Nasza księgarnia

Polecamy! Odwiedzając sklepy internetowe pomagasz utrzymać nasz serwis!

Bitwa pod Lidzbarkiem Warmińskim

Opublikowano w Rekonstrukcje i rekonstruktorzy

Bitwa pod Lidzbarkiem Warmińskim, w historii znana jako Bitwa pod Heilsbergiem, to ważna batalia kampanii wiosennej Napoleona, która została stoczona 10 czerwca 1807 r. a jej ostatnie akordy przedłużyły się do następnego dnia. Była istotnym elementem wojny Napoleona z IV koalicją (1806 - 1807). Pod względem liczebności obecnych w niej wojsk (napoleońskich i rosyjsko-pruskich) i poniesionych przez obie strony strat była największą batalią napoleońską stoczoną w polu na dzisiejszym obszarze Polski.


Zapraszamy na 210 rocznicę Bitwy pod Heilsbergiem, która odbędzie się w dniach 8-11 czerwca 2017 roku.
Główna rekonstrukcja odbędzie się 10 czerwca 2017 r. - równo 210 lat od słynnej batalii - o godzinie 17:00. Pole bitwy znajduje się przy Termach Warmińskich (ul. Kąpielowa) - przy wyjeździe z Lidzbarka Warmińskiego w kierunku Olsztyna. W programie przewidziany będzie również jarmark z historycznymi straganami, wieczór z tańcem i muzyką historyczną oraz nocna potyczka na polu bitwy.

W tegorocznej rekonstrukcji weźmie udział około 400 rekonstruktorów z Polski, Czech, Niemiec, Holandii, Litwy, Łotwy, Rosji, Francji i Kanady.