Teraz jest 29 mar 2024, o 01:59

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 lip 2010, o 14:58 
Offline
Général de brigade
Général de brigade
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2010, o 06:45
Posty: 1248
Post użytkownika matej16

Dzięki Zuzu za radę . Trochę podobną sytuację miałem pracując nad obrazem bitwy pod Cedynią. Z tym, że tam miałem problem ze znakami jakie były malowane na tarczach naszych wojów . Po namyśle tarcze zostawiłem puste .Póżniej wielu miłośników średniowiecza pochwalało tę decyzję .
Pozdrawiam .

_________________
"W polityce głupota nie stanowi przeszkody."
Napoleon


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lip 2010, o 22:20 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 10 lut 2010, o 14:10
Posty: 22
Mój ostatni post z linkami na moje najnowsze prace przedstawiające bitwę pod Albuerą trafił na pierwszą stronę ,jakoby zaczynając cały wątek , a powinien być chyba na końcu na stronie trzeciej... No chyba że to niema żadnego znaczenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lip 2010, o 23:11 
Offline
Général de brigade
Général de brigade
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2010, o 06:45
Posty: 1248
matej16 napisał(a):
Mój ostatni post z linkami na moje najnowsze prace przedstawiające bitwę pod Albuerą trafił na pierwszą stronę ,jakoby zaczynając cały wątek , a powinien być chyba na końcu na stronie trzeciej... No chyba że to niema żadnego znaczenia.

Trochę namieszałem, bo chciałem żeby wszystko w jednym miejscu było. Twoje dwa posty i post Nico był wcześniejszy na tym forum niż posty z tematu ze starego forum przeniesione przeze mnie potem - dlatego tak to wygląda. Poniżej zamieszczam treść trzech postów i przepraszam za zawieruchę :oops:


Cytuj:
Post użytkownika matej16

Zapraszam do oglądnięcia kolejnego obrazu poświęconego udziałowi naszych lansjerów w bitwie pod Albuerą.
,, Rozbicie brygady Colbornea " - tu przedstawieni są żołnierze pułku 3 piechoty ,, Buffs " http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fce7e954606c0b04.html
I przemalowany obraz " Pościg lansjerów za żołnierzami 4-tego pułku ciężkich dragonów " http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c36cee0b979ae3d3.html
Mam nadzieję że obecna wersja tego obrazu okaże się lepsza od poprzedniej ...
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów .

Cytuj:
Post użytkownika Nico

To są obrazy Twojego autorstwa :) ?

A mógłbyś namalować marszałka Soulta krzyczącego do pułkownika Konopoki - Ratuj honor Francji ;) ?

Od siebie do tematu wrzucam parę zdjęć z samego miasteczka i okolic.

http://picasaweb.google.pl/NicoDavout/LaAlbuera16Maja1811?authkey=Gv1sRgCMi74KXE2aSutQE#

Cytuj:
Post użytkownika matej16

Pomysł i wykonanie jest mojego autorstwa . Temat ,, Lansjerzy pod Albuerą " drążę już od dłuższego czasu (ma być seria kilkunastu obrazów i ilustracji ) , ale praca po delegacjach mocno ogranicza postępy w tworzeniu kolejnych prac . Ale jestem konsekwentny ....

_________________
"W polityce głupota nie stanowi przeszkody."
Napoleon


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lip 2010, o 23:21 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 10 lut 2010, o 14:10
Posty: 22
Nic nie szkodzi ważne ,że teraz wszystko jest na miejscu .


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2011, o 04:39 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 10 lut 2010, o 14:10
Posty: 22
Kolejny trzeci mój obraz z cyklu ,, Lansjerzy pod Albuerą " Walka flankierów z trzecim pułkiem Dragonów Gwardii . Nie do końca jestem zadowolony z fotki, ale tylko tyle udało mi się ,,wycisnąć " z mojego aparatu . Pozostał mi jeszcze do namalowania epizod ,, Zdobycia baterii KGL" i być może pokuszę się na ,, Atak na gen. Beresforda".
Wymiary obrazu 65 x 110 cm ( olejny )
Trochę mam kłopot z wyglądem huzarów francuskich z drugiego pułku. Wiem, że jego barwa była błękitno - brązowa. Ale już nie za bardzo wiem jak wyglądał szabeltas , czako i czy na spodniach polowych był lampas biały . jak by ktoś w tej kwestii mógł pomóc bym był bardzo wdzięczny .
Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum . Mam nadzieję że się komuś z Was spodobają moje powyższe wypociny.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... fb4c2.html


Ostatnio edytowano 25 sty 2011, o 10:49 przez matej16, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2011, o 09:29 
Offline
Vice-roi d'Italie
Vice-roi d'Italie
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 17:37
Posty: 1315
Witam,
Gratuluję talentu :)
Cytuj:
Trochę mam kłopot z wyglądem huzarów francuskich z drugiego pułku. Wiem, że jego barwa była błękitno - brązowa. Ale już nie za bardzo wiem jak wyglądał szabeltas , czako i czy na spodniach polowych był lampas biały . jak by ktoś w tej kwestii mógł pomóc bym był bardzo wdzięczny .

Może to się przyda:
Załącznik:
huzarous2pulk.jpg

Załącznik:
oficerowie 2 p.huz..jpg

Załącznik:
rigo_2phuz_b.jpg

pzdr - apacz


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Trzeba być uprzejmym i dowcipnym wieczorem na balu, a nazajutrz rano umieć polec w bitwie
Stendhal


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2011, o 10:46 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 10 lut 2010, o 14:10
Posty: 22
Dziękuję Apaczu ! Po rysunkach wnioskuję ,że były spodnie polowe z lampasem brązowym lub tylko błękitne ( chyba były podszyte skórą ?) . Z czakiem już sprawa jasna . Za to szabeltasów ze dwa rodzaje...dylemat. Mam nadzieję ,że po 1807 roku do 1811 jakieś znaczniejsze zmiany w ich umundurowaniu nie zaszły ... Jeszcze raz dzięki za pomoc !


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 maja 2011, o 23:10 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 10 lut 2010, o 14:10
Posty: 22
Huzar francuskiego 2-giego pułku . ( Wspierającego szarżę lansjerów na brygadę Colborna ) wymiar 40x50 olej na kartonie .
Kolejna moja ilustracja z cyklu ,, Lansjerzy pod Albuerą "
Dziękuję Apaczowi za materiały z ikonografią przedstawiającą 2 pułk huzarów .
Mam nadzieję , że nie popełniłem zbyt wiele błędów .
Pozdrawiam


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 maja 2011, o 13:42 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 10 lut 2010, o 14:10
Posty: 22
- Żołnierze 4 - tego pułku ciężkich dragonów


- i artylerzyści KGL


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 maja 2011, o 03:46 
Offline
Soldat
Soldat

Dołączył(a): 10 lut 2010, o 14:10
Posty: 22
I ostatnie moje dwie ilustracje ( olejne 40 x 50 ) z sylwetkami żołnierzy do serii moich obrazów ,, Lansjerzy w bitwie pod Albuerą "
- Lansjerzy
- i poprawiona prze zemnie praca przedstawiająca żołnierzy 3 - ciego pułku Dragonów Gwardii . A dokładnie dragon na koniu . W pierwotnej wersji miał kurtkę z nieco wcześniejszego okresu ,co było błędem.
Z poniższych fotek , i tych wrzuconych wczoraj nie bardzo jestem zadowolony ( np. odcienie kurtek u artylerzystów i lansjerów wchodzą w błękit - na obrazkach są granatowe .) Ale to chyba wynik malowania przy sztucznym świetle , przy którym dobrze je się ogląda . Fotografuje źle ( wychodziły mi za ciemne ) a w świetle dziennym przy zachmurzonym niebie, wyszło jak powyżej i poniżej.
Tylko huzar w miarę udany...
Ze scen przedstawiających bitwę na pewno jeszcze namaluję zdobycie przez lansjerów baterii KGL.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL