Teraz jest 28 mar 2024, o 13:31

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 lip 2010, o 06:22 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 10 lut 2010, o 14:10
Posty: 22
Zapraszam do oglądnięcia kolejnego obrazu poświęconego udziałowi naszych lansjerów w bitwie pod Albuerą.
,, Rozbicie brygady Colbornea " - tu przedstawieni są żołnierze pułku 3 piechoty ,, Buffs " http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fce ... c0b04.html
I przemalowany obraz " Pościg lansjerów za żołnierzami 4-tego pułku ciężkich dragonów " http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c36 ... ae3d3.html
Mam nadzieję że obecna wersja tego obrazu okaże się lepsza od poprzedniej ...
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów .


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lip 2010, o 07:52 
Offline
Caporal
Caporal
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 maja 2010, o 13:21
Posty: 48
To są obrazy Twojego autorstwa :) ?

A mógłbyś namalować marszałka Soulta krzyczącego do pułkownika Konopoki - Ratuj honor Francji ;) ?

Od siebie do tematu wrzucam parę zdjęć z samego miasteczka i okolic.

http://picasaweb.google.pl/NicoDavout/L ... KXE2aSutQE

_________________
Nico

Niech żyje Napoleon!-wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lip 2010, o 11:58 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 10 lut 2010, o 14:10
Posty: 22
Pomysł i wykonanie jest mojego autorstwa . Temat ,, Lansjerzy pod Albuerą " drążę już od dłuższego czasu (ma być seria kilkunastu obrazów i ilustracji ) , ale praca po delegacjach mocno ogranicza postępy w tworzeniu kolejnych prac . Ale jestem konsekwentny .... Więcej materiałów jest na starym forum http://forum.gery.pl/Wojska-angielskie- ... 06836.html


Ostatnio edytowano 29 lip 2010, o 15:04 przez Louis Nicolas, łącznie edytowano 2 razy
Poniżej treść wątku ze starego forum


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lip 2010, o 14:24 
Offline
Général de brigade
Général de brigade
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2010, o 06:45
Posty: 1248
Temat założony przez użytkownika matej16 28.05.2009


Witam wszystkich użytkowników forum !
Od pewnego czasu noszę się z zamiarem namalowania serii obrazów przedstawiających udział naszych Ułanów Nadwiślańskich w bitwie pod Albuerą .miały by one przedstawiać
1.Starcie z 3 pułkiem Dragonów Gwardii .

2.Rozbicie 3 pułku Buffs. - w moim zamyśle najbardziej pracochłonna praca.
3.Zdobycie baterii niemieckiej płk. Cleeves a
4.szarża na kolumnę piechoty portugalskiej.
Także chodzi mi po głowie zrobienie prac przedstawiających atak lansjera na gen.Beresforda i walkę z 4 pułkiem ciężkich dragonów.
Dlatego od dłuższego czasu próbuję zebrać materiały dotyczące umundurowania,organizacji i uzbrojenia pułków z którymi walczyli nasi ułani.Trochę materiałów przesłała mi Pani Ela 81 .Trochę ściągnąłem ze strony internetowej grupy rekonstrukcyjnej 3 pułku Buffs ( grupa ta rekonstruuje tylko kompanie lekką i to po 1812-tak mi się wydaje ).Poza tym dotarłem do kilku książek przedstawiających wojska angielskie z okresu wojen napoleońskich -najczęściej piechotę.Niestety nie wystarcza to na w miarę rzetelne przedstawienie interesujących mnie formacji na obrazach.
Niewiele informacji posiadam o dragonach angielskich , baterii niemieckiej ,a zupełnie nic o żołnierzach portugalskich.
Co do lansjerów posiadam 2 książki -A.Ziółkowskiego nie pamiętam dokładnie tytułu , i z serii Wojsko Polskie w służbie Napoleona ,,......pułk lansjerów nadwiślańskich " .Pomimo bogatej ikonografii zawartej w obydwóch książkach , być może miałby ktoś dodatkowe informacje na temat lansjerów ,a niezawarte w tych publikacjach, chętnie bym się z nimi zapoznał.


Jeśli mógłby ktoś mi w tym temacie pomóc z góry serdecznie dziękuję !

p.s. załączniki są moją próbą przedstawienia sylwetek żołnierzy z pułku 3 Buffs.Proszę o uwagi.

Załącznik:
'.JPG
Załącznik:
'.JPG[/attachment
[attachment=0]'.JPG


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
"W polityce głupota nie stanowi przeszkody."
Napoleon


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lip 2010, o 14:45 
Offline
Général de brigade
Général de brigade
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2010, o 06:45
Posty: 1248
Post użytkownika matej16

Dołączam dwie moje prace przedstawiające żołnierzy kompanii centralnej 3 pułku Buffs i ułana legii nadwiślańskiej z okresu bitwy pod Albuerą (tym razem kolorowe) .Proszę o uwagi , jeśli by takowe były, i ponawiam prośbę o pomoc w pozyskaniu informacji dotyczących wojsk koalicji.

Załącznik:
'.JPG
Załącznik:
Ułan Legii Nadwiślańskiej.JPG


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
"W polityce głupota nie stanowi przeszkody."
Napoleon


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lip 2010, o 14:48 
Offline
Général de brigade
Général de brigade
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2010, o 06:45
Posty: 1248
Post użytkownika matej16

Kolejne dwa, mojego autorstwa obrazki, przedstawiające żołnierzy brytyjskich z okresu bitwy pod Albuerą .

1 plansza przedstawia żołnierzy - 66 - pułk piechoty
- sierżant grenadierów 48 - pułku piechoty
- oficer 3 - pułku piechoty
2 . plansza żołnierze 3 pułku Dragonów Gwardii - 1 i 2 - żołnierze
- 3 oficer
Podziękowania dla Tytana i Zuzu za udzieloną pomoc i uwagi .

Załącznik:
66.pp.jpg
Załącznik:
3 pułk dragonów gwardii.jpg


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
"W polityce głupota nie stanowi przeszkody."
Napoleon


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lip 2010, o 14:49 
Offline
Général de brigade
Général de brigade
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2010, o 06:45
Posty: 1248
Post użytkownika matej16

Ponieważ na forum nie otwierają się obrazki zapraszam do obejrzenia mojej pierwszej pracy - Albuera - Pościg lansjerów za żołnierzami 4-tego RD

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/c465c3fce1242e4a.html

_________________
"W polityce głupota nie stanowi przeszkody."
Napoleon


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lip 2010, o 14:50 
Offline
Général de brigade
Général de brigade
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2010, o 06:45
Posty: 1248
Post użytkownika zuzu

Po mundurach dociekam, że ów podjazd miał miejsce w czasie odzwyczajania lansjerów od używania akselbantów, które jako przynależne wyłącznie gwardii i żandarmerii, stopniowo usuwano z uniformów jednostek liniowych. Miało to chyba miejsce, jeszcze przed wprowadzeniem nowych sortów, tych z sukiennymi naramiennikami i pasami z granatowym prążkiem. Nie wiem tylko czy lansjerzy, tak dokładnie stosowali się do tych nowych zarządzeń. Czapki bez kit i kordonów, ale i to w warunkach bojowych się zdarzało. Co do kordonów to prócz ozdoby, miały one jeszcze dodatkową funkcję, a mianowicie zabezpieczały czapkę przed ewentualnym zgubieniem. Wiązano je wtedy trochę inaczej, choć prawdę mówiąc nie za bardzo wiem jak, a więc może i lepiej że ich tu nie umieściłeś.
No i oczywiście, zawsze przyjemnie popatrzeć jak nasi gonią kota, Anglikom, tu w Hiszpanii, czy jakieś sto siedemdziesiąt lat później w Chorzowie i na Wembley?

http://www.youtube.com/watch?v=d9JzwaX3qtE

http://www.youtube.com/watch?v=0iRgLQxJ-J0

Życzę sukcesów i pozdrawiam.

_________________
"W polityce głupota nie stanowi przeszkody."
Napoleon


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lip 2010, o 14:51 
Offline
Général de brigade
Général de brigade
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2010, o 06:45
Posty: 1248
Post użytkownika matej16


Scena przedstawia jeden z epizodów bitwy pod Albuerą .Korzystając z Twojej rady i uważniej czytając książkę A.Ziółkowskiego domalowałem im szlify i usunąłem akselbanty. Obraz jest jeszcze ,,ciepły'' i kordony mogę domalować lecz nie bardzo wiem jak były one wiązane (na bojowo ).Mam co prawda książkę A. Ziółkowskiego poświęconą naszym szwoleżerom w której jest rys. przedstawiający ów sposób, ale wydawał mi się nie do końca czytelny... Chyba przyjrzę się mu jeszcze raz.

_________________
"W polityce głupota nie stanowi przeszkody."
Napoleon


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lip 2010, o 14:51 
Offline
Général de brigade
Général de brigade
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2010, o 06:45
Posty: 1248
Post użytkownika zuzu

Wiadomo jak robili to Rosjanie, a później ułani królestwa kongresowego, ale w grę wchodziły tam trochę inne czapki i chyba też znacznie dłuższe kordony.

Obrazek

Wygląda to też tak, jak by wiązanie to używane było nieodmiennie przez cały czas. Nasi zaś z całą pewnością, mieli na to kilka patentów, choć by i ten umożliwiający noszenie czapki tak zwanym sposobem ucha.

_________________
"W polityce głupota nie stanowi przeszkody."
Napoleon


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL