Nasza księgarnia

Polecamy! Odwiedzając sklepy internetowe pomagasz utrzymać nasz serwis!

Oficerowie le Grande Armée zmarli na terenie dzisiejszej Polski w okresie 1808-1812

Opublikowano w Oficerowie le Grande Armée polegli lub zmarli w Polsce

RHEINWALD, (Julien-Charles-Louis baron) Ur: 22 Styczeń 1760, Saint-Johann (Sarre); Zaciągnął się do wojska w 1777 (ochotnik w pułku piechoty d'Anhalt, później przemianowany na Salm-Salm, a od 1791 62 pułk piechoty); Adiutant-podoficer: 1 Styczeń 1791; Porucznik w 3 pułku piechoty: 7 Grudzień 1791; Wziął udział w zdobywaniu Spiry pod dowództwem generała Custine: 30 Wrzesień 1792, Worms: 12 Październik 1792, Moguncji: 21 Październik 1792; W korpusie Wogezów (Corps des Vosges) i w Armii Renu (l'Armée du Rhin): 1793-1794; Tymaczasowy komendant placu w Colmar: 27 Styczeń 1794-4 Luty 1795; Adiutant-szef batalionu: 6 Marzec 1795; Mianowany prowizorycznie adiutantem-szefem brygady (pułkownikiem) przez reprezentantów ludowych w Armii Renu (l'Armée du Rhin): 16 Marzec 1795; Komitet Ocalenia Publicznego (Comité de Salut Public) zatwierdził stopień szefa brygady: 13 Czerwiec 1795; Szef sztabu 1 dywizji w Armii Renu i Mozeli (l'Armée de Rhin-et-Moselle), w obronie twierdzy Huningue: Listopad 1796-5 Luty 1797; Szef sztabu lewego skrzydła Armii Renu (l'Armée du Rhin) pod dowództwem generała Girard: Kwiecień 1797; Szef sztabu generała Augereau w Armii Niemiec (l'Armée d'Allemagne): Grudzień 1797; Szef sztabu w Armii Szwajcarii (l'Armée d'Helvétie): 9 Marzec 1798; Mianowany prowizorycznie generałem brygady: 30 Marzec 1799; Potwierdzony stopień generała brygady przez Dyrektoriat: 12 Kwiecień 1799; Wiceszef sztabu generała Massény: 10 Kwiecień 1799; Szef sztabu lewego skrzydła Armii Szwajcarii (l'Armée d'Helvétie), Armii Dunaju (l'Armée du Danube) pod dowództwem generała Férino: 30 Kwiecień 1799; Dowódca brygady w dywizji generała Lecourbe: 1 Czerwiec 1799; Szef sztabu (prowizorycznie) w Armii Szwajcarii (l'Armée d'Helvétie) na miejsce generała Chérin: 6 Czerwiec 1799-Lipiec 1799; Wiceszef sztabu w Armii Szwajcarii (l'Armée d'Helvétie) pod dowództwem generała Oudinot: 17 Listopad 1799; Dowódca głównego dépôt i wsztabie Armii Renu (l'Armée du Rhin) pod dowództwem generała Moreau: 25 Kwiecień 1800; W 5 okręgu wojskowym (Division Militaire): 23 Wrzesień 1802; W 7 okręgu wojskowym (Division Militaire): 29 Wrzesień 1803; Komendant Legii Honorowej: 14 Czerwiec 1804; W Wielkiej Armii: 11 Wrzesień 1805; W dywizji generała Gazan: 21 Wrzesień 1805; Komendant wojskowy Spiry: 3 Październik 1805, Stuttgartu: 5 Październik 1805; W sztabie głównym Wielkiej Armii (á la suite): 2 Grudzień 1805; Komendant wojskowy Frankfurtu: 29 Wrzesień 1806, Brieg (Brzegu) na Śląsku: 19 Styczeń 1807; Baron Cesarstwa: 2 Luty 1809; Komendant wojskowy Glogau (Głogów): 22 Luty 1809; Zmarł 22 Czerwca 1810 na apopleksję w Glogau (Głogów).