Nasza księgarnia

Biblioteka Barwy i Broni

  • Biblioteka Barwy i Broni
  • Ułani Księstwa Warszawskiego 1807-1814
  • Piechota XW wg przepisu 3 września 1810
  • Huzarzy Księstwa Warszawskiego 1809-1813

Destination Napoleon na Twitterze

“Wielka tragedia jest szkołą dla bohaterów, dla królów i dla ludzi...” - Napoleon Bonaparte

5 maja 2020 Destination Napoleon/Drogi Napoleońskie pojawi się na Twitterze wzmacniając swoją obecność w sieci...

Europejska Federacja Miast Napoleońskich i Szlak Kulturowy Rady Europy Destination Napoleon/Drogi Napoleońskie inaugurują 5 maja 2020 – w dniu 199 rocznicy śmierci Napoleona – serię inicjatyw będących reakcją na ograniczenia wywołane kryzysem COVID19. Uruchamiamy profil Destination Napoleon/Drogi Napoleońskie na Twitterze pozwalający śledzić aktywność 60 miast należących do Federacji w 13 krajach Europy, od Portugalii do Federacji Rosyjskiej. Strona na Facebooku będzie przedstawiać informacje o miastach i muzeach szlaku Destination Napoleon/Drogi Napoleońskie i historię epoki napoleońskiej, a także oferować sympatykom Strony konkursy i quizy.

Ponadto, od 5 maja profil Destination Napoleon/Drogi Napoleońskie będzie prezentowany jako jeden z blogów EUROPEANA, europejskiej platformy cyfrowej, która zapewnia dostęp do zasobów instytucji kultury Unii Europejskiej.

Myśląc o swej roli i szukając nowych zadań, wspominając co zaszło, Destination Napoleon/Drogi Napoleońskie pragnie stać się siłą refleksji i propozycji, aby lepiej wkomponować się w nowe wyzwania, dzięki nowym narzędziom i nowym inicjatywom.

Bądźmy blisko razem w trudnych czasach, ale także w rozwoju perspektyw. To teraz rozgrywa się przyszłość. Dziękujemy za upowszechnienie tej informacji tak szeroko, jak to możliwe. Prosimy o kontakt z mediami. Bądź z nami!

#DestinationNapoleon

www.destination-napoleon.eu

Facebook: @destinationnapoleon

Twitter: @DestiNapoleon

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Recenzje

Krzysztof Gerlach, Rok 1810 na Oceanie Indyjskim. Zwycięstwo Francuzów w wielkiej bitwie fregat i zdobycie Ile De France przez Brytyjczyków

Jeśli komuś się wydawało, że o epoce napoleońskiej napisano już wszystko i ten okres nie skrywa już przed czytelnikiem żadnych białych plam, to żył w błędzie, a książka Krzysztofa Gerlacha jest tego najlepszym przykładem. Autor przedstawia bowiem temat z polskiej perspektywy dosyć egzotyczny, a mianowicie brytyjski atak na Archipelag Maskarenów w 1810 roku. Przede wszystkim w pozycji widać ogromną wiedzę i pasję autora na temat marynarki wojennej omawianego okresu. Książka pełna jest informacji o okrętach, ale moim zdaniem czytelnik nawet kiepsko zorientowany w żargonie żeglarskim odnajdzie przyjemność w lekturze. Poza tym, Gerlach nie ogranicza się do opisywania tylko działań morskich, ale omawia również działania na lądzie, do których odchodziło podczas zajmowania wysp należących do Maskarenów. Widać również ogrom pracy wykonanej przy krytyce źródeł, bo autor nie bierze żadnych liczb za pewnik, lecz przedstawia i argumentuje własne wnioski na różne zagadnienia. Podkreślić należy też ładne wydanie książki, zawierające sporą liczbę ilustracji oraz map. W zasadzie jedyną łyżką dziegciu jest dosyć charakterystyczny styl autora, który określam jako lekko nadęty, którego wielkim fanem być może nie zostanę, ale nie powinno to jednak przysłaniać korzyści z lektury tak znakomitej pracy.

Balcar