piechota nasza strzelala do okretow napelnionych mezczyznami, kobietami i dziecmi, a ulani nacierali i kluli pikami uciekajacych w lodziach, rzucajac sie za niemi przy porcie w morze, o ile konie ich zgruntowac takowe mogly. Kogo tylko spotkalismy na ulicy, czy to starca, mlodzienca, kobiete lub dziecko - wszystko padalo trupem.....". Opisy zawieraja przebieg sluzby autora pamietnikow w latach 1808 do 1811 w kampanii hiszpanskiej i od 1811 do 1814 z pobytu w niewoli hiszpanskiej.

Pozdr.
Gipsy

_________________
"Najjasniejszy Panie, Trzeci Korpus bedzie dla Ciebie zawsze tym, czym Legia Dziesiata dla Cezara".
Marszalek - Ludwik Davout


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 356 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 36  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL